כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
מעשה שלא יעשה
אחיה גזבר   כתב צעיר
אירועים; ארץ ישראל; בית המקדש; יהדות; סיפורים;
מעשה שלא יעשה

נקודת מבט של משרת בארמון של דוד המלך


פרולוג:


הייתה זו שעת לילה מאוחרת, דוד המלך שלח את יואב לצור על רמה, השייכת לבני עמון, דוד נשאר בירושלים.


"אחיעזר, גש הנה" קרא אלי דוד, רצתי במהירות לחדרו ושאלתי אותו לרצונו "הבא לי כוס מים" ביקש. מיהרתי למטבח ומזגתי מים מתוך קנקן זכוכית לכוס היקרה, עליתי בריצה את המדרגות, אך באחת המדרגות נפלתי וכוס המים היקרה נשברה, חששתי מתגובת המלך, אך הוא רק אמר "נקה את השברים". נראה היה שמהורהר היה, המלצתי לו שיצא החוצה, לגג, "רעיון טוב" אמר ופנה לגג.


המלך נכנס לגג, חושב וכשהרים את ראשו, נתגלתה לפניו אישה יפת- מראה רוחצת על הגג ממול. "אחיעזר" קרא לי שוב, הייתי עסוק בניקוי השברים, אך בכל זאת מיהרתי לגג, "מי זו?" שאל והצביע על האישה בגג ממול, הבטתי לעבר האישה ונזכרתי בשמה "זוהי בת שבע בת אליעם אשת אוריה החיתי", דוד ביקש ממני בשקט, שאלך לדירתה ואביא אותה אליו, מעשה זה לא היה נראה לי הגון, אך מובן שלא יכולתי להתווכח.


הלכתי לבית האישה, דפקתי בעדינות, בת שבע פתחה לי ושאלה אותי לרצוני, "דוד המלך רוצה לראות אותך" אמרתי. היא הלכה לחדרה וחזרה תוך כמה דקות, הלכתי אתה והראיתי לה היכן המלך נמצא, היא הנהנה והלכה אליו לחדרו, ואחר כך חזרה לביתה.


לאחר זמן מה, בת שבע כבר הייתה אישה הרה וביקשה ממני להודיע לדוד על היותה הרה.


הודעתי למלך, ומיד חזרתי למגורי העובדים, סיפרתי להם על המקרה, וכולם חשבו כמוני שזה מעשה שלא יעשה מלבד אליעזר שמסכים תמיד עם המלך, "הוא יודע מה הוא עושה" אמר והלך. דוד קרא הפעם לאליעזר וביקש ממנו שירוץ ליואב, שיביא לו את אוריה החיתי. אליעזר מיהר ולאחר זמן מועט חזר, הפעם עם אוריהי אוריה הלך לכיוון חדר המלך, כשנכנס, התפעל מהפאר השוכן בארמון המלוכה, דוד שאל לשלום יואב ובשלום המלחמה, הוא אמר ללכת לביתו ולרחוץ רגליים, אוריה הנהן לאות הן ויצא החוצה, אך לא לביתו. לפני כן הוא דיבר אתנו ושאל לשלומנו, ניכר היה עליו שאדם טוב הוא, אבל אליעזר מיהר לומר למלך על הנעשה. דוד ירד למטה ושאל את אוריה מדוע לא הלך לביתו, הרי חזר מדרך ארוכה, אוריה הביט בדוד בתמיהה ואמר:" יואב וחייליו שוכנים בשדה ואני אבוא לביתי לאכול ולשתות ולשכב עם אשתי? חיי נפשי שלא אעשה כדבר הזה". ודוד אמר לו שישב ומחר ישלח אותו ליואב.


למחרת, דוד קרא לאוריה והביא לו מכתב שישלח ליואב, במכתב היה כתוב שישלחו את אוריה מול המלחמה החזקה והם ילכו ואוריה ימות. כשיואב קרא את זה הוא שלח את אוריה למקום בו יש חיילים חזקים, יצאו החיילים והרגו את אוריה החיתי, יואב ביקש מהשליח אשר שלח את מכתב שיאמר שאוריה מת במלחמה. ואמר שאחר שיספר למלך את אשר קרה, והמלך יכעס וישאל למה הם הלכו לעיר הרי הם ידעו שיירו בהם מהחומה, מי היכה את אבימלך בן ירובשת, הלא אישה השליכה עליו פלח רכב מעל החומה והוא מת אז למה ניגשתם אל החומה ואוריה מת. השליח הלך וסיפר למלך את אשר אירע ואחר כך אמר לדוד גברו עלינו האנשים ויצאו אלינו לשדה להיינו אליהם עד פתח השער ואז אוריה החיתי ועוד מעבדי המלך נהרגו. דוד הביט כלל לא בכעס בפני השליח ואמר לו שדבר כזה יכול לקרות.


אשת אוריה שמעה שאוריה בעלה מת, ספדה על בעלה, לאחר שנגמר האבל, אסף דוד את בת שבע אל ביתו לאישה ונולד לדוד בן שהם קראו לו שלמה.


לאחר היום הזה, כשחזרתי למגורי העובדים, גיליתי שגם אליעזר הנאמן, כבר לא חושב שדוד צודק.


(שמואל ב' פרק יא')


כח אייר התשע"ו 00:00   |  צפיות (656) |  תגובות (2) |  
דירוגדירוג כתבה מעשה שלא יעשה: 2 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
תגובות
חבריא ג;) (ט"ז אב ה'תש"פ 13:03)
דוד (ו' תמוז ה'תשע''ז 15:21)
עבור לתוכן העמוד