כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
פיגוע בבית הכנסת "קהילת יעקב" שבירושלים
אמונה מאיר   כתבת בכירה צעירה
אקטואליה;
פיגוע בבית הכנסת "קהילת יעקב" שבירושלים
באדיבות משטרת ישראל.

הבוקר (יום שלישי) הגיעו 2 מחבלים ממזרח- ירושלים למתחם בית הכנסת "קהילת יעקב" השוכן ברחוב אגסי בשכונת הר- נוף שבירושלים. המחבלים ימ"ש פגעו במתפללים בבית הכנסת בירי, בגרזנים ובסכינים.


המתפללים שהיו באמצעה של תפילת שחרית נפגעו ונרצחו כשלראשם טלית ותפילין. 


שני שוטרים ששהו בסמוך לאזור בעת הפיגוע הגיעו לזירה וניהלו קרב יריות עם המחבלים. כעבור מספר דקות הצליחו לחסל את המחבלים.


צוותי מד"א מיהרו למקום והתחילו לטפל בנפגעים. הם פינו לבתי- חולים בכל רחבי ירושלים לפחות 8 פצועים: בתוכם ארבעה אנשים במצב קשה, שניים בינוני והשאר קל. בין הפצועים נמצאים גם 2 השוטרים: שוטר אחד פצוע אנוש והשני קשה.


עדי ראיה לפיגוע דיווחו שראו אדם שלישי נמלט מן האזור, המשטרה פתחה במצוד אחריו ברחבי ירושלים.


מבדיקה ראשונית של זהות המחבלים עולה כי מדובר ב-2 פלסטינים תושבי ג'בל מוכבאר. על פי דיווחים בתקשורת הפלסטינית, אחד המחבלים הוא סעיד אבו אל- ג'מל שעבד במכולת הסמוכה לבית הכנסת. על פי הדיווח, המחבלים הם קרובי משפחתו של ג'מאל אבו ג'מאל, אסיר שהשתחרר בפעימה השנייה במסגרת מחווה מדינית לאבו מאזן לפני כשנה ונעצר שוב בתחילת החודש.


"זהו אחד הפיגועים הקשים שידענו בשנים האחרונות, והוא חלק מרצף של פיגועי טרור...", אמר מפכ"ל המשטרה בזירת הפיגוע בירושלים. "המטרה שלנו היא להחזיר את ירושלים ואת יתר חלקי הארץ לשגרת חיים תקינה. התפקיד שלנו הוא לייצר הרתעה", הבהיר המפכ"ל.  "הגברנו את הנוכחות בירושלים במסגרת מבצע שומרי החומות ואנחנו מגייסים כוחות מילואים ממשמר הגבול. בימים אלה על כולנו לגלות ערנות". 


ד"ר ג'ויס מורל רופאה המתנדבת באיחוד הצלה וגרה בשכונה מסרה לערוץ 7: "כשהגעתי לזירה נתקלתי בזירה קשה מאוד, מתפללים שוכבים עם טליתות ותפילין לראשם כשהם ללא רוח חיים, חלק מהנפגעים היו במצבים שונים בהם קשה בינוני וקל, הנפגעים סבלו מפצעי ירי ודקירות, המתפללים מסרו לי כי המחבלים נכנסו במהלך תפילת שחרית והחלו לטבוח בהם עד להגעת כוחות משטרה שניטרלו אותם".


במערכת הפוליטית הגיבו לטבח. השר נפתלי בנט מפנה אצבע מאשימה כלפי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. "אבו מאזן, מגדולי הטרוריסטים שהצמיח העם הפלסטיני, נושא באחריות ישירה לדם יהודים שנשפך בטלית ותפילין", אמר בנט והוסיף "בזמן שאנחנו עסקנו בהזיות על תהליך מדיני, הכינו לנו הפלסטינים תשתית טרור והסתה השלובים זה בזה. גם קונספציית הבטונדות לא עוצרת את הטרור אלא מעודדת אותו. אבו מאזן הכריז מלחמה על ישראל ועלינו להתייחס לכך בהתאם".


יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הביע זעזוע מהטבח בירושלים. "הטבח המזעזע הבוקר בבית כנסת בירושלים הוא לצערנו תמצית העמדה הפלסטינית: בעוד אנו עושים מאמץ וקוראים לרגיעה, ההסתה הברוטאלית של מנהיגי הרש"פ נמשכת ומחריפה. שולחיהם אינם בוחלים ברצח מתפללים בתוככי מקום התפילה ובעיצומה. הם שוברים שיאים של שפלות ואכזריות. 
לישראל לא צריך להיות כל שיג ושיח עם מי שדרכם היא לטבוח בחפים מפשע בתוככי מקומותינו הקדושים. אני שולח תנחומיי למשפחות ההרוגים והחלמה מהירה לפצועים", הוסיף.


בעקבות הפיגוע, יכנס ראש הממשלה בנימין נתניהו בצהריים התייעצות בטחונית בלשכת ראש הממשלה בירושלים.


"זאת התוצאה הישירה של ההסתה שמובלת על ידי החמאס ואבו מאזן, הסתה שהקהילה הבינלאומית מתעלמת ממנה בחוסר אחריות", אמר נתניהו והוסיף "נגיב ביד קשה לרצח האכזרי של יהודים שבאו להתפלל ונקטלו בידי מרצחים שפלים".


בשורות טובות!


כה חשון התשע"ה 00:00   |  צפיות (539) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה פיגוע בבית הכנסת "קהילת יעקב" שבירושלים: 0: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (ללא מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד