כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
כותרות מעוררות
מיכל ואן לואן   עורכת
אקטואליה;
כותרות מעוררות

"ההסלמה בדרום: 3 רקטות נורו לעבר ישראל, מטען חבלה הופעל נגד כוח צהל ליד גדר המערכת; לא היו נפגעים" 
"שתי פעוטות מתו משאיפת חומרי הדברה" 
"חוליה של 'גיהאד עולמי' תכננה לבצע ירי לעבר גלגלי אוטובוס כדי לגרום להתהפכותו, לירות מטווח קצר בנוסעים וגם לפוצץ את בנייני האומה " 
"3 הרוגים בפיצוץ בלון גז בירושלים" 

אלה רק חלק מהכותרות המזעזעות שפקדו את העיתונים ואתרי החדשות בשבוע האחרון.  • כשאנחנו רואים כזאת כותרת- איך היא משפיעה עלינו? אני אישית התחלתי לשים לב שרגשות הזעזוע שלי מתחילות לכהות. אה, אז נפלו כמה רקטות בדרום... זה קורה כל הזמן. תכננו איזה פיגוע? לא משהו חדש... אולי הכותרות על המוות של התינוקות השפיעו יותר כי זה באמת דבר נדיר (ברוך ה'...) וגם- זה תינוקות. אבל אם יש ניסיון לפיגוע אך ללא נפגעים אנחנו קצת נושמים לרווחה וממשיכים הלאה. וזה נורא. כותרות כאלה אמורות לטלטל אותנו, לזעזע אותנו. מה זה שאנשים תכננו לבצע פיגוע??? איך יכול להיות כזה דבר בכלל? זה שזה לא קרה בסוף - זה נס גלוי. וצריך להודות להקב"ה על זה ממש. אבל אם הכל היה מתבצע כמו שרצו המחבלים – אנשים היו נפגעים חס וחלילה. היו מתים. עוד אלמנות. עוד יתומים. עוד משפחות שיושבות ליד מיתת חוליים של קרוביהם האהובים ומתפללות להחלמתם. למה אנחנו לא מתחלחלים לגמרי כשאנו קוראים שכזה דבר היה יכול לקרות? למה אנחנו לא עוצרים ומודים לה' על הנס הענק שהיה בכך שהפיגוע סוכל?אסור לנו לתת לרגש שלנו לכהות. זה קורה אוטומטית, אבל אנחנו צריכים להילחם בזה. כל כותרת כזו צריכה להותיר בנו חותם עמוק, ולגרום לנו לפעול. היה ניסיון לפיגוע? הפגנה. בניית מאחזים כמחאה על כך. או כל תגובה אחרת, אבל משהו! לא רק כשקורה משהו נורא אנחנו צריכים להגיב לזה. אסור לנו להיות אדישים.
  • ?כשיהודי רואה כל-כך הרבה צרות וטרגדיות שמתרחשות בכזה פרק זמן, זה צריך לגרום לו לפשפש במעשיו, להרהר בדרכיו. כשקורה משהו בעולם- הוא לא קורה סתם. אנחנו צריכים לשאול את עצמינו- מה עשינו שגורם למצב הנוכחי? הפוליטי, הביטחוני, המדיני, מצב הגשמים ומזג האוויר... מה אנחנו יכולים לתקן כדי שהמצב ישתנה? זה דבר שכל אדם צריך לבדוק עם עצמו- במישור הפרטי, וגם במישור הלאומי. איזה דברים אני צריך לתקן אישית, וגם באיזה דברים כל (או רוב) העם שלנו לוקה בחסר וצריך לחזור עליהם בתשובה. מובן שאנחנו לא נביאים, ולא יכולים לעשות חשבונות שמיים ולומר "בגלל זה באה עלינו הצרה הזאת" וכדומה, אבל צריך בהחלט לעשות חשבון נפש. 
  • יש המון דברים שעלינו להתחזק בהם, דברים שייתכן שבגללם באות עלינו הצרות. ובכלל, זה לא בהכרח רק דבר אחד הגורם למצב הזה, ויש המון דעות בעניין. הרב דב ליאור שליט"א נוגע באחת הנקודות היסודיות שבהן יש בעיה בדורנו. הרב כותב כי " לעניות דעתי אחת הסיבות העיקריות שאנחנו סובלים את הייסורים היום זה בגלל הפקרת הר הבית ע"י רוב הציבור, (יש האומרים אסור כלל לעלות, ויש כאלה שהר הבית כלל לא חשוב בעיניהם)" . הרב מסביר כי בסוף ספר שמואל ב' הקב"ה כועס על עם-ישראל ורוצה להענישם. מפרשים רבים דנים בשאלה מדוע בא הקצף הזה על עם-ישראל. הרמב"ן על התורה בפרשת קרח מסביר כי החטא של עם-ישראל באותה תקופה היה שהם לא התעוררו לעניין של בית-המקדש. הם לא דרשו את הבניין של ביהמ"ק למרות שהמצב הביטחוני והכלכלי היו מעולים - לא היו להם צרות וטרדות אחרות ולמרות זאת הם לא התעוררו לעניין. 
    ארון ה' המשיך להיות באוהל של יריעות ולא בבית, דבר שהיה בזיון לשכינה. הרב ליאור מקיש מזמנו של דוד לזמננו – גם היום רוב העם מפקיר את המקום הקדוש ביותר לעם היהודי עלי אדמות. רק בודדים עולים להר (אשריהם!) ורק בודדים נלחמים למען קדושת המקום. בכל יום מסתובבים גויים טמאים בהר הבית, במקומות הקדושים ביותר שבהם אפילו לאיש מישראל (שאינו כהן) אסור לעלות (!), ורוב העם – כאילו כלום. אז מה אם מחללים את קדושת הר-הבית, הרי עדיין אין בית-מקדש. זה אבסורד! עלינו להתחזק בעלייה להר הבית (בטהרה כמובן, ורק במקומות המותרים), ובמאבק למען עליית היהודים להר וטהרת מקום השראת השכינה. להילחם על כך ביזע ודמעות, כי זה הלב של העם היהודי, מקור כל המאבק שלנו והמקום הקדוש לנו ביותר עלי אדמות. ( דבריו של הרב ליאור מתוך האתר "ישיבה" ) 
  • ובכלל, צריך להבין שהשורש של כל הצרות שבאות עלינו הן מכך שאין בית-מקדש, מכך שלשכינה אין בית. אנחנו עדיין לא במצב של גאולה שלימה, וצריכים להתפלל על כך כל הזמן ולצפות לכך. גם חורבן גוש קטיף, שצויין השבוע במערכת החינוך (יום גוש קטיף, כ"ב בשבט), שורשו ויסודו בכך שאנחנו פשוט עוד לא זכינו להגאל לגמרי. כשנבנה את ביהמ"ק ונביא את מלך המשיח, אז יהיה פה טוב באמת. אז לא יהיו צרות, ויהיה השלום האמיתי.

שנזכה בעזרת ה' לחזור בתשובה שלימה, לבנות את בית-המקדש בקרוב ולזכות בגאולה השלימה.


כו שבט התשע"ד 00:00   |  צפיות (499) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה כותרות מעוררות: 0: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (ללא מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד