כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
למצוא מים באמצע המדבר
שירה הרטמן   כתבת
אקטואליה; יהדות; פנאי ותרבות;
למצוא מים באמצע המדבר

בימים אלו, ימי חודש אלול כולנו מנסים להשתפר, לראות מה יש לנו לתקן, לקבל קבלות חדשות לשנה החדשה. מצד שני, כולנו יודעים שעשינו את אותו הדבר בשנה שעברה ולא כל כך עמדנו בקבלות האלה.... כולנו מכירים את השיר '' באלה הידיים עוד לא בניתי כפר עוד לא מצאתי מים באמצע המדבר''. הקבלות שאנחנו מקבלים על עצמנו צריכות להתחיל מקבלות קטנות שנראות לנו לפעמים אפילו שטותיות, ורק אחרי שאנחנו עומדים בקבלות האלה, (ותאמינו לי, זה קשה) רק אז נעבור לקבלות גדולות יותר כמו למצוא מים באמצע המדבר.


אני לדוג' קיבלתי על עצמי לעשות כל מה שההורים שלי מבקשים ממני. נו באמת, שירה,מה את חושבת לעצמך? מה את חשה? באמת חשבת שתצליחי? כן באמת חשבתי שאני אצליח. וההורים שלי יכולים להעיד, זה לא קרה. אפילו קיבלתי על עצמי קבלות קטנות כמו להשאיר את המדף שלי בכיתה מסודר שבוע, וגם זה לא הצליח.


דרך חכמה לעמוד בקבלות האלה, זה כל לילה במיטה, או כל בוקר כשקמים לבדוק אם מילאתי את הקבלות שלי. (או בקיצור: חשבון נפש). אפשר לקחת מחברת ולכתוב כל יום מה עשיתי טוב ומה עוד צריך לתקן. אפשר לעשות את זה בראש.


המורה שלי ביקשה ממנו להביא מעטפה עם בול. היא בקשה ממנו לכתוב מכתב לעצמנו, בו אנחנו מספרות מה הציפיות שלנו לשנה, קבלות מיוחדות לשנה החדשה וכו'. אני אפילו איחלתי לעצמי בהצלחה! ואז היא אמרה שבעז''ה אנחנו מקבלות בעוד שנה את המכתב לדואר. אני ממש אהבתי את הרעיון!


עוד דרך חכמה זה לקבוע זמן מדויק. למשל, אם קיבלת על עצמך ללמוד 2 הלכות שמירת הלשון בכל יום אז אפשר לקבוע כל יום בשעה 19:00 אני לומד\ת הלכות שמירת הלשון! ככה יותר קל לשמור על זה בקביעות.


שנה טובה ובהצלחה לכולנו!


כא אלול התשע"ד 00:00   |  צפיות (599) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה למצוא מים באמצע המדבר: 4 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד