כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
המאבק על בתי דריינוף בבית אל - ראיון עם ח"כ מוטי יוגב
נגה בצלאל   כתבת בכירה
אקטואליה; ארץ ישראל;
המאבק על בתי דריינוף בבית אל - ראיון עם ח"כ מוטי יוגב
הבניינים לפני ההריסה...

ח"כ מוטי יוגב עם אבי, בביקור בביתנואני כותבת את הכתבה הזו, ומחלוני שומעת את הנאומים ודברי החיזוק שנישאים ללא הרף כבר מהשעה שלוש בלילה, עת הגיעו היס"מניקים לפנות את התושבים שישנו בבתים. למי שלא יודע במה העניין – מדובר בשכונה בבית אל בשלבי בנייה מתקדמים שבשבועות האחרונים אושר התב"ע שלה, אך בג"ץ פסק שיש להרוס את הבתים. זוהי החלטה מקוממת מאוד, מרושעת וגזענית. מתי בפעם האחרונה שמעתם שהורסים בית למחבל? אבל בתים יהודים – אין לבג"ץ בעיה להרוס. קיימים עוד בתים רבים ברחבי יו"ש שנמצאים בסכנה זהה, וחייבים להתעורר עכשו לפני שיהיה מאוחר מידי.


ביישוב שלנו לא שוקטים לרגע. עצרות תפילה, הפגנות מול לשכת שרי הממשלה, הפנינג ענק במתחם הבתים, העברת לשכות ראש המועצה וחכ"ים נוספים לתוך הבניינים, שיעורי תורה ותפילות במקום, מטות הסברה ועוד ועוד. היישוב כולו מתגייס לטובת המאבק.


בין האחמ"ים הפועלים בשטח, ראיינתי את ח"כ  מוטי יוגב, ואת אמיתי רויטמן מנכ"ל המועצה על כל המאבק ואולי גם סופו הטוב.


1.      מה צריך לעשות בשעה זו על מנת למנוע את ההרס?


רויטמן השיב שזה הזמן להגיש בג"ץ לאישור הבתים, ולקוות שהדין יהיה איתנו, המבנים יוכשרו והטובים ינצחו. נשמע אופטימי.


ח"כ יוגב התבטא יותר בחריפות: "זה זהמן ללחוץ על ראש הממשלה כדי שהיה לו ברור שאם לא יתפוס את השליטה במדינה, ויתירה בידי היועץ המשפטי לממשלה וחוות הדעת של הפרקליטות – אולי תהיה משפטיזציה אבל ממשלה לא תהיה!".


2.      איך לדעתך תתפתחנה ההתרחשויות?


ח"כ יוגב מקווה שאנשי בית אל ימשיכו במאבק ובמשמרות מסביב לבנייני דריינוף, יתאספו בחסימה באזור גבעת אסף, ויארגנו עוד עצרת או תפילה היום או מחר אחה"צ. ואני הקטנה מקווה שגם אתם תהיו שם... בנוסף, יוגב מקווה שלאור האישור בתוכנית הבנייה ולאור ההיתר מהמועצה – ביהמ"ש העליון יבין שהתנאים שתנו ויצטרך לחזור בו על הריסת הבתים עד סוף החודש, ויאשר את החל הטות המנהל האזרחי והמועצה להתיר את הבנייה.


3.      לסיום, מה אתה מאחל ליש"ע?


ח"כ יוגב מאחל לנו שנמשיך להתפתח ולצמוח, לבנות ולקלוט, ושגם נזכה להחיל ריבונות על כל רחבי יו"ש. "שנלך קוממיות בארצנו". אמן.


יב אב התשע"ה 10:17   |  צפיות (1463) |  תגובות (1) |  
דירוגדירוג כתבה המאבק על בתי דריינוף בבית אל - ראיון עם ח"כ מוטי יוגב: 3 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
תגובות
אנונימית (י"ט אב ה'תשע''ה 16:48)
עבור לתוכן העמוד