כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
לא לגברים בלבד
רעות אסתר פינקוס   עורכת
ארץ ישראל; חברתי; פנאי ותרבות;
לא לגברים בלבד

-בחסדי עליון ולמען שמו באהבה-


אנחנו עושים בחירות בחיים, חלקן גדולות וחלקן קטנות, אבל כולן משמעותיות.
אני עשיתי את הבחירה שלי והחלטתי לחשוף את הסיפור שלי, גם אם זה אומר שאולי יסתכלו עליי קצת אחרת. דווקא מתוך ידיעה שהנושא פחות מדובר, ואולי החשיפה שלי תביא תועלת לנשים ונערות אחרות. שאר הנשים בכתבה בחרו להישאר בעילום שם.


בעולם שלנו מדברים הרבה על פגיעות מיניות מסוגים שונים, בעיקר של גברים כלפי נשים. פה ושם גם מוזכר פגיעות של גברים כלפי גברים.
אך יש פגיעות שבדרך כלל מפספסים, פגיעות שאולי פחות מצויות. פגיעות מיניות של נשים כלפי נשים, ובתחתית הפירמידה של נשים כלפי גברים.
מפאת המגדר אליו אני משתייכת, וכמובן מתוך החוויה שלי עם הנושא, אני בוחרת להתייחס לפגיעות המיניות של נשים כלפי נשים, במטרה להעלות את המודעות לנושא שבאמת פחות מדובר.


את חוסר המודעות לנושא הבנתי כאשר הרגשתי חוסר נעימות מנגיעות של מישהי, וכשסיפרתי, התשובה הצינית שקיבלתי הייתה 'תגידי תודה שזה לא מגבר'. באותו הרגע הבנתי עד כמה המצב קשה וכמה חוסר מודעות יכול לפגוע.


על פי המידע באתר 'מרכז הסיוע' 95% מהמקרים שמופנים כלפי נשים מבוצעים על ידי גברים. כלומר בחמשת האחוזים הנותרים מדובר בנשים המבצעות את הפגיעה.


שני שטלריד יו"ר ארגון 'אות הזדהות' למען נפגעי תקיפה מינית אומרת שאכן מקרי פגיעות מיניות של נשים כלפי נשים מתרחשות באופן נמוך, ומתוך כאלף פניות שהגיעו אליה במהלך השנתיים האחרונות, רק שתיים מהן היו פגיעות של נשים כלפי נשים. ולכן כאשר מגיעה אליה פרשייה כזאת או כתבה בנושא היא דואגת לפרסם אותה ולהעלות את המודעות לתופעה.


הסיפור שלי קרה לפני 4 שנים, חברה טובה שלי בזמנו ניצלה אותי מינית בזמן השינה, כשהתעוררתי לא הבנתי מה קורה והייתי בבלבול גדול, רק כשקמתי מהמיטה היא החליטה להפסיק את מעלליה.
בתקופה שלאחר מכן המשכנו לשמור על קשר כי לפי טענתה זרמתי איתה.
לקח לי בערך חודש להבין שמה שקרה שם היה לא בסדר, חודש שלם שחייתי בתחושת בלבול וכעס על עצמי. כשהבנתי שהיא ניצלה אותי ורק כשהייתי בטוחה בזה, שיתפתי את אמא שלי, עד אז לא העזתי, כי באמת פחדתי שעשיתי משהו לא בסדר. זה היה חודש שנגרר לשנה וחצי שלא סמכתי על אף אחת, שלא העזתי לישון עם חברות, שלא יכולתי לראות בנות נוגעות אחת בשניה ובטח שלא יכולתי שיגעו בי, גם חיבוק היה יותר מידי בשבילי.


כשדיברתי עם בנות אחרות על התקיפות שלהן, מסתבר שגם הן לא היו בטוחות שמה שקרה להן הוא לא בסדר. וגם אלו שכן ידעו פחדו לשתף.


א' הייתה מאושפזת בבית חולים פסיכיאטרי וחוותה פגיעות חוזרות מהמטופלת ששהתה איתה בחדר, אך פחדה שלא יאמינו לה ולכן לא שיתפה.


לי' הכניסה אחת הבנות יד לחולצה ונגעה בחזה מול בנות נוספות, אך היא פחדה לשתף וחשבה שכיוון והיא מוזרה וסגורה אז זה באשמתה.


ה' שהוטרדה מהבוסית שלה גילתה שהיא לא היחידה והעדיפה לשתוק ולא להוסיף אש למדורה.


וס' שקיבלה שיחות טלפון ממישהי שהיא לא הכירה, אשר הכילו לחישות וגניחות, פחדה מתגובת האם והחליטה שלא לדבר על הנושא.


ניגשתי ליועצת בבי"ס יסודי של בנות וגיליתי שהדברים מתחילים כבר שם. הצצות בשירותים, אלימות מילולית וסתימת פיות הביאו ילדה למצב שחברתה נגעה לה בחזה מספר פעמים, אך היא לא הייתה מסוגלת לדבר על הנושא. אם הילדה הבחינה שמשהו קורה לבתה, ורק אחרי הפצרות רבות הצליחה להבין מה קרה ושלחה את בתה ליועצת על מנת לטפל במצב. היועצת מספרת שכל מקרה מטופל לגופו, אם מדובר במקרה בתוך בית הספר, כלומר שתלמידה פוגעת בתלמידה אחרת, אז פונים אל שתי התלמידות ומבררים איתן את המקרה והאם הוא קרה יותר מפעם אחת. לפעמים הבנות לא יודעות שמה שהן עשו הוא אסור ולכן יושבים ומסבירים להן, בודקים שהן מבינות למה המעשה לא תקין. מדברים גם עם הילדה שפגעה ומנסים להבין מה המניע למעשים, אם יש צורך יוצרים דיבור משותף בין הבנות. כמובן שבכל מצב מיידעים את ההורים, מדווחים למנהל\ת בית הספר ומדריכת המיניות של בית הספר.


חייבים לדבר על זה, לדעת שזה קיים, להציל אחרות שעלולות להיפגע. כי כשאני דיברתי גיליתי שנוספות נפגעו מאותה אחת, אמנם אף אחת מאיתנו לא ניגשה למשטרה, אבל הדיבור המשותף עזר, ככה ידעתי שאני לא לבד, שאני לא יחידה ומוזרה והרגשתי שיש לי עם מי לדבר.
חייבים לדבר על זה, להגן על אותה אחת שעלולה להיפגע בפעם הבאה.


והכי הכי חשוב, אנחנו חייבות לזכור שאנחנו לא אשמות, שום דבר שאנחנו עשינו לא גרם למה שקרה לקרות ולכן שום אשמה לא מוטלת עלינו.


בתקווה לעתיד טוב יותר!


 


תגובות, הארות והערות יתקבלו במייל בשמחה
reuti790@gmail.com


כד טבת התשע"ז 23:00   |  צפיות (4586) |  תגובות (11) |  
דירוגדירוג כתבה לא לגברים בלבד: 4 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (13 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
תגובות
נתן שטמר (כ"ה שבט ה'תש"פ 16:43)
רועי יוסף סבא (א' שבט ה'תשע''ז 21:05)
ןםועט (כ"ה טבת ה'תשע''ז 19:17)
כתבה חשובה כל הכבוד
r (כ"ה טבת ה'תשע''ז 08:13)
דנה (כ"ה טבת ה'תשע''ז 06:07)
דנה (כ"ה טבת ה'תשע''ז 06:07)
עדי (כ"ה טבת ה'תשע''ז 01:18)
~דודידו~ (כ"ה טבת ה'תשע''ז 00:53)
אחת שכל כך אוהבת ומעריכה אותך! (כ"ה טבת ה'תשע''ז 00:25)
טל תחיה (כ"ה טבת ה'תשע''ז 00:18)
תפארת גולדפרד (כ"ד טבת ה'תשע''ז 23:19)
עבור לתוכן העמוד