כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
זה המקום שלנו
מיכל ואן לואן   עורכת
ארץ ישראל; בית המקדש;
זה המקום שלנו

"א-לוקים באו גויים בנחלתך, שמו את ירושלים לעיים"
"לא לפחד! לא לפחד! זה המקום שלנו!!" 
אני חושבת שהמשפט הזה ירדוף אותי בחלומותיי.
לאחרונה הערבים פיתחו טקטיקה חדשה כלפי העולים להר-הבית – הם צועקים על כל יהודי שעובר בהר ומאיימים עליו בזריקת אבנים, מקימים מהומה שלימה ומנסים להפחידם. הם מתארגנים בקבוצות ברחבי ההר ומחכים לעולים יהודים, וכשאלה מגיעים הם מתחילים בהתקפה (מילולית בעיקר. ייתכן שכוחות החיילים בהר גורמים להם לחשוב פעמיים לפני מעשה אלימות).
לפני כמה שבועות עלו להר קבוצת חרדים עם ילדיהם קטנים (בנים ובנות) להר הבית. [כן, כן, חרדים. מספר החרדים העולים להר-הבית הולך וגדל ברוך ה']. עד מהרה התנפלו עליהם ערבים. עשרות ערביות צרחו עליהם בקול ניחר ­­­"אללה וואכבר" וכדומה, גברים איימו עליהם בזריקת אבנים וניסו להתקרב ולפגוע בהם. הערבים הקיפו אותם מכל עבר והלכו אחריהם בצעקות לאורך כל המסלול בהר הבית. האבות הגנו על ילדיהם ותמכו בהם, חלקם צעקו בחזרה על הערבים. וברגע של התגברות הצעקות, כשניכר על הילדים שהם מפחדים, צעק אחד האבות "לא לפחד! לא לפחד! זה המקום שלנו!!" 
ומה עם כוחות הבטחון? הם הקיפו את הילדים ולא נתנו לערבים להרוג אותם, ובמקרה הטוב דחפו בעדינות איזה ערביה שהגזימה. אבל זהו. הם לא מנעו ממסע האימה של הערבים להתקיים, אפשרו את ההפחדה המזעזעת של ילדי ישראל הצעירים במקום ששייך להם. בושה וחרפה לעם היהודי.
בואו נעזוב דקה את הוויכוח האם מותר לעלות היום להר-הבית או לא. (למרות שברור שמותר, ואפילו חובה). במקום זה, בואו נדבר על ה"הגנה" שמספקת ממשלת ישראל לאזרחים שלה. בואו נדבר על היחס המפלה כלפי היהודים במדינה שלנו. על ההתרפסות אל מול הגויים, והפחד מפניהם.
דמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: משפחה ערבית יושבת בגן סאקר לפיקניק נחמד בשבת בצהריים עם ילדיהם הקטנים. לפתע מגיעה קבוצה של כ-30 יהודים, מקיפים אותם במעגל וצורחים "מוות לערבים", "תשרפו" וכו'. מה לדעתכם היה עולה בגורלם של אותם יהודים? אין ספק- היהודים ייעצרו בגין הסתה, גזענות והפרת שלום הציבור. ייתכן שגם יתווסף סעיף על השחתת פני מקרקעין – הרי הדשא שתחת רגליהם נתלש. הם בוודאי גם יאסרו, ולא יצאו מזה בקלות. 

אבל כשהערבים עושים מעשים דומים בהר-הבית, ואף גרועים בהרבה (מאיימים באלימות)? אה, אז זה בסדר. כי אנחנו כובשים, והשתלטנו על הר-הבית והם מסכנים. או כי אם החיילים יגיבו אז כל מזרח התיכון יסער, זה יוביל לאינתיפאדה שלישית ויהיה עוד מקרה של "דוד הנחלאווי" (גם אני איתו, דרך אגב).
המצב
 אבסורדי. מבחינה דמוקרטית יש פה אפליה פסולה נגד היהודים, וחוסר שוויון משווע. בנוסף, יש פה מחדל של המדינה בהגנה על זכותם של היהודים לחיים וביטחון, ועל זכותם לכבוד. אבל על הזכויות האלה של הערבים שומרים בחירוף נפש. שחס וחלילה לא יקרה מצב בו רגשותיו של איזה ערבי ייפגעו כשיראה יהודי מתפלל בהר-הבית (מקום שבו לפי החוק יש לאפשר תפילה). ככה נראית מדינה שמתיימרת להיות דמוקרטית?!?


הפחד מפני אומות העולם וחוסר העמידה האיתנה אל מול הערבים היא בלתי נסבלת. וזה לא רק בהר-הבית. בערב פסח השתלטו כוחות מג"ב על הישיבה "עוד יוסף חי" שביצהר. זאת בשל התורה והערכים שהישיבה דוגלת בהם. כמעט בכל שבוע אנחנו שומעים על הרס של בית נוסף ביצהר וסביבותיה. אכן, הבתים לא חוקיים ולכאורה אנחנו לא יכולים לבוא בטענות כלפי הממשלה. אך כשמסביב נמצאים עשרות אלפי בתים ערביים בלתי-חוקיים והממשלה לא עושה כלום, וכשבכפרים מסביב זורקים בקת"בים על חיילי צה"ל ולא חולמים אפילו להשתלט שם על איזה מסגד – אז אפשר לבוא בטענות. כי הממשלה בפעולותיה (דרך הצבא) לא באמת פועלת למען שמירת החוק. אם היא היתה פועלת על טוהר שמירת החוק - כל הבתים הערבים היו הרוסים וכל המסגדים שלהם היו בסיסי מג"ב. אבל הנקודה פה אינה שמירת החוק.


הממשלה לא רוצה שנתפשט לארץ ישראל השלימה. הממשלה לא רוצה שנעלה בחופשיות להר-הבית , כי היא מפחדת שזה עלול לגרום לנו לרצות את ביהמ"ק. והם לא רוצים בית-מקדש – הם רוצים להיות מדינה ככל העמים. 


אבל אנחנו לא מדינה ככל המדינות, ואנחנו לא עם ככל העמים. אנחנו העם היהודי, עם ייעוד מיוחד בעולם הזה, עם ארץ שניתנה לנו ועם תפקיד למלא בה. ואנחנו לא ניתן שישפילו אותנו בארץ שלנו, ולא ניתן שילד יהודי שרוצה לבקר במקום הקדוש ביותר בשבילו יופחד עד מוות. ואנחנו לא ניתן שתהיינה אפליות נגד יהודים ע"י ממשלת ישראל במדינה היהודית.
הגיע הזמן להלחם על זה. לא לפחד! זה המקום שלנו.


מסע האימה בהר הביתד אייר התשע"ד 00:00   |  צפיות (513) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה זה המקום שלנו: 0: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (ללא מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד