כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
אהבת ישראל בנשמה
רחלי קארו   כתבת פעילה
אקטואליה; חברתי;
אהבת ישראל בנשמה

 


 


אהבת ישראל בנשמה!!


חוזרת עכשיו ממשכנות השמאל לבית שנמצא בימין. מהקו הירוק: ראשון לציון, תל אביב לשטחים.חוזרת ומקווה שהמשפחות הללו יראו ימים טובים יותר. בטוחה שהו יראו!
בתחילה אבי מציע שאבוא אתו לנחם משפחות של הרוגים שהוא הכיר אישית. אני באה אתו ואנחנו נוסעים. מהנוף הירוק והגבעות הנוף מתדרג לבניינים גבוהים ולצפיפות העיר.


אנחנו מפעילים כמה חברה שימצאו לנו את המקום.

מגיעים ונכנסים למקום הומה אדם. יש שם בערך 300 אנשים. מתוכם 5 דתיים חוץ ממנו. עוברים בחצר ונכנסים לבית. יש שם מזוזה. הרבה שם מסתכלים עלינו. אני אומרת שאנחנו מסביבת ירושלים ואבי מרהיב עז ואומר:" באנו מבית אל. ליד רמאללה. הכרתי אותו. הייתי אתו שבועיים בשטח. הנהג שלהם."

הם קצת בשוק! תמיד היו בטוחים שאנחנו פראי אדם עם קראוון וחצי שרוצחים כל היום. הרי כך אומרים בתקשורת! עכשיו עומדים לפניהם אנשים מתורבתים שעומדים ומנחמים אותם על הרצח של הבן שלהם. הם מקבלים אותנו יפה יחסית לשמאל.

האבא יותר מכיל, מקבל. והאמא עסוקה, מדברת עם אנשים שונים ובורחת כזה. 

השולחן ערוך במגוון מזונות ושתיה. אנשים אוכלים ושותים ובכלל לא מודעים שט' באב היום.

מנסה לנחם, לא יודעת מה להגיד. העיקר הנוכחות של ימנים דתיים עם שמאלנים חילונים כבר מראה על אהבת ישראל ושעם ישראל כולו אחד!

פתאום בא בחור עם חולצה של מגל"ן. כולם עומדים וחולקים כבוד לו ולשני הרופאים שאתו. מפנים מקום למיטה שעליה הוא יושב. האמא והאבא חולקים כבוד לבחור עם הרגל החבושה, החבר של בנם, שהיה אתו בשעותיו האחרונות. הולכים לאחר הרבה ניחומים.

 

מגיעים לתל אביב. נכנסים לבית. גם שם יש מזוזה. יש שם פחות אנשים. האנשים יותר נחמדים ומקבלים. פחות מסוייגים. ואנחנו הדתיים היחידים.

אבא שלי פוגש מכר שהיה אתו בשטח במגל"ן. הם מזהים אחד את השני ושניהם שמחים ומעלים זכרונות. אומרים כמה חיזוקים שיכולים להגיד. המשפחה מתעודדת. חברה משם מציעה לנו מים ומתפדחת כששומעת שאנחנו בצום.

הולכים לחדר של הנרצח. החברים שלו שם. מכירים אותם והם צמאים לשמוע. אז משמיעים להם.

באמצע באה אישה אל מאחורי אבא שלי. היא שומעת על מה הוא מדבר, רואה אותו עם הציציות בחוץ ומזדעזעת:"סליחה! זה לא מתאים שתהיה פה!" היא קוטעת אותו.

"נעים מאוד!" אנחנו מכירים, "הייתי אתו בשטח שבועייים. הכרתי אותו."

היא מתרככת מעט. אנחנו מדברים איתה קצת ואחרי חצי דקה שבה היא רק מחכה להזדמנות ללכת כבר- היא הולכת.

פוגשים את אחותו. הרב שבא איתנו מדבר עם החברים שלו.

אומרים לאחותו שיש גן עדן,שטוב לו עכשיו. שהקב"ה לוקח את כל האנשים הטובים שלא פגעו באיש אף פעם והיו שלמים במידותיהם. ואז לקחם הקב"ה.

"חבל שהוא לא פגע אף פעם! היה פוגע קצת- היה נשאר איתנו." היא מפטירה. נראה שאנחנו די מעודדים אותה. מדברים איתה עוד. אומרים לה שכולנו יחד. שהנרצח רואה הכל למעלה. שהוא מתפלל עליהם בשמים.

היא מעודדת ואנחנו הולכים.

חוזרים הביתה!

הוכחנו עכשיו ל-2 משפחות מי זה עם ישראל, שאוהב ומחבק מרחוק! הוכחנו מה זה אהבת חינם. שכולם אוהבים כל אחד ואחד באשר הוא. מחבקים מרחוק ומקרוב. אוהבים לא סתם. אוהבים בלב ובנשמה. אהבת ישראל בנשמה!!

 

 

                                                                      


י אב התשע"ד 09:10   |  צפיות (1194) |  תגובות (3) |  
דירוגדירוג כתבה אהבת ישראל בנשמה: 4 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (6 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
תגובות
שירה הרטמן (כ"ט אב ה'תשע''ד 12:56)
אפרת ליבי (י"א אב ה'תשע''ד 02:11)
תפארת גולדפרד (י' אב ה'תשע''ד 10:29)
עבור לתוכן העמוד