כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
יד שניה, מה זה אומר לך??
ראשית שילת   כתבת בכירה
חברתי;
יד שניה, מה זה אומר לך??

כשאומרים לכם יד שניה, מה קופץ לכם לראש?


את השאלה הזאת אשאיר פתוחה ואספר לכם בינתיים על פועלה של אמא שלי בהתנדבות ומעבר לנדרש.


ביישוב שלנו פועלת חנות יד שניה שבמקרה מי שמנהלת אותה היא אמא שלי.


החנות פועלת למי שלא יודע ע''י כך שאנשים שיש להם חפצים שאינם צריכים בבית והם במצב טוב, יכולים להביא  ל'חנות' ,את המוצרים שקיבלו מוכרים  בשקלים בודדים והכסף נתרם לצדקה.


אמא שלי לפני כמה שנים לקחה על עצמה פרויקט  שממש לא קל,-לנהל את החנות יד שניה שביישובנו. אל תחשבו שזה קל, התפקיד דורש מציאת עובדים שיתנדבו בחנות, אחריות על הסדר והניקיון, נדנוד למועצה שתתחזק כשכול פעם נופל החשמל או שיש דליפה, לפרסם, למיין את הדברים ועוד המון המון המון דברים.


היחס ביישוב שלנו אל החנות הזאת לא כ''כ מרשים לצערי ,ואנשים רואים בזה סמל למסכנות,


הם לא מבינים שזה מפעל חסד אחד עצום ,בעיקר מזלזלים ובטוחים שזה מזבלה. הרבה פעמים אמא שלי הייתה צריכה שעות לעמוד בשיא החום\קור כדי לזרוק שקיות ענקיות וכבדות של זבל לפח שמלאות בדברים שבורים, שאריות אוכל מסריח, ספרים קרועים ועוד, במיוחד שהפח היה נמצא כמה מטרים מהחנות ואמי הצדקנית הייתה צריכה ללכת הלוך חזור כדי לזרוק את השקיות של הזבל המון פעמים!


תמיד הסתכלו  על אמא שלי כאחת מוזרה שלובשת בגדים מהיד שניה וכול היום דואגת למסכנים ולמוזרים ונמצאת בין האנשים הנחותים.


היו גם פעמים שאימא שלי מצאה משהו שמצא חן בעיניה והיא שילמה עליו והביאה אותו הביתה, וכך גם בבגדים, אנחנו הילדים היינו מקבלים לפעמים בגדים מהיד שניה. גדלתי לתוך מציאות שבגדים ובכלל דברים מיד שניה זה בכלל לא מוזר וזה נורמאלי לחלוטין..


חשבתי ככה עד כשהגעתי ליסודי ובעיקר כשהייתי בכיתה ה'-ו' והתחלתי להתבייש פשוט התביישתי שיש לאמא שלי חנות כזאת.


שתבינו, עד לפני שנה בערך הייתי מסתירה את כול העניין עם אמא שלי והחנות, הייתי מתביישת ומסמיקה כשהזכירו יד שניה, בעיקר הייתי מתביישת בעקבות מקרה שקרה לי פעם בכיתה ה'- זה התחיל ביום אחד שראיתי חבורת בנות מתלחשת, צוחקת ומצביעה עלי. בהפסקת 12 החבורה הזאת פתאום באה אליי והתחילה לצחוק עליי בקולי קולות כול ההפסקה שאני ענייה, ואמא שלי עובדת בזבל ואין לנו כסף כי לאמא שלי יש חנות יד שניה...איך נעלבתי אתם יכולים לדמיין.. (עד היום כשאני נזכרת בזאת יש לי דמעות עלבון בעיניים).


למפעמים מרוב שהייתי מתביישת ,כשהייתי חוזרת הביתה הייתי מתחילה  לצעוק על אמא שלי שתפסיק את זה מיד ושהיא גורמת למשפחה שלנו בושה.


אחותי ואני היינו עושות לאמא שלי את המוות בבית מרוב הבושה, פשוט פרקנו את זה עליה, הדבר שגרם לי פשוט להפסיק עם כול זה ולהבין עד כמה זה מפעל חסד עצום הייתה המחשבה שהכתה בי ביום אחד היא שבעצם רוב האנשים לא באמת מתכוונים לזלזל ח''ו או משהו אחר, אלא שפשוט הם לא באמת יודעים מה זה הדבר הזה, והחברה גורמת לדברים האלה כגון החנות להיראות סמל למסכנות, הם אף פעם לא היו בצד השני ורואים רק את הצד שלהם, ולכן אני באה פה בשם אלה שמהצד השני שסובלים בשקט (רובם, אני לא נכללת) שבסה"כ הם באו להפוך את החברה למשהו טוב ומתחשב ולקיים את מצוות הבורא יתברך בתמימות ובאהבה, ומה הם מקבלים?! יחס מזלזל ומכאיב.


ולכן, קורא יקר יש לי בקשה, תעריך את הבן אדם הזה שכ''כ עוזר לך גם אם אתה לא שם לב! כי אין הרבה כאלה שמוכנים לעשות מעבר לנדרש.


אז עכשיו תענה לי, כשאומרים לך  'יד שניה', מה זה אומר לך?


ז טבת התשע"ה 16:31   |  צפיות (1100) |  תגובות (5) |  
דירוגדירוג כתבה יד שניה, מה זה אומר לך??: 5 כוכבים: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (5 מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
תגובות
שירה הרטמן (ט"ו טבת ה'תשע''ה 20:47)
הדר (י"ג טבת ה'תשע''ה 20:14)
יהודי גאה (י' טבת ה'תשע''ה 16:13)
מהמם
פסיה ברכה מילר (ז' טבת ה'תשע''ה 16:40)
יעל האיתן (ז' טבת ה'תשע''ה 16:39)
עבור לתוכן העמוד