כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
מדינה יהודית
מיכל ואן לואן   עורכת
אקטואליה; ארץ ישראל;
מדינה יהודית
צילום: אהוד אמיתון - סוכנות תצפית

מעצר הזוי נוסף של חבר'ה מיצהר. השניים (קטינים) עמדו ביום חמישי בלילה בצומת אלעד. שוטר שביצע עליהם חיפוש (בשל היותם בעלי כיפות גדולות ופיאות ארוכות) מצא בתיקם בין השאר טוש, מסמרים וטלפון בלי כרטיס סים ( sim ). הנערים נשלחו לחקירה והועמדו מול שופט. המסמרים היו בסדר - השופט החליט כי ייתכן שהם בונים איתם בישיבה. אבל הטוש... הוא העיד על הנורא מכל - הנערים היו בדרכם לבצע פעולת "תג מחיר". גם הפלאפון ללא הסים עזר להגיע למסקנה הנוכחית – הנערים כנראה הוציאו את כרטיס הסים מהפלאפון שלהם כדי שלא יוכלו לעקוב אחריהם ולתפוס אותם בעודם מבצעים את זממם במכוניות של הערבים. הנערים היו עצורים ארבעה ימים, ולאחר מכן שוחררו למעצר בית. אם מנסים להסתכל מנקודת המבט של מערכת המשפט המושפעת מהלחץ התקשורתי סביב פעולות התג מחיר (למרות העובדה שמערכת המשפט אמורה להיות לגמרי בלתי תלויה...) יתכן שהיה איזשהו הגיון במעשיהם במקרה זה. אבל למקרה הזה נלווית עובדה נוספת – זמן קצר קודם לכן נתפס קטין ערבי בגוש עציון עם בקבוק תבערה מוכן להשלכה. הקטין שוחרר (כמובן) ללא עונש. הרי הוא קטין... ומה זה בקבוק תבערה ליד טושים? משחק ילדים. 
תגובת השופט להבדל בין המקרים: ישנו אינטרס לאומי במעצר של הנערים מבצעי תג המחיר. אהה.
***
עמוס עוז השווה השבוע את נערי "תג מחיר" לניאו נאצים. כחיזוק לדבריו כתבה חה"כ מרב מיכאלי בחשבון הטוויטר שלה את הציוץ הבא: "מצקצקים על האמירה שיש בינינו ניאו-נאצים? תחליפו את המסגד בבית כנסת ואת פורדיס בורשה ותחשבו שוב". 
ברצוני להזכיר לחה"כ מיכאלי את מה שעשו הנאצים ליהודים בשואה- הם חנקו אותם בתאי גזים ושרפו את גופותיהם במשרפות. והניאו-נאצים תומכים בזה, ואפילו היו שמחים לעשות שואה שנייה. ת'כלס, כשחושבים על זה, אין הרבה הבדל בין זה לבין קשקוש המלים "תג מחיר" על מכוניות של ערבים. 
השר לביטחון הפנים, אהרונוביץ', פועל למען הכרזה על תג מחיר כפעולות טרור. כי באמת, אין הבדל בין תג מחיר לבין הטרור של הערבים. טוב, אולי יש הבדל ממש זעיר- הטרוריסטים הערבים ממש רוצחים אנשים, ונערי תג מחיר מרססים כתובות על בניינים. אבל בואו לא נהיה קטנוניים.
***

בליל יום העצמאות הכריז ניב מג'ר, קומיקאי שהשתתף בתוכנית בגלי צה"ל, שאם יש אוכלוסיה במדינה שהיה צריך לדלל זה את האוכלוסיה החרדית. הוא היה רוצה לאכול אותם, אבל הם גם נורא מסריחים ואוכלים כל היום קניידלעך, אז זו בעיה. 
תארו לכם מה היה קורה אילו בחורה מיצהר היתה כותבת בפורום היישובי שצריך לדלל את האוכלוסיה הערבית, כמובן כחלק מבדיחה. התרחיש האפשרי ביותר הוא שהשב"כ היה עולה על זה ועוצר אותה, בדומה למקרה של אלירז פיין מיצהר. אבל כשהאליטה השמאלנית מתבטאת בצורה אפילו יותר גרועה כלפי החרדים, ועושה זאת בריש גלי – אז אין גבול לחופש הביטוי המקודש. לשמאלנים הכל מותר. אף אחד לא יאשים אותם בחוסר סובלנות גם אם הם עושים זאת בצורה בוטה.
***

לפני כשבוע הודח צוער דתי בשם עמית מקורס קצינים בבה"ד 1, כשבוע וחצי לפני סיום הקורס. סיבת ההדחה: היותו קיצוני וחסר סובלנות בדעותיו. שני מקרים גרמו למפקדיו להגיע למסקנה הזו לגבי אופיו- בקשתו שלא להתאמן אימונים פיזיים עם בחורות, והבקשה לא לשמוע שיחה של חייל מיסיונר. בשני המקרים עמית קיבל אישור מהמפקד לעשות כבקשתו, אך זה התנקם בו בהמשך והוא הודח מהקורס. 
בתור צבא שמתיימר להיות "צבא עם" ובתור צבא שמתחייב ליצור תנאים שמתאימים לחיילים דתיים, הצבא כושל בהתנהלותו. כארבעים אחוז מהקצינים בחי"ר בצה"ל הם חובשי כיפות. האם הדרישה לאפשר לחייל הדתי לשמור על אורח חייו ועל ערכיו הדתיים גם בצבא היא דרישה מוגזמת? 
באחד האתרים נתקלתי בתגובה לסיפורו של עמית: "גם אני עם עמית המגלניסט". 
***

ביום העצמאות אמרתי הלל שלם עם ברכה. אין ספק שהקמת המדינה היתה נס גלוי, שאפשר להשוות לימים של חנוכה ופורים שבהם היתה תשועה גדולה לעם-ישראל. 
אבל צריך לדעת להפריד בין המדינה לממשלה. והממשלה היום עושה דברים שנוגדים את הייעוד שלנו בתור העם היהודי. אפליות נגד דתיים וימניים נעשות בהינד עפעף ובלא כל מחאה מצד רוב חברי-הכנסת שכל-כך דוגלים בעקרון השוויון (כשמדובר בערבים כמובן). ננקטות פעולות להקטנת עולם התורה ולצמצום הריבונות היהודית בארץ-ישראל. האם זה המקום שאליו אנו רוצים להגיע בתור עם? האם זה הכיוון לגאולה? 
לזכותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו יאמר כי הוא מנסה לקדם חקיקה של חוק יסוד שיבסס את מדינת ישראל כמדינה יהודית. ועליו להיאבק על כך, כי ההתנגדות רבה. 
אך האם לא עמד בן-גוריון בה' באייר ה'תש"ח על דוכן הנואמים וקרא בהתרגשות: "אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, היא מדינת ישראל"?? כמדומני שהוא אמר "מדינה יהודית". 
עם חלוף השנים מישהו כנראה קצת התבלבל.


יג אייר התשע"ד 00:00   |  צפיות (578) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה מדינה יהודית: 0: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (ללא מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד