כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
עם הנצח לא מפחד מן האמת
מיכל ואן לואן   עורכת
אקטואליה; ארץ ישראל; יהדות;
עם הנצח לא מפחד מן האמת
ארכיון מצפה הילה Ronia Harari - Mitzpeh Hilla Archive

התסכול, לפעמים גם חוסר האונים, המבעבע בתוכי בזמנים האלה כבר ממש מתיש.


אני עובדת על עצמי ומנסה להאמין באמת שהכל לטובה אבל כבר נמאס.


איבדנו 64 חיילים מטובי בנינו - אני לא אגיד לשוא, אבל זה בהחלט היה יכול להמנע.


היינו יכולים פשוט להפציץ את עזה מהאוויר ולחסל שם את כולם.


אבל במקום זה אנחנו פועלים לפי החוק הבינלאומי. אנחנו נכנעים לתכתיבים של המוסר של הגויים- המוסר האנושי שמשתנה עם השנים, במקום לדבוק במוסר של התורה- המוסר האלוקי הנצחי.


במקום לפעול לפי ההלכה והאמת, אנחנו (אולי יותר נכון לומר הממשלה כי רוב האנשים במדינה מתוסכלים ממעשיה בימים אלה) מתעקשים לנסות ולרצות את שאר מדינות העולם.


ולא משנה כמה אנחנו מנסים זה לא מצליח. כל העולם ממשיך לגנות אותנו ולעשות וועדות חקירה על ״פשעי המלחמה״ שלנו.


נו באמת. כל מי שמסתכל בעיניים שפויות יודע שאנחנו הצודקים בסיפור הזה.


הרי החמאס יורה עלינו רקטות- ברור שיש לנו את כל הזכות להגן על עצמינו ולתקוף חזרה. וזה לא שהפצצנו אזרחים תמימים סתם ככה- צה״ל הזהיר כל אזרח שנקרה בדרכו שיתחפף משם אחרת הוא יפגע. וצה״ל אפילו ביטל פעולות ולא תקף טרוריסטים ומשגרי טילים כדי להמנע מפגיעה ב״בלתי מעורבים״.


והאזרחים שכן נפגעו? דבר ראשון, הרי ידוע ומפורסם בריש גלי שהחמאס משתמש באזרחיו ומציב אותם בכוונה במקומות שהוא פועל מהם, כי הוא יודע שצה״ל נמנע מלפגוע באזרחים. החמאס אפילו משתמש בבתי ספר ובבתי חולים. אין גבול לאכזריות. ולצה״ל אין ברירה- הרי אם נתחשב בכל דבר כזה לא נוכל בכלל לתקוף ולפגוע בחמאס. ואנחנו חייבים להגן על עצמנו ועל ילדינו. וחוץ מזה, לכו תוכיחו שמי שנהרגו אכן היו אזרחים תמימים. החמאס הוא ארגון טרור ואנשיו פועלים לרוב ללא סימן היכר. יכול מאד להיות שאנשים שנהרגו ונראו כאזרחים היו אנשי חמאס. 


הטענה הכי הזויה שטוענים היא שאצלנו כמעט ואין נפגעים ואצלם כן. תאמינו לי, אם זה היה תלוי בחמאס כולנו היינו מתים. פשוט יש לנו צבא וכיפת ברזל וכמובן את ה׳ יתברך ששומר עלינו. ולכן אנחנו כמעט ולא נפגעים. אבל בעזה- החמאס לא מנסה להגן על אזרחיו ואפילו להיפך. יותר מתים בעזה שווה מבחינת החמאס ליותר נקודות זכות בינלאומיות, לכן החמאס שמח להציג לראווה את מתיו. אז בגלל שאנחנו כמעט ולא נפגעים והם כן- המוסר הבינלאומי המעוות טוען שהם צודקים יותר ממנו. כי המסכן הוא הצודק.


אויש איזה עיוות ואיזה בלבול. ימות המשיח.


פוליטיקאים ושגרירים רבים מנסים לשכנע את העולם בצדקת דרכנו. ובדרך כלל הם אומרים את הדברים הנכונים. אמנם לא תמיד- הרבה פעמים יוצא לי לראות ראיון של ישראלי בכלי תקשורת מחו״ל ולפעמים יש לי תשובות טובות יותר למראיין מאלה שאומרים המרואיינים, אבל בד״כ הם אומרים את הדברים הנכונים.


אז למה למרות כל המאמצים, ולמרות שמצד המוסר והחוק הבינלאומיים אנחנו פועלים לגמרי כמו שצריך- עדיין רוב העולם שונא אותנו, חושב שאנחנו פושעים והוא פרו פלסטיני???


התשובה לשאלה הזאת נובעת מייחודו של עם-ישראל ומייעודו.


״ואתם תהיו לי ממלכת כהנים וגוי קדוש״, אמר לנו הקב״ה ומאז שקיבלנו עלינו את תורתו אנחנו איננו עם ככל העמים. אנחנו עם שמבשר לעולם את המוסר האלוקי, שהוא המוסר האמיתי שלא משתנה לפי השגעונות של העולם המודרני. 


אבל המוסר האלוקי שמתבטא בתורה שהקב״ה נתן לנו לא השתנה מאז כתב ה׳ את התורה, אפילו לפני בריאת העולם. כמובן שיש הלכות שמתחדשות אבל שום הלכה אינה מתבטלת. כי זו האמת ואי אפשר לשנותה.


את הבשורה הזו עמ״י מביא לעולם. את המוסר האלוקי ואת תורתו של הקב״ה. 


ובעומק העניין, בנפש שלהן, אומות העולם מבינות את זה. ולכן כשאנחנו, בתור עם, לא מתנהגים כפי שדורש ממנו המוסר האלוקי אלא נכנעים למוסר האנושי ונוהגים לפיו, אומות העולם יודעות (זה קצת מיסטי אבל זה נכון) שאנחנו לא פועלים כמו שצריך.


התמיכה הכלכלית מארה״ב עלתה לאחר ששת הימים (עפ״י מגזין דה מרקר) - אחרי שחזרנו לשלוט בארץ שלנו כפי שהמוסר האלוקי דורש. למרות שלפי המוסר האנושי זה אולי היה מעשה ברברי. כי אפילו אומות העולם בתוך תוכן מבינות שזו האמת. 


אז לא משנה כמה נתאמץ לעשות את רצון הגויים במבצע ״צוק איתן״, הם לא יהיו מרוצים. לא משנה כמה הסברה נעשה לגויים- זה לא יעזור. והם ימשיכו לעשות לנו את המוות ולהפגין ולהטיל חרמות ומה לא. כי הציפייה האמיתי מעם-ישראל היא לפעול לפי המוסר האלוקי.


״הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב״. תמיד נהיה לבד, לא משנה מה נעשה. לכן אנחנו צריכים לעשות את רצון ה׳ ולפעול לפי הייעוד שלנו. הנסיונות לרצות את המדינות האחרות תוך נסיגה מהמוסר האלוקי הן נסיונות שווא, שכבר הוכח שלא מובילות ליותר תמיכה בנו. לכן עלינו לדבוק באמת וללכת על-פיה.


לפי המוסר האלוקי, רוב הטענות שהבאתי שמסבירות למה אנחנו צודקים - אינן צודקות. זה לא נכון לבטל פגיעה בחמאסניק שמשגר טיל לעבר אזרחי ישראל אם יש שם ״בלתי מעורבים״ שעלולים להיפגע. לפי התורה - צריך להוריד לו את הראש בלי להתחשב במי שסביבו.  


הרב דב ליאור שליט״א פרסם במהלך מבצע ״צוק איתן״ פסק הלכה בעניין הלחימה בעזה. וכך הוא כותב:  


"בכל המלחמות העם המותקף רשאי להשיב מלחמת שערה לעם שממנו באו התוקפים ואינם חייבים לבדוק אם הוא באופן אישי משתייך לתוקפים. ולכן בשעת מלחמה מותר לעם המותקף גם להעניש את אוכלוסיית האויב בצעדי עונשין שימצא לנכון, כגון למנוע אספקה או חשמל וכן להפגיז את כל האזור לפי שיקול דעתו של שר הצבא ולא לסכן סתם חיילים אלא לנקוט באמצעי התרעה מוחצים כדי להדביר את האויב. במקרה של עזה מותר לשר הביטחון להורות אפילו על החרבת כל עזה כדי שהדרום לא ימשיך לסבול ולמנוע פגיעה בבני עמנו הסובלים זה זמן רב מהאויבים מסביב. כל מיני דיבורים של הומניזם והתחשבות הם כאין אל מול הצלת אחינו בדרום ובכל מרחבי ארצנו והחזרת השקט בארצנו". זוהי דעת ההלכה.


לכן לפי רצון ה׳ לא היינו צריכים לאבד חיילים במערכה הזאת. וזה מתסכל שאנחנו לא מבינים את זה עדיין בתור עם. זה מתסכל שאנחנו עדיין מנסים להתחנף לאומות העולם כדי לקבל את תמיכתם, למרות שזה לא עובד כבר שנים. זה מתסכל שאנחנו מתרחקים מהייעוד שלנו ובמקום לפעול לפי המוסר האלוקי שאנחנו צריכים להפיץ בעולם, אנחנו נכנעים לתכתיבים של המוסר האנושי של הגויים.


אבל יום אחד, בקרוב ממש, כולנו נבין את זה ונזכה לכונן פה שלטון יהודי המתנהל על פי המוסר הנצחי. כי אנחנו עם הנצח, עם איתן, שלא מפחד מן האמת.


כט אב התשע"ד 00:00   |  צפיות (504) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה עם הנצח לא מפחד מן האמת: 0: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (ללא מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד