כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
שמחה זה ציווי- פרק ד'
אמונה מאיר   כתבת בכירה צעירה
סיפורים;
שמחה זה ציווי- פרק ד'

ב"ה


"סוף סוף אנחנו בבית, בלי כל המבטים..." אמרה נחמה, אמה של אור-תקווה בעיניים דומעות, "זה כל כך מייאש, ואנחנו כל כך אוהבים אותה והאנשים פשוט הורסים הכל. הם לא מבינים כלום" היא לוחשת בזעם לבעלה, "מה יהיה כשתגדל? האם תמיד תהיה לא רצויה ותישאר מאחור, חשופה לפגיעות מכל עבר?"


יעקב, בעלה, ניסה להרגיע אותה, "נחמה", הוא אמר, "שנינו יודעים שצפויים לנו ובעיקר לה חיים לא פשוטים, נכון? אבל חייבים להתמודד עם זה. כמובן שנעשה הכל כדי שאור-תקווה תרגיש הכי טוב שאפשר אבל עלינו לדעת שזהו הפרוייקט שלנו בשנים הבאות, וזהו גם מעין ניסיון של הקב"ה לראות איך נתמודד עם המצב."


"אתה צודק", מחתה נחמה את דמעותיה, "אבל איני יכולה שלא לרחם על ביתי שצפויות לה שנים קשות עד לאין שיעור. אני בטוחה בכך. הלוואי שלא תתייחס להערות של הסובבים אותה. הלוואי שהחברה לא תהרוס את הילדה שלי."


"אמן", לחש בעלה, "נקווה לטוב. הלוואי שאור-תקווה תהיה חזקה, אנו נעשה הכל בכדי שיהיה לה קל יותר. נעטוף אותה במעין חיבוק אוהב ונעריך אותה על פי הפנימיות ולא על פי החיצוניות", יעקב פנה לחדר, ועד מהרה קול לימודו הציף את הבית ומילא אותו ברוגע ובנעימות. נחמה הביטה על בתה באהבה ולחשה לה: "אור-תקווה אהובתי, אני בטוחה שתביאי לנו אור וחום כל חייך...."


שקט שרר בבית. אור-תקווה כבר נרדמה ונחמה ניצלה את הזמן הפנוי לקיפול כביסה ולגיהוץ. תוך שהיא עושה את עבודות הבית הפשוטות האלה, פנויה הייתה לחשוב על כל המצב החדש ולהיערך לקראתו. צלצול טלפון קטע את רצף מחשבותיה, "שלום", נשמע קולה החם של סבתא, אמה של נחמה, "מה שלומך? השם ממש ממש מיוחד. כ"כ מתאים. תהיי חזקה נחמה. את הבת הבכורה שלי ואני בטוחה שתחזיקי מעמד עם כל המבטים וההתלחשויות למרות שיהיה לך קשה. תתקשרי אלי בכל פעם שתרצי. ואל תשכחי שאני אוהבת את הנכדה שלי בכל מצב, והתינוקת, אה, סליחה, אור-תקווה, תמיד תהיה רצוייה אצלי. במיוחד שהיא כל- כך מתוקה וכל האנשים שמדברים עליה מאחורי הגב פשוט עוורים ולא רואים את המתיקות שלה".


ט שבט התשע"ה 00:00   |  צפיות (526) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה שמחה זה ציווי- פרק ד': 0: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (ללא מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד