כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
סיבוב שערים
נגה בצלאל   כתבת בכירה
אירועים; בית המקדש;
סיבוב שערים
סיבוב שערים ר"ח שבט תשע"ה

המחלוקת האם מותר לעלות להר הבית וכיצד, הן מהצד ההלכתי והן מהפן החוקי, סבוכה וחלוקה. ישנם רבנים שמתירים ומחזקים את העלייה להר, אך ישנם רבנים שמתנגדים נחרצות, בין היתר כיוון שכיום לא יודעים במדויק את המקומות שאליהם מותר לטמא מת להכנס. בסיבוב השערים לא עולים להר הבית אלא סובבים את שעריו, ולא רק שאין בכך שום בעיה הלכתית לכל הדעות, ראוי ומשובח לנהוג כן.


סיבוב השערים הוא מנהג עתיק יומין שחודש לפני כשלוש עשרה שנה, על ידי עמותת "אל הר המור" במטרה לחזק את התודעה הציבורית לגבי הכיסופים לבניין בית המקדש.


מידי ערב ראש חודש מגיעים  בני נוער רבים וגם מבוגרים לקחת חלק בסיבוב, ולהשתתף בדבר המיוחד הזה. בשעה המיועדת (הפעם - 19:00) התאספנו ברחבת הכותל ביום שלישי ערב ראש חודש, זו הפעם ראשונה שהלכתי עם חברות לסיבוב שערים. זו היתה חוויה מרוממת ומשמעותית מאוד. הגענו עד סמוך לשער מוכרי הכותנה, המקום הקרוב ביותר לקודש הקודשים, וזכינו להתפלל שם מספר דקות.


הסיבוב הוא בעצם תהלוכה עם שירים וריקודים מסביב לשערי הר הבית, ומכאן שמה. האירוע מאובטח ברמה גבוהה. ליד כל שער עצרנו להגיד פרקי תהילים, ובשער השבטים עצרנו לתפילת ערבית של ראש חודש, ברוב עם.


האווירה היתה מיוחדת מאוד, של אחדות וקדושה, וזכיתי להכיר בנות מכל רחבי הארץ שנכחו בסיבוב, ולפגוש חברות ישנות. יפה היתה בעיני העובדה שכולם רקדו ושרו בתקווה וציפייה לבניין המקדש, ריקודים נפרדים כמובן.


לאחר הסיבוב הנוכחי התקיימה הופעה של בני לנדאו בקבר דוד המלך, שהיתה מיועדת בעיקר לבנים אך גם הבנות נהנו להסתכל ולהקשיב, ולא היתה קשורה לסיבוב שערים. 


אז אם עוד לא הייתם בסיבוב שערים וגם אם כן, ממליצה מאוד לבוא לחזק ולהתחזק, ולחוש את הגאווה והעוצמה היהודית שבוערת מכל לב יהודי.
לפרטים נוספים לסיבוב הבא, ראש חודש אדר: 052-4295164


שנזכה בע"ה לבניין בית המקדש במהרה בימינו אמן!


ב שבט התשע"ה 22:00   |  צפיות (986) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה סיבוב שערים: 5 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד