כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
בית המקדש?
פסיה ברכה מילר   כתבת פעילה
אקטואליה; ארץ ישראל; בית המקדש; חברתי; חגים; טכנולוגיה; יהדות; לימודים; סיפורים; פנאי ותרבות;

אני לא רוצה לחשוב מה יקרה כשיבנה בית המקדש.


כלומר, ברור שיהיה טוב ושמח והכל. אבל מרגע שנגיע לפרקטיקה, העניניים יתחילו להסתבך.


קודם כל, נצטרך כהן גדול. אשכנזי או ספרדי?


האשכנזים יטענו שמגיע להם כי הם העלו לארץ את רוב הספרדים. הספרדים לעומתם יטענו שעכשיו שיש קיבוץ גלויות יש עשרה ספרדים יותר וזה מניין שלם.
האשכנזים והספרדים יתחילו להתווכח מי יותר מחמיר, בקטניות, בין בשר לחלב, קורבנות בשחיטת 'גלאט' , 'חלק', או שזה בכלל לא חשוב.


פתאום החרדים יכנסו גם הם לתמונה. הרי לא יעלה על הדעת שליטאי מאמין יקשיב לדברי רב מסאטמר, או חס וחלילה ל'קוקניק'!


גם לאחר שתבוסס המחלוקת הזו, יוותרו נוספות. מי יהיה אחראי הכשרות? הרבנות הראשית? לא כולם מסכימים איתה, ומלבד זאת, לרבנות הראשית יש שני ראשים! מה יקרה בקונפליקט?


או אולי רבנות פרטית? החרדים יתמכו בבדץ העדה החרדית, בעלז בבעלז, אג"י באגודת ישראל, ולא יהיה סוף לדבר. זה גם יהיה האות לכל מתנגדי תוכנית 'צהר' למינהם להתחיל לפתוח את הפה, וזה לא יגמר.


מצד הממשלה יהיה קונפליקט עצום- מי אחראי על התקצוב של דבר ענק שכזה? משרד הדתות יודיע שהוא לא רוצה להיכנס לזה, ומשרד האוצר יתריע שהתקציב- אוזל ואין כסף לפרוייקטים חדשים, קל וחומר שלא בסדר גודל שכזה.
משרד הבינוי יצטרך לפתוח מכרז על האיזור מסביב, לשנות אותו לצורה המתאימה ביותר. וכמובן שגם אם יגיעו לעסקה מוצלחת, בג"ץ יפסול אותה ויצטרכו להתחיל מההתחלה. עד הרגע שבו בג"ץ יקבע באופן שרירותי שאין אישורים בכלל, ושוב, יתרוצצו עסקנים בכל העולם לגייס אישורים.


גם תעלה דילמה מה לעשות עם שברי המסגד . לזרוק אותם- לא יעלה על הדעת. בג"ץ ושרי הממשלה חזרו והתריעו על ההד שזה יעשה בעולם, למרות שגם הם כמו כולם לא היו עורים לשינוי האדיר שהתרחש באומות העולם.


פתאום יצוצו להם ויקומו מכונים לליצוד עבודת כהנים ושירה וניגון הלווים. מי מהם יהיה המכון הרשמי שאצלו כולם יתחנכו? ואולי בכלל נעשה בית מקדש נפרד לאשכנזים וספרדים, ליטאים וחסידים, קוניקים וגושניקים?


כב יהיה נוסח חדש לסידורי התפילה, הנוסח המתוקן . ומי יסכים להבין שהוא טעה כל השנים? ומה נעשה עם כל התפילות על בניין בית המקדש? מחנה המתנגדים יפעל בכל עוז נגד הוצאתם, בטענה כי 'בטל הטעם, התקנה לא בטלה', ואילו ה'תוימכים' יאמרו כי 'קדימה, חדשנות, עתיד חדש!'


היום י"ז בתמוז. יש לנו שלושה שבועות לגשר על הפער הזה.
נצליח? זה תלוי רק בכם.


יז תמוז התשע"ח 10:26   |  צפיות (776) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה בית המקדש?: 4 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (6 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד