כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
שנת הלימודים - הסיפור האמיתי
אילה זומר   כתבת
לימודים;
שנת הלימודים - הסיפור האמיתי
טיפים שיעזרו לכם להנות בשנת הלימודים.

 מי מאתנו לא מתרגש לפני פתיחת שנת הלימודים? הילקוט החדש, הציוד החדש, ובכלל, עצם החזרה לשיגרה עושה לנו טוב. אבל מה באמת קורה אחרי חודש, כשהילקוט החדש כבר לא מלהיב כל כך, וכבר הספקנו להרוס חלק מהעטים? שנת הלימודים- הסיפור האמיתי.
מישהו יכול להסביר לי למה זה קורה כל שנה? כל שנה, מתחילים בהתלהבות: ההתחלה המרגשת של שנת הלימודים, לפגוש את כל החברים אחרי חופשה לא קצרה... אבל חודש חודשיים אחר כך, אם לא לפני, ההתלהבות קצת יורדת, עם החברים כבר הספקנו להיות ברוגז ולהשלים לפחות שלוש פעמים, ופתאום שמים לב כמה קשים הלימודים וכמה שיעורי בית נתנו לכם. בשלב הזה, איפשהו באמצע השנה,זה מתחיל להימאס. ואז באה התובנה שיש עוד חצי שנה לעבור ככה! ואז, באזור חודש ניסן-אייר מגיע לוח ספירת הגומר ואיתו הכמיהה לחופש, לאפשרות לקום מתי שרוצים ולעשות מה שרוצים. וככל שעולים יותר כיתות כך התופעה הולכת ומחמירה.


אז מה הפתרון? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את השנה:  1. תפנקו את עצמכם: בחורף, בזמן שגשם יורד בחוץ ואתם תקועים בבית ולומדים למבחן, תכינו  לעצמכם כוס שוקו חם. אפשר להמיס בתוכו קוביית שוקולד או מרשמלו ובבת אחת המצב כבר לא נראה נורא כל כך.
  2. תיפגשו עם חברים: שנת הלימודים היא הזדמנות מצוינת להיפגש עם חברים אחרי הצהריים כשהם ואתם נמצאים בבית. אפשר גם לקבוע לעשות שיעורים ביחד, אתם תראו שזה עוזר.
  3. תחפשו תחביבים חדשים: מי יודע כמה ציירים מפורסמים התחילו את דרכם מלקשקש על מחברת היסטוריה וכמה מוזיקאים התחילו את דרכם מלתופף על השולחן. מי יודע, אולי גם לכם יש כישרון חבוי שרק מחכה שתגלו אותו?
  4. תתחילו להעריך את הזמן: תיהנו מכל שבת שבה אתם לא צריכים ללכת לבית הספר ולהקשיב בשיעור. בשבת אפשר ללכת לבית הכנסת, להיות יותר עם המשפחה ולשיר זמירות כולם ביחד. בחופש הגדול אולי לא הערכנו מספיק את השבת, היום הקדוש והנפלא שיש לנו בכל שבוע. אבל הגיע הזמן להתחיל!
  5. נסו לשמור על מחברות מסודרות: מחברת מסודרת ומקושטת עושה חשק לכתוב בה. זה פשוט: אפשר לצבוע כותרות, להקפיד על כתב מסודר יותר ולאלה שאוהבים לצייר אפשר לקשט את המחברת בציורים חמודים הקשורים לתוכן. קדימה!

אולי הטיפים האלה לא יהפכו את שנת הלימודים למהנה כמו החופש. אבל הם בהחלט ישפרו אותה. נסו ותראו!


 


כה תשרי התשע"ד 23:20   |  צפיות (941) |  תגובות (7) |  
דירוגדירוג כתבה שנת הלימודים - הסיפור האמיתי: 5 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
תגובות
רעות (ב' אב ה'תשע''ד 12:59)
מודי זומר (ב' אב ה'תשע''ד 12:59)
הדסה גורדון (ב' אב ה'תשע''ד 12:58)
תמי (ב' אב ה'תשע''ד 12:58)
יעל האיתן (ב' אב ה'תשע''ד 12:57)
שירה קצב:) (ב' אב ה'תשע''ד 12:56)
אמונה דבורה מאיר (ב' אב ה'תשע''ד 12:55)
עבור לתוכן העמוד