כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
המשך והתפתחות פרשת האלימות ביצהר
חיים ג'רבי   כתב בכיר
אקטואליה; ארץ ישראל;
המשך והתפתחות פרשת האלימות ביצהר

בהמשך לפרשת האלימות ביצהר, יצא לפני כמה ימים אבי נעים ואמר כי החלטת המפכ"ל להקפיא את השימוש האקדח טייזר אינה נכונה וכי אקדח הטייזר הוא כלי מאוד חשוב למשטרה. בדבריו אמר אבי, כי הבעיה היא בשוטרי היס"מ שנהגו באלימות מופרזת נגד אזרח ישראלי.
נזכיר כי לפני כשבוע, נכנס בועז אלברט לביתו שנמצא בשטחי יו "ש לאחר שקיבל לאחרונה צו הרחקה מיו"ש. בעקבות כך, כוחות היס"מ (מטעם המשטרה ) פרצו לביתו של בועז אלברט ובאו לעצור אותו. במהלך המעצר הכו השוטרים את בועז אלברט באקדח טייזר, אקדח שיורה חיצי חשמל ומשתק את מי ש הם פוגעים בו. בועז מיד נכנע אך השוטרים המשיכו לירות בו (2-3 יריות).
בעקבות כך יצא היום אבי נעים, יו"ר וועדת הביטחון בשלטון המקומי וראש מועצת בית אריה, ואמר תגובה יוצאת מן הכלל כי:" ההנחייה של המפכ"ל בנושא הקפאת השימוש באקדח הטייזר, בעקבות האירוע ביצהר, היא זריית מלח בעיני הציבור". הוא חלק על דברי קודמיו שהאשימו את אקדח הטייזר ואמר שלאקדח הטייזר עלול להביא לשימוש מוגזם שעלול לשתק אנשים ולסכן חיי אדם. עוד אמר כי : "אקדח הטייזר אינו הבעיה ההפך הוא הנכון, מכשיר הטייזר הוא מכשיר אל הרג שצריך להחליף את רוב האקדחים ברוב מוסדות הציבור במדינת ישראל".
נעים האשים בדבריו את השוטרים ואמר שהאשמה מוטלת אך ורק עליהםץ בדבריו: "הבעיה היא האלימות המיותרת שהופגנה על ידי שוטרי היס"מ נגד אזרח במדינת ישראל. הקלות שבה פורצים לבית ובנוכחות המשפחה והילדים נוקטים באלימות מיותרת ומופרזת, היא הרעה החולה שצריך לעקור מן השורש".
בעקבות המקרה הוקמה ועדת בדיקה של משטרת ישראל מעצרו של בעז אלברט ביצהר והשימוש באקדח טייזר אך הועדה הוקפאה עקב חקירת השוטרים במח"ש (המחלקה לחקירת שוטרים) עד לסיומה של החקירה בעקבות ההקפאה המשטרה מחכה בקוצר רוח לסיום החקירה.


תמונה: דוברת יצהר.


טז אלול התשע"ג 00:00   |  צפיות (618) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה המשך והתפתחות פרשת האלימות ביצהר: 5 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד