כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
חלומות פז ידברו
רוני אביגיל ויקסלבאום   כתבת צעירה פעילה

חלומות פז ידברו

פעם, בעבר הלא כל כך רחוק, מלחין אחד שקד על ניסיונות ליצור יצירה חדשה שתעמוד לצד כל סימפוניותיו הישנות והמוכרות. הוא היה מלחין מצליח, ונורא הופתע שנתקע. הוא התאכזב מעצמו כל כך, עד שהסכים לעצמו לישון בזמן העבודה. זה מה שהוא חלם בחמש דקות (!):


אריה, יושב בכיסא של מלך. מבחוץ תור ארוך של חיות, שהם בעצם הנתינים שלו. העבדים פותחים את הדלת ונכנסת חסידה. מוזיקה שמתאימה לחסידה מתנגנת ברקע. היא נותנת לו מתנה - שק ובו ילד שהיא לקחה. הוא כועס, ולפי המנגינה מניף את שרביטו בכעס. אחר כך נכנס החתול עם מתנה כד שמנת, ושוב האריה מניף את שרביטו לפי המוזיקה... ככה נכנסו גם פיל, ג'ירפה, כלב, נמלה... כל חיה עם מתנה, וכל פעם האריה מסלק אותם עם שרביטו.


הוא התעורר מהחלום, ומיהר לכתוב את היצירה בדרך כזו: החיה שנכנסת - מוזיקה שמתאימה לה וצלילי צעדים. שרביט מונף בכעס. וחוזר חלילה. שמעתי את הסימפוניה הזאת. היא יצאה מדהימה. פשוט מדהימה.


10 עובדות מעניינות על שינה:


1. לפי המחקרים זה דווקא הגיוני לזכור חלומות. בחמש הדקות הראשונות לאחר שמתעוררים מהשינה, בערך חצי מכל החלומות שחלמת נשכחים. בסך הכל, בעשר הדקות מאז שהתעוררת, תשכח 90% מהחלומות לפחות. או במילים אחרות, בערך 10% מהחלומות שלך בכל לילה תזכור.


2. לא יכול להיות שחלמתי על משהו שקרה לי בעבר באמת, אבל יכול להיות שחלמתי על משהו ואחר כך הוא התגשם והרגשתי בדז'ה וו (ד'זה וו זה כשאני מרגישה שאני הייתי פעם במצב הזה, ושאני יודעת בדיוק מה הולך לקרות), למרות שזה התרחש רק בחלום.


3. אני צריכה לישון כי בכל יום אני רואה אלפי דמויות, מספרים, צבעים, צורות.. אני צריכה למחוק אותם. רובם מיותרים לי. בשינה המוח יחליט מה הוא צריך לשמור, ומה שמיותר הוא ימחק. זו הסיבה שבגללה אומרים שלא טוב ללמוד את הכל בלילה שלפני המבחן, כי אז המוח ישכח חלק. לעומת זה, אם תלמד כמה לילות קודם וחלק תשכח, תוכל לחזור על זה שוב עד שהמוח יבין שזה חשוב וישאיר את זה.


4. כשאנחנו ישנים, המוח שלנו יותר פעיל מכשאנו צופים בטלוויזיה, ובזמן שינה אנו שורפים יותר קלוריות מאשר כשצופים בטלוויזיה.


5. החלומות הכי נפוצים הם: טיסה במטוס, כישלון במבחן, נפילה, שיתוק בעת ניסיון לברוח, חטיפה, אסונות טבע, נשירת שיניים, פציעה או פגיעה באחרים, תאונות דרכים, פיספוס אוטובוס, מציאת כסף, פגישה עם אנשים בעבר או בעצמך בילדות.


6. אדם מבלה בערך 6 שנים בחלומות.


7. לפעמים אנו שומעים רעשים במציאות ומשלבים אותם בחלום. למשל, שעון מעורר נשמע כמו אזעקה או סירנת אמבולס.


8. בחלום אני לא יכולה לראות דמות שבחיים לא ראיתי. גם אם אני לא זוכרת מאיפה ראיתי אותה, מספיק שהמוח קלט את הדמות עומדת בסוף הכיתה בסרט כשהמורה מדבר, למשל, כדי שיופיע בחלומותי.


9. אם מרעישים לידכם בשעה הראשונה שבה התחלתם לישון או בשעתיים האחרונות זה פוגע באיכות השינה, ולפעמים אפילו פוגע במערכת החיסון. זה אומר שאסור לשים שעון מעורר ונתחיל ללמוד יותר מאוחר?


10. אם אתם נכנסים למיטה ונרדמים ישר, או עד לחמש דקות לאחר שנכנסתם- סימן שיש לכם חוסר שינה כרוני. הזמן שאמור לקחת הוא בן עשר דקות לרבע שעה.


אוסף חלומות


אנשים חולמים המון חלומות מוזרים שאתם רובם שוכחים. זהו אוסף מיוחד שיש בו שני חלומות אמיתיים שקרו לי או לבני משפחתי:


*אחי הצעיר והנחמד ישן איתנו בצימר. בבוקר הוא סיפר שכל הלילה חלם שהוא עומד על שפה של בור. כל פעם הוא מרגיש שהוא נופל, כמעט מגיע לקרקעית הבור ומת, ואז יד קסומה מצילה אותו. אחותי הצעירה שישנה לידו, סיפרה היא איך עבר אליה הלילה. היא לא יכלה לישון, כי כל הלילה אחי הקטן כמעט נפל מהמיטה והיא הרימה אותו..


*כשהייתי קטנה, בערך בת ארבע, בתקופת חנוכה למדנו בגן על אנטיוכוס והיוונים. בלילה, חלמתי שאני משחקת בחדרי, ובא אלי מתייוון, שהוא לא ממש מתייוון אלא מעמיד פנים שהוא מתייוון ובעצם הוא מרגל את היוונים. הוא סיפר לי שאנטיוכוס רוצה להרוג אותי ואת משפחתי והוא בדרך אלינו. הוא הציע לנו לברוח. התעוררתי מהחלום בבהלה. לא ידעתי אם זה אמיתי או חלום, אז הלכתי אל קצות האצבעות לחדרם של הורי, הערתי אותם ואמרתי להם להתארגן במהירות כי אניטיוכוס בדרך אלינו להרוג אותנו... הם הופתעו, ולקח להם המון זמן לשכנע אותי שזה היה רק חלום..


סהרוריות


בכל הסרטים בכלל (ובהיידי בת ההרים בפרט) הסהרורים מוצגים כאנשים שמדברים והולכים בשנתם, עם ידיים מושטות קדימה, עיניים עצומות וקול מחוספס. תתפלאו לגלות שבמציאות, זה הרבה יותר מעניין. לדוגמא, הייתה אישה סהרורית שהאכילה את החתול שלה בלילה בלי לשים לב. היא גילתה את זה כשגילו שהחתול סובל מהשמנת יתר..


אישה אחרת נכנסה בלילה למייל שלה ושלחה הודעה אל חבריה בקשר למסיבה שהיא מארגנת אצלה.. היא הופתעה בבוקר להיכנס ולראות מה היא שלחה, ולא זכרה כלום.


איש אחר, הלך תוך כדי שינה עד לכביש הראשי, ונדרס שם.


לי הדווין, בריטי, כל לילה צייר על קירות, שולחנות כיסאות... כשגילה זאת החל לשים דפים לפני הלילה, וכל בוקר התעורר עם יצירות חדשות, שחלקן נמכרו בהרבה כסף לגלריות ותערוכות. גם הוא אף פעם לא זוכר דבר ממה שקרה.


חלומות ופירושם - לפי הקבלה


יש שעות מסויימות שאומרות שמה שחלמנו עומד להתרחש בזמן הקרוב והוא אמת, או חלקו. החלומות שאנו חולמים בשבת בערב ובשבת בצהרייים, הם דוגמא לכך. חוץ מזה גם החלומות בשעות 2 בלילה עד חמש לפנות בוקר ביום חול עתידים להתגשם בקרוב. כמובן, שכל מה שנכתב פה נפסק ע"י חכמים גדולים, ולנו אין זכות להחליט בעניין הזה, אבל טעימה קטנה מדבריהם.


נחש – סימן לכסף וכלכלה טובה.


אנשים שנפטרים- אם איש שנפטר במהלך החלום נותן לך נשק, סימן שמישהו מגן ושומר עליך. אם אחד מהקרובים שלך או אתה נפטר בחלום, סימן שלמי שמת יהיו חיים ארוכים וטובים.


 עצים- עץ שנעקר מהשורש מזהיר מפני בעיה או פאניקה. אם ראית איש מטפס על עץ זה אומר שתקבל המון כבוד. עץ פורח הוא סימן למזל טוב.


חיטה- מסמלת שלווה.


שעורה- חוזה שהרע יהפוך לטוב.


אריה- אם אתה רואה שנצחת במאבק עם אריה זה אומר שתצליח מול יריב. אם אתה שרוע לצד אריה זה אומר שהאויב יהפוך לחברך.


צבי- מסמל תמימות. אם מישהו הורג צבי בחלום זה אזהרה מפני שפיכת דם טהור בפגיעה רגשית או פיזית..


ציפורים- חוץ מינשוף ושקנאי, כל הציפורים הם סימן טוב. האווזים סימן לכבוד וחוכמה. למי שלוכד נץ בחלום יש מזל טוב. נשר עף הוא סימן לחשיבות וכבוד. עורב שעף לכיוונך הוא הבטחה שעומדת להגיע תמיכה.


ביצים- ביצה שלמה אומר על בקשה או צורך שלא מולאו. ביצה שבורה זה מילוי הבקשה.


מים- לפעמים מופיע במשמעות טיהור. יכול לסמל גם מבול, הצפה, כעס... גשם הוא סימן טוב. אם אנחנו שותים מים צלולים ונקיים זה מסמל שקט, שלווה ושמחה. שחיה בים או בברכה הם סמל לאיחוד קרוב עם אנשים רוחניים. מים סוערים או עכורים הם סימן שיהיו לך קשיים.


ולסיום


למה בכלל התחלתי עם כתבה על שינה? בשבוע שעבר, נרדם שומר בגן החיות בשעת מילוי תפקידו. לא רק זה, אלא שהוא גם האכיל את הקרנפים ולא סגר אחריו את דלת הכלוב שלהם. בזמן שהוא ישן- הם ברחו והסתובבו ברחבי רמת גן. כשהתעורר, הוא גילה שפוטר.


מעניין כמה חלום של כמה דקות יכול לשנות מציאות וליצור בעיה רצינית...


יח טבת התשע"ה 00:00   |  צפיות (1362) |  תגובות (8) |  
דירוגדירוג כתבה חלומות פז ידברו: 5 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (14 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
תגובות
לגמריייי
אנייייייייי (כ"ז טבת ה'תשע''ה 19:31)
מהמם
מעין ויסברג (כ' טבת ה'תשע''ה 18:45)
וואו!!!!!!!!!!!!!! ממש יפה!
אמונה ברטהולץ (כ' טבת ה'תשע''ה 14:53)
רעות;-) (כ' טבת ה'תשע''ה 07:48)
פשווט מוושללם!!!
הודיה;) (י"ט טבת ה'תשע''ה 23:05)
תמר:) (י"ט טבת ה'תשע''ה 21:27)
שירה אוזן (י"ט טבת ה'תשע''ה 21:13)
מהמם! כתיבה מהממת!
יעל האיתן (י"ח טבת ה'תשע''ה 14:46)
עבור לתוכן העמוד