כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
שמן זית? משק אחיה!
הדר אלאלוף   כתבת בכירה
ארץ ישראל;
שמן זית? משק אחיה!
התמונה מאתר משק אחיה

שמן זית.
כשאומרים לכם שמן זית מה הדבר הראשון שאתם חושבים עליו?


אחד מהדברים שמיד חושבים עליהם זה הדלקת נרות חנוכה משמן זית. כשהתחלתי לכתוב על שמן זית מיד חשבתי לכתוב על משק אחיה מכיוון שמשק אחיה הוא אחד מבתי הבד הגדולים בארץ. שמן הזית של משק אחיה הוא מהמובחרים והטובים בישראל. רוצים לדעת למה? כי במשק אחיה מגדלים באהבה אלפי עצי זית משובחים המיועדים ליצירת שמן. במשק אחיה מיצרים שמן מחקלאות ישראלית ומתוך אמונה לעבודת האדמה.


מייסד משק אחיה הוא יוסי שוקר. הוא נטע אלפי עצי זית באדמות שליד הגבעה באחיה, וליד הבית הקים בית בד קטן. הוא לימד במכינה הקדם צבאית בצופית, ואת היום החופשי שלו נהג להקדיש לעבודה ביישוב ובבית הבד.נראה היה שהכול מתנהל על מי מנוחות, אלא שאז קרה האסון. "באותו יום ראשון ארור", מספרת רונית שוקר, אשתו: "בסוף יום העבודה, כשהמכונות נשטפו, הייתי ליד יוסי ודיברנו. נכנסתי הביתה ומיד קראו לי. יוסי נשאב לתוך אחת המכונות של ייצור השמן. נכנסתי בבהלה, הייתי בטוחה שהוא מת. ניסרנו את המכונה. כשהוצאנו אותו שאלתי: "אתה יכול לדבר?", ויוסי אמר: "עם ישראל חי, וקיים, וינצח". כשאמר את המשפט הזה, נכנסו בי כוחות של אמונה. חשבתי: "אם עם ישראל זה מה שמעסיק אותו כשהוא פצוע, הוא ייצא מזה. יוסי נפגע בגזע המוח, וביד".


 שוקר אמנם נותר בחיים, אבל לא ממש התאושש. כל גופו היה משותק והוא יכול היה להזיז רק את העיניים. הוא היה עונה בכן ולא, וכותב במחשב בעזרת תוכנה מיוחדת שפותחה עבורו. שש וחצי שנים התמודד בגבורה במצב זה עד שבשבת פרשת שמיני, כ"ו ניסן, השיב יוסי את נשמתו לבוראו, והפך לאגדה של איש חזון ומעש שהספיק לעשות כל כך הרבה למרות גילו הצעיר.


רונית שוקר נשארה עם חמשת ילדיה בגבעה. היא שכרה פועל שטיפל באלפי עצי הזית, והקימה מרכז מבקרים בישוב אחיה. מומלץ מאוד לבוא לבקר במשק אחיה ולראות את התהליך המעניין של הכנת שמן הזית.


.לבריאות וחג חנוכה שמח ומואר!


יז כסלו התשע"ד 00:00   |  צפיות (772) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה שמן זית? משק אחיה!: 0: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (ללא מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד