כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
טרמפים- למה לא??
רחלי קארו   כתבת פעילה
אקטואליה; ארץ ישראל; לימודים;
טרמפים- למה לא??

בס"ד.


החופש נגמר והחזרה למסגרת מתחילה, חזרה לחוקים של מסגרת הלימוד. בין כל הכללים והתקנות חוזרים גם לתקנת הטרמפים שתוקנה בתחילת שנה שעברה.
 באתי לבחון לכם מחדש את הסוגיה על הטרמפים. סוגיה שהתחילה בשנה שעברה, עברה לתקנה של משרד החינוך ועד היום יש חלוקות הדעות לגבי תקנה זו.
אז נתחיל מהתחלה: למה צריך טרמפים, מהי התקנה, למה (לעניות דעתי) היא לא טובה ומה צריך לעשות:
להמון בחורים ובחורות הטרמפים מהווים כלי תחבורה בסיסי. במיוחד באיזור גב ההר, גוש עציון, הר חברון, לאורך כביש 60 ובקיצור- יהודה ושומרון.
להמון יישובים קטנים האוטובוסים המגיעים לתחנה המרכזית והסביבה מגיעים בתדירות נמוכה מאוד (פעם- 4 פעמים ביום) ולאנשים יש לוח זמנים שסותר את זמני האוטובוס. בנוסף לא לכולם יש אוטו כי חלק גדול מהנוסעים מתחת לגיל 17. ולכן פשוט תופסים טרמפ, זה שימוש יומיומי ממש נצרך.
אנשים טובים באמצע הדרך שמסיעים אותך לסוף הדרך.


ויש גם אנשים לא טובים.


בעקבות חטיפת שלושת הנערים ורציחתם בדם קר ע"י אויבי ישראל והמצב הבטחוני שלאחר מכן- נודע לישראל שמטרת החמאס העיקרית כעת היא חטיפת נשים וילדים.
כתוצאה מידיעה זאת קבעו בתחילת שנה שעברה תקנה חדשה לתלמידי הפנימיות שלומדים ביהודה ושומרון:
בימים שבהם ישנם תלמידים בפנימייה חל איסור על כל  התלמידים לעמוד בטרמפים לאורך ציר 60 או בכל מקום וצומת שמחוץ ליישוב ביהודה ושומרון. אסור לרדת לאורך ציר 60 וגם לא לחכות שם לאוטובוס. מותר לעמוד לאוטובוס בשער בנימין ומותר לתפוס טרמפים מתוך יישוב בעדיפות שמכירים טוב את הנהג.
מי שיפר כלל זה: בפעם הראשונה שיפר- יועף מהפנימייה. בפעם השניייה- יועף ממוסד לימודו.


להרבה בחורי ישיבה ובנות אולפנה תקנה זאת היוותה בעיה גדולה:
-כל היישובים שצריך לעבור דרך צומת תפוח כדי להגיע אליהם- הדרך להגעה ליישוב נהייתה הרבה יותר מסובכת.
-גם להר חברון וגוש עציון היוותה התקנה בעיה.
במהלך השנה החולפת נפתרה הבעיה על ידי דרכים שונות: תלמידים נוסעים בלי לומר באיזו דרך הם נסעו, הורים מסיעים תלמידים עד לתחנת האיסוף המרכזית של ההסעה, וגם הסעות למוסד הלימודים או ממנו, שעוברות בדרך בכל היישובים בדרך- אומנם פותר את הבעיה אבל לוקח זמן רב.
כל הדרכים הללו מביאות אותך למקום יעדך, אך כרוכות בחוסר נוחות מסויימת- פחד וסיכון, טרחה של ההורים וסרבול.


אבל נחשוב לרגע- למה? איך הגענו לזה? 
אז הבאתי כאן כמה הגיגי מחשבה שיכולים לשמש לכם חומר למחשבה:


1. בעצם הטרמפים "נחסכו מפינו" בגלל המצב הבטחוני. אבל בכלל לא צריך להיות מצב בטחוני כזה, והוא קיים. למה?
כי מדינת ישראל מכניסה לארץ שלנו אויבים ומשחררת רוצחים מהאויב בכניעה ורפיסות. בסוף היא מקבלת עוד הרג ועוד פיגוע ולא לומדת לקח.  ואם היא כן היתה לומדת לקח ופועלת כתוצאה מכך לא היה צורך לחיות בפחד ולא היה סיכון בנסיעה בטרמפ.


2. יש כאן דפוס מסויים: לאויב הערבי יש דרישה, כל פעם משהו אחר. פעם אחת שנביא להם חלקת אדמה, פעם אחרת שנביא להם נשק, אחר כך שנשחרר את הרוצחים שרצחו אותנו ואחר כך לחטוף אותנו. ואנחנו מאפשרים להם לקיים את הדרישות האלה- גוש קטיף, סיני, אוסלו, משא ומתן בשחרור מחבלים והגעה למצב בו אי אפשר לדעת מאין יבוא המחבל הבא, וחטיפה.
וכל פעם הממשלה חושבת שהיא עושה את הדבר שהכי נכון וטוב לעם, וטועה. מכל ההסכמים והמחוות קיבלנו רק רע. המדינה מראה חולשה והחמאס מנצלים אותה. הם קולטים שאף פעם לא נקלוט שאי אפשר לסמוך עליהם ומנצלים זאת נגדנו. הם מקבלים עוד, הורגים עוד, אנחנו נהרגים עוד, ממשיכים להראות חולשה ולהיות העם המוסרי והצודק (שלא תמיד צודק). ודרישות האויב גדלות.
ונעבור לטרמפים- החמאס רוצה שנפחד. זאת הדרישה שלו הפעם. הוא מת שנמות מפחד ממנו- הוא מצפה שנפסיק ליסוע בטרמפים וניסע בפחד בתוך האוטובוס מוגן הירי. ואנחנו עושים את זה, אבל אחר כך זה לפחוד להסתובב בירושלים (ראינו שקרו פיגועים), לפחוד לעמוד בתחנת רכבת ולפחוד ללכת למעיין. 
ברור שצריך להיזהר בטרמפים, אבל אסור לנו להיכנע להם, כי זה לא עוזר.


3. אין פיגועים רק בטרמפים. יש בכל המקומות- בית, עבודה, עיר...
אז אין פיגוע כי נוסעים בטרמפ- יש פיגוע כי יש מחבל.


סיכום ומסקנה:
משרד החינוך כפוף כמובן לראש הממשלה- אז כפי שניתן להסיק- ראש הממשלה הולך לפי המנגינה של החמאס כמעט בכל דבר, כי הם מאיימים. ומשרד החינוך צריך להורות את ההוראה הכנועה והמכניעה הזאת של אי נסיעה בטרמפים.
כמובן שהם רק רוצים בביטחוננו. אבל אי אפשר להשיג ביטחון אמיתי כל עוד יש לנו איום תמידי על חיינו שקוראים לו ערבים. אם לא ניסע בטרמפים הם יתפסו מוקד אחר לעשות בו פיגועים.
מסקנה- צריך להסיר את האיום הזה אחת ולתמיד! צריך להעיף מהארץ את הערבים. צריך להסיר את האיום הזה לגמרי, לא רק כדי שנוכל ליסוע בטרמפים- כדי שנוכל בכללי לא לפחוד על החיים שלנו כל רגע נתון ביממה.
השאלה היא איך מעיפים מפה את הערבים. הרי כל העולם יקום עלינו. האו"ם, ארה"ב... מלחמה תיפתח!


זה כבר נושא לכתבה בפני עצמו, אך אתמצת את דעתי:
1.    צריך להסביר לכולם את האיומים הסובבים אותנו ולגרום להם להבין שצריך להעיף מפה את הערבים. זה תהליך שנראה לא כל כך אפשרי. אבל צריך לדעת שבשנת תש"ח גם להקים מדינה ליהודים לא נראה אפשרי. ועובדה שזה קרה. בנוסף- לבטוח בה'.


2.    אם שמתם לב- אי אפשר לקרוא לנו מדינה אוטונומית* , כי כל הזמן יש איומים וציפיות מאומות העולם. ודווקא כשהמדינה ניסתה לרצות את כולם- כולם קמו עליה. דוגמא: צוק איתן- העדפת חיי אזרחי האויב על פני חיי חיילינו, שימוש בלתי מספיק בכח שיש לנו ועדינות יחסית, בהתחשב בעובדה שהם אויבים שלנו, אפשרות לפוצץ את כל עזה תוך חצי שעה ובמקום זה בחירה של כניסה רגלית והרג של חיילים. ומה קורה בתגובה? שופטים אותנו על פשעי מלחמה, בעולם מראים אותנו כמפלצות שהורגות חפים מפשע ובתוך המדינה חוקרים חיילים על התנהגות בזמן הקרב, בניסיון לרצות את כולם ולהראות להם שאנו מטפלים בחומרה רבה בפושעים. 
מה שמראה שאנו צריכים לעשות מה שאנחנו חושבים ומה שנכון- כי דווקא כשאנחנו מנסים לרצות כולם קמים עלינו. אז לעשות מה שאתה חושב בלי להתייחס- להעיף את האויבים שלנו.


עכשיו איך מעיפים אותם מעשית:
יש דבר כזה שקוראים לו טרנספר (-העברת עם מדינה למדינה בצורה המונית)- בזה הרב מאיר כהנא (הי"ד) מאוד תמך: להוציא מהארץ את כל הערבים בספינה אחרי ספינה לאחת מ- 21 המדינות שיש להם. או פשוט למקום שהוא לא ארץ ישראל. מדינת ישראל יכולה לעשות את זה אם היא רוצה. כך יפתרו הרבה בעיות.. לא נצטרך לפחוד על החיים שלנו ולא יהיה צורך בפחד הזה- לא ליסוע בטרמפ, לעמוד עם אפוד ומגיני ברכיים בתחנת רכבת ואוטובוס וכדו'.
וכמובן נדרש גם הרבה תפילות.
בציפייה לבניין אריאל!


 


 *אוטונומיה- הכרה מצד שאר העמים בכך שלעם מסוים יש מדינה משלו, הכרה בעצמאותה של המדינה ובסמכותה לקבל החלטות. אחד מהתנאים שבהם מדינה יכולה להיקרא מדינה.


 טו אלול התשע"ה 22:30   |  צפיות (1463) |  תגובות (1) |  
דירוגדירוג כתבה טרמפים- למה לא??: 4 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (6 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
תגובות
ממש יפה! אני ממש התעצבנתי כששמעתי על זה.... אני עדיין לא בפנימייה אבל...
שירה הרטמן (ט"ז אלול ה'תשע''ה 17:08)
עבור לתוכן העמוד