כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
מחנה של תנועת אריאל או בית כלא?
שירה הרטמן   כתבת
אקטואליה; בית המקדש; הדרכה; חברתי; פנאי ותרבות;
מחנה של תנועת אריאל או בית כלא?

אני עדיין מתלבטת אם לצאת למחנה. לא, לא אכפת לי שישנים בשטח, לא מגעיל אותי האוכל, לא מעייף אותי רק לשמוע על המסלולים, לא מפחיד אותי העקרבים, לא. לא זה.


אני לא יכולה לישון במחנה בידיעה שיכול להיות שאני אקום בבוקר קשורה באזיקים ולא יכולה לזוז, או עם פנים צבועות בגואש ירוק, סגול, אדום או כל צבע אחר. זה ממש סיוט! כן, הייתם אומרים לי ''נו שירה, תזרמי, מה אכפת לך, מחנה, רוצים להנות''. אז זהו, שאני לא זורמת. ההנאה המזויפת הזאת של לעשות רע למישהו אחר זה סתם יצר הרע.


אין מצב שדבר כזה יקרה במחנה של תנועת אריאל, תנועה דתית שומרת מצוות. יש מצווה מפורשת בתורה שנאמרה בהר-סיני: '' לא תונו איש את עמיתו''- אסור לצער מישהו אחר. וכמובן, כולנו מכירים את הסיפור של הגר שמגיע להלל ומבקש ממנו ללמדו את כל התורה על רגל אחת והוא אמר לו '' מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך''. זה עיקר התורה! ורבי עקיבא שאמר ''ואהבת לרעך כמוך- זה כלל גדול בתורה''. האם אתה היית מוכן שמישהו יצבע לך את הפנים בגואש? אם איזה מישהו היה שואל אותך '' אתה מוכן שהלילה אני אקשור את רגליך באזיקים?'' ברור שהיית מעיף אותו באגרוף אחד לרצפה! איך יכול להיות שנקפיד ליטול ידיים ולא נקפיד על מצוות דאורייתא  כאלה שסיבת הציווי ברורה לכולנו?


אני חושבת, שכל חניך או חניכה בתנועה, וכל  ילד או ילדה בכל תנועת נוער בארץ, וכל ילד או ילדה בכל רחבי העולם, וכל האנשים בעולם, צריכים לדעת שככה לא מנהלים חברה תקינה. בשביל שלכולנו יהיה נעים לחיות בעולם, אנחנו צריכים להתחשב באחר ולחשוב עליו. הרבה אנשים שמים קץ לחייהם (ח''ו ל''ע) בגלל יחס החברה אליהם. וכשאנחנו רואים איזה שיכור ברחוב אנחנו שואלים את עצמנו '' מה נראה לשיכור הזה שהוא ככה מרשה לעצמו לשתות?'' אז אנחנו צריכים לדעת שהרבה מאד מהאנשים האלה עושים את זה מאותה הסיבה שהרבה מתאבדים עושים זאת. הרב שלמה קרליבך זצ''ל היה אומר: '' אני בטוח שלפח' תשעים אחוז מהפושעים בעולם הם אנשים שמעולם לא אמרו להם בילדותם 'כמה טוב אתה, כמה יפה, מתוק וקדוש אתה' ''.


התנועה שלנו כל הזמן פועלת לבניין בית המקדש, ואני לא איזה רב קבליסט, או בעל רוח הקודש, ואני לא יודעת חשבונות שמיים, אבל אני כמעט בטוחה שאם המעשים האלה יפסקו זה יתרום לקירוב הגאולה.


מבלי לפגוע בכבודם של אומות העולם, בחברה הלא-תקינה שרוב העולם חי בה, יש איזו  תאוריה שמי שמציק לשני, משפיל את השני וכו' הוא הגבור והמנצח. אך האמת היא, שהגבורה האמיתית היא להתגבר על היצר הרע שאומר לך ''לך תקשור את שבט שבות של סניף זמבבואה באזיקים'' ולעשות טוב.


 אני מאמינה בכולנו שאנחנו יכולים להצליח, אם רק נרצה.


בציפייה לבניין אריאל!


ב תמוז התשע"ה 00:00   |  צפיות (643) |  תגובות (1) |  
דירוגדירוג כתבה מחנה של תנועת אריאל או בית כלא?: 3 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
תגובות
נכון וצודק!
אשר (ו' טבת ה'תשע''ח 21:10)
עבור לתוכן העמוד