כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
אחדות העם- לפני הכל
אלנתן המרשטיין   כתב בכיר צעיר
אקטואליה; חברתי; יהדות;
אחדות העם- לפני הכל

היום (שלישי) הושבעה הכנסת ה20 של מדינת ישראל. לטקס הזה קדמה מסכת ארוכה ומעציבה של הכפשות, קללות, תקיפות ועוד שלל דברים שגרמו לפילוג רחב של העם. במבצע צוק- איתן כולנו דיברנו על האחדות שבעם, אך לצערנו מערכת הבחירות גרמה לפילוג שלא ראינו הרבה זמן.


לא כולם מודעים לזה ולא כולם חושבים על זה אך זה קיים, מאוד קיים. הרבה אנשים החשיבו חלק מהסיבות לפילוג כשליחות, הם התאמצו כמה שיכלו כדי למנוע את כוחו הפוליטי של מי שנוגד את דעותיהם. אני מסכים על כך שבסיס הטענה נכון, אני מעריך את האנשים הללו מאוד. אבל, צריך לחשוב על ההשלכות של הדברים, על מה שקרה בעקבות מה שנעשה. 


אני מאמין שכמעט כל אדם שהתמודד בבחירות עשה זאת מתוך שליחות ומתוך מחשבה שדעותיו הם הדבר הטוב ביותר בשביל העם. אמנם אני לא מסכים עם חלק מדעותיהם של אנשים, אבל הם מקדישים את חייהם למעננו- ואת זה לא כל האנשים מעריכים.גם אם אנחנו לא מסכימים עם דעות של מישהו צריך לכבדו ולהתנהג אליו בהגינות,  המשפט הזה לא היה נר לרגלי רוב העם בתקופה האחרונה. ייתכן שחלק מהנבחרים מושחתים וייתכן שהם גנבים וחצופים אבל ברגע שהוא נבחר על ידי חלק מהעם יש לכבד אותו ואת דעותיו.


פסח קרב, וכדברי ההגדה הרבה עמים "עומדים עלינו לכלותינו", זה נושא חשוב מאוד שיש להתייחס אליו במלוא הרצינות. אבל, כוחנו מול אויבינו אך ורק באחדותנו. ישנם הרבה נושאים בוערים- ההסכם עם איראן, התקציב, חמאס, חיזבאללה ודאעש אך הנושא הראשון שיש לטפל בו בכנסת הנכנסת הוא- אחדות העם, זהו נושא חשוב יותר מהכל.


המשך המשפט בהגדה הוא –"והקב"ה מצילנו מידם"- את זה אין לשכוח, יהי רצון אם כך שה' יחזיר לנו את האחדות בעם.


יא ניסן התשע"ה 00:00   |  צפיות (713) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה אחדות העם- לפני הכל: 0: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (ללא מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד