כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
שמחה זה ציווי - פרק א'
אמונה מאיר   כתבת בכירה צעירה
חברתי; סיפורים;
שמחה זה ציווי - פרק א'

אני תמיד נמצאת לידכם. היכן שאתם. אתם לא רואים אותי אבל אני מושכת הרבה תשומת לב. אני נערה עם תסמונת דאון.


יש מעט מכם שעוברים ברחוב, רואים אותי, וממשיכים הלאה. רוב האנשים רואים אותי, נעצרים ומביטים, ומביטים, והמבטים והלחישות משפדות את גופי, "הנה מישהי עם בעיה", המבטים דוקרים. כואבים.


כן, אתם רואים אותי. איש לא ביקש מכם שלא להסתכל, אבל אתם לא רואים אותי באמת, אתם רואים רק את החיצוניות- מישהי עם בעיה, אתם לא רואים את הפנים והרגש של כל אחד מהילדים שנקראים "עם בעיה", אולי לכם עצמכם יש בעיה? בעיה של שפיטה רק על פי חיצוניות, מסתכלים בקנקן במקום במה שיש בו, אתם לא יודעים כמה זה פוגע. ילדים עם תסמונת הם לא אוויר והם מצפים שיתייחסו אליהם כמו לכולם, גם להם יש רגשות ומחשבות...


נולדתי ראשונה- בכורה, הוריי היו צעירים וטירונים והתרגשו מאד בלידה שלי. עולמם חשך עליהם כשאמר הרופא ש...נולדה להם בת עם בעיה. כשהרופאים החלו בבדיקות לאמוד את מידת הנזק, הוריי חיכו בפתח חדר הבדיקות ומלמלו פרקי תהילים, שבורים וכואבים.


הרופאים אמרו שיש לי תסמונת דאון ברמה בינונית, הוריי שהתקשו לקבל את הבשורה, יצאו אל מחוץ לבית החולים והתייעצו מה לעשות. פה אחד הם החליטו: "קשה, קשה, קשה! אבל על אף הקושי, את הילדה שה' נתן לנו במתנה אנו לא נפקיר!"


ברגע זה הם קיבלו על עצמם חיים של סבל, רחמים, שאלות וקצת בוז- מתנת האנשים, וקושי נוסף- לראות בסבל ילדתם.


כשחזרו הוריי לבית החולים מעודדים, מחוזקים, מגובשים ובטוחים בהחלטתם קידמו את פני הרופאים: "אנו נגדל את הילדה שלנו, המתנה שה' נתן לנו, נגדל את ילדתנו בכל מחיר..."


"אתם מבינים מה הקושי..." קטעו אותם הרופאים, "אנו יודעים שזה יהיה קשה!" אומרת אימי בפסקנות, "נגדל את ילדתנו בכל מחיר ובכל תנאי!"


"בהצלחה!" לחצו הרופאים את ידיהם, "הפסיכולוגית והעובדת הסוציאלית יגעו מחר כדי לדבר איתכם ולתכנן את חייה של המתוקה הזו..."


מזל- טוב! בקעתי לעולם חדש, לא תמיד יהיה לי קל בו!


כו אלול התשע"ד 00:00   |  צפיות (542) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה שמחה זה ציווי - פרק א': 0: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (ללא מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד