כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
כל יהודי הוא יהלום
שירה הרטמן   כתבת
אקטואליה; יהדות; סיפורים;
כל יהודי הוא יהלום
היום, ט''ז בחשון, יום פטירתו של הרב שלמה קרליבך. הרב שלמה נולד בברלין שבגרמניה. איתו נולד תאומו, אליהו חיים להוריהם הרב נפתלי ופסיה קרליבך.


בשנת 1931, עם התחזקות המפלגה הנאצית, עברה המשפחה לעיר המרפא באדן שבאוסטריה, שם כיהן אביו ברבנות, ורבנים שבאו לנפוש במקום היו מתארחים בבית משפחת קרליבך.


כבר בגיל חמש החל שלמה ללמוד גמרא מפי מורים פרטיים. בשנת 1938 נסעה משפחתו לטלז שבליטא לשמחת בר המצווה של בנו של ראש ישיבת פוניבז', הרב יוסף שלמה כהנמן, ונאלצה להתעכב בבית משפחת כהנמן מספר חודשים (תחילה שבר האב את רגלו, ובהמשך חלו הבת שולמית והבן אליהו חיים). פסיה נזכרה כי בעת הלידה הבטיחה לגדל את הילדים לתורה, ושלמה בן ה-13 נשלח ללמוד מספר חודשים בישיבת פוניבז'.


 הרב שלמה למד בישיבת תורה ודעת בראשותו הרב שלמה היימן, ונחשב לאחד התלמידים המוכשרים שם. בשנת 1943, עם הקמת ישיבת לייקווד על ידי הרב אהרן קוטלר, בחר הרב קוטלר בשלמה  הצעיר לאחד מ-14 חברי הגרעין המייסד. הוא למד שם עד שנת 1949.


בערך בשנות ה40 התחיל הרב שלמה להתקרב לחב''ד. קרוב לזמן פטירתו שלחו האדמו''ר להפיץ את החסידות בעולם. לאחר פטירת האדמו''ר בתחיל רב שלמה פשוט להפיץ את היהדות והחסידות בדרכו שלו.


הרב שלמה עשה את עבודתו בשירה. הוא נסע להרבה מקומות בעולם ועשה הופעות. הוא חיבר הרבה ניגונים מפורסמים ומפורסמים פחות. השיר ''עם ישראל חי'' המפורסם הוא ניגון שלו.


סרטון שבו שר ברב שלמה את הניגון שלו ל- ''התנערי מעפר קומי'' . ניגון מרגש- מומלץ לשמוע!סיפור פטירתו-


הרב שלמה עלה למטוס באחת מנסיעותיו. אישה אחת בקשה ממנו לשיר איזה ניגון יפה, משהו. הרב שלמה התחיל לשיר את הניגון ''חסדי ד' כי לא תמנו כי לא כלו רחמיו''. את הניגון לא הוא חיבר, לא יודעים מי חיבר אותו. בסוף הניגון יצאה נשמתו. ככה בפתאומיות! הוא אפילו לא היה חולה! (כנראה מהתקף לב).


שיר שאני מאוד אהבתי הוא מזמור שיר ליום השבת- מומלץ!


הרב שלמה הוא צדיק שאפשר ללמוד ממנו הרבה שנזכה!טז חשון התשע"ה 00:00   |  צפיות (862) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה כל יהודי הוא יהלום: 0: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (ללא מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד