כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
הכל אני יכול בחופש הגדול- עבודה
רוני אביגיל ויקסלבאום   כתבת צעירה פעילה
חברתי; פנאי ותרבות;
הכל אני יכול בחופש הגדול- עבודה

יום אחד קמתם בבוקר וחשבתם לעצמכם שאתם רוצים לעבוד כדי להרוויח כסף מסיבה זו או אחרת? זו הכתבה בשבילכם. על החופש הגדול, איך מוצאים עבודה, ובעיקר איך עוברים את העבודה בשלום. מוכנים? היכון, הכן, רוץ.


ממתי אני כזאת מומחית בעבודה? אני לא. עבדתי רק פעמיים בביביסיטר שאפשר לסכם ככישלון. ובכל זאת.


אז איך תמצא עבודה? גיל הסף הוא גיל 14. מי שלא בן 14 ומעלה שיגיד יפה-יפה לרצון להרוויח כסף בדרך שלא ביביסיטר או עצמאית. בגילאים 14 ומעלה אפשר למצוא עבודה על בסיס קבוע, כמו עוזר בקייטנה ומוכר בחנות.


נתחיל בעבודות לכל הגילאים:


ביביסיטר- דבר ראשון אתה צריך הרבה סבלנות לילדים, רעיונות מה לעשות איתם, המון חיוכים, ופירסום. תפרסמו את עצמכם בכל דרך אפשרית: תליית שלטי מודעות, לוחות מודעות, שליחת הודעות להורים, בעיתון, כל דרך מתקבלת. אם אתה בלי הרבה נסיון תיקח את שכר המינימום, 15 ש"ח. אבל תזכור- אתה לא בא לביביסיטר כדי לנוח, זה עבודה קשה, ואתה צריך להיות מוכן להכל- מצויד במטריה ממים שהילדים אולי ישפכו עליך, עם כפפות כדי לא להתלכלך מהצבעים והטושים הפזורים, ובעיקר מצוידים בראיית נץ כדי לראות איפה הילדים החביאו את הארנק שלך בזמן שהלכת לשירותים, או כדי לראות מאיפה בא התעלול הבא.


מכירה- תפתח דוכן במקום מרכזי עם אוכל טעים שהכנת, שתייה קרה וחפצים במצב טוב שאתה לא מעוניין בהם ואולי אחרים כן. בעבודה הזו צריך בעיקר סבלנות וידע שאם החבר לא קונה ממני זה לא סוף העולם. גם כאן אתה נמדד בנחמדות שלך- חיוכים וחום הם דרך נהדרת למכור משקאות קרים. לך למשל לליד מגרש כדורגל, כדורסל, או פארק שעשועים- שם יש המון אנשים עייפים שישמחו לקצת נישנושים או שתייה קרה בעד סכום זעום. פה זה יכול לשרוף לך שעות על שעות, ולא בטוח אם תמכור- אבל העיקר הנסיון.


מסעדה- אם אתה עברת את גיל 14, אתה יכול לחפש מסעדה למלצר בה, או לעמוד בדלפק ולקבל הזמנות. גם פה מקבלים בקושי כסף, אבל זה שורףדי הרבה זמן וזה נחמד מאד בעיקר במקומות שמקבלים אוכל בחינם לעובדים. תחפש מקום בו הצוות חביב ואדיב, והלקוחות לא מתלוננים כי המלצר שלהם הוא בן 14 מינוס פלוס. ולמרות שזאת עבודה קשה ותשושה שבסיום תיפול מהרגליים ולא מסיפוק- זה יכול להיות ממש כיף. ממש.


קייטנה- פה זה מתחלק לשני חלקים- הקמת קייטנה או להיות עוזר בקייטנה. להקים קייטנה זה בכל גיל- למרות שיש העדפה לגילאים גדולים- ולעבוד בקייטנה זה מגיל 14. האופציה השנייה יותר קלה- בסה"כ מוצאים קייטנה ובאים עם הרבה מצב רוח כפול 30 מהביביסיטר, כי שם יש אולי 31 ילדים, וגם זה במצב טוב. לא נורא- לפחות הולכים איתם לכל המקומות הכי שווים! הקמת קייטנה זה כבר מסובך, וחכו לחלק שלם של הכנת קייטנה.


שליחויות במכולת- לכל גיל שבו יודעים לרכוב על אופניים ומיודדים עם המוכר. אפשר שהמשלוח יהיה בחינם, אבל תקבלו טיפים. תבטיחו למוכר שיהיה עלייה משמעותית אם יעסיק אותכם כשליחויות בחינם- נגיד אחוזי המכירות עלו בחמישה אחוז- אז הוא יתן לכם קצת כסף, לפי כמות העלייה שתבחרו מראש.


 


ובחלק ב'- איך להעסיק את הילדים בקייטנה, ובכללי איך להעסיק את עצמך. חכו לנו!


יב תמוז התשע"ה 00:00   |  צפיות (1209) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה הכל אני יכול בחופש הגדול- עבודה: 4 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (6 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד