כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
עד מתי?
שירה הרטמן   כתבת
אקטואליה; בית המקדש; הדרכה; חברתי; יהדות;
עד מתי?

באחד הימים האחרונים חולק לי פליאר '' אנחנו מאמינים שיש פיתרון! אפשר לפתור את הבעיה מהשורש!'' ובהמשך היו כל מיני פתרונות כמו להרוס למחבלים את הבתים, לנתק את כל הכפר שלהם מחשמל וכך יווצר לחץ על המחבלים לא לעשות פיגועים וכו'. אני לא מזלזלת,ולא חולקת על שום מילה,  אבל הפתרון האמיתי למלחמה שלנו עם הערבים, ולמלחמות שלנו עם כל העולם, זו גאולה. כשמה כן היא.


 לא מפתיע אותי שהממשלה שלנו לא נוהגת על פי דרך התורה, מוסרת שטחים ומשחררת מחבלים, כי זה תפקיד מאד קשה להיות מנהיג של עם שלם, ובייחוד של עם ישראל, והשלטון שאמור להיות פה זה לא מדינה ככל הגויים, צריכה להיות פה מלכות ישראל- מלך שהקב''ה בוחר והוא נותן לו כוח מיוחד. כתוב בפירוש על שאול, שאחרי שדוד הומלך סרה ממנו רוח ד' ובאה עליו רוח רעה. למלך ישראל יש רוח ד'! הוא לא יכול להנהיג את עם ישראל בלי סיעתא דשמיא ובלי רצון ד'.


גאולה. משיח. עכשיו!


קשה לי לצפות לישועה ולבנין בית המקדש והרבה פעמים כשאני מתפללת על ביאת המשיח ובניין בית המקדש אני חושבת  '' אני רוצה לחיות את החיים שיש לי עכשיו. אני לא רוצה שהם ישתנו. אני רוצה ללמוד באולפנה, להתנדב, ללכת להפגנות, מאהלי מחאה,צעדות וכו'. מי יכול להבטיח לי שכל אלה יהיו באחרית הימים?''. בתשעה באב דיברתי עם חברות שלי על משמעות הצום, בית המקדש, משיח וכו'. אחותם המאורסת, שהתחתנה כמה ימים אח''כ בט''ו באב, אמרה '' אני רוצה שיבנה בית המקדש אבל שזה יהיה אחרי החתונה שלי''.  יש דברים שאנחנו מחכים להם ואנחנו רוצים שהם יקרו ואנחנו לא יודעים מה יהיה שיבוא משיח. לכן כל כך קשה לנו לצפות לישועה. כי אנחנו לא יודעים מה יהיה לנו, איזה חיים טובים נחיה. אנחנו נכים, אבל אנחנו לא מרגישים את זה כי אנחנו לא מכירים מציאות אחרת. לדוג' אני צמחונית מלידה ואף פעם לא אכלתי בשרי, אז אני לא מתאווה לאכול בשר כי מעולם לא טעמתי טעם בשר מהו. חברותי אמרות לי שאני מפסידה. כך גם אנחנו מעולם לא חוינו את מציאות בית המקדש ואין אנו יודעים איזה טוב מחכה לנו.


לאחרונה,אולי בגלל המצב (קצת קשה לי לומר בזכות אפילו שזה לטובה), פתאום הבנתי משהו חדש. אני לא כל כך מצפה שיבנה בית המקדש כי אני רוצה להמשיך לנהל את חיי שהתרגלתי אליהם ואני לא יודעת אם הם ימשכו כך אחרי ביאת המשיח,יכול להיות שכן. אבל מי הבטיח לי שאמשיך לחיות אותם? יכול להיות שחס ושלום לא עלינו ולא על כל בית ישראל, מחר או מחרתיים אפצע או אהרג בפיגוע (שוב- חס ושלום לא עלינו). ואני יותר ויותר מצפה לישועה.


עד מתי נוכל להמשיך לחיות (או למות) כך? רוצים ישועה! אבא- רוצים שתתגלה אלינו! לא מספיק הסתתרת? עד מתי? טאטע! גאולה! אם קשה לנו אנחנו לא צריכים לכעוס על הממשלה שלא עושה כלום, או על הבג''ץ שבמקום לדון בהריסת בתי המחבלים, דן בהריסת בתי היהודים, אנחנו פשוט צריכים לצעוק לאבא שלנו. וכמובן, להודות! להודות על החיים שנתן לנו במתנה, על המשפחה על הכל! כי הכל ממנו


עד מתי\ הראל טל (על פי תהילים ק''ז)


  עד מתי נתעה בתוהו לא דרך


עיר מושב גם לא נמצא


חגים נעים כמו שיכור


כל חכמתינו תתבלע


ועתה בצר לנו אנו צועקים אליך


ממצוקותנו הוציאנו


ועתה בצר לנו אנו זועקים אליך ממצוקותנו הושיענו


ונודה לך על רוב חסדך ונפלאותיך


ט חשון התשע"ו 00:00   |  צפיות (843) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה עד מתי?: 5 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד