כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים
תעשה משהו עם החיים שלך!
נתנאל גבאי   כתב בכיר

לוקחים אחריות. ככה לקחת, בלי רשות.

אם לא ניקח, זה ייראה בערך כך:

נחנך את החניכים שלנו ללקיחת אחריות, הם יגדלו ויחנכו את החניכים שלהם לאחריות והם יחנכו את שלהם.

שמונים דורות של מדריכים מלאי כריזמה שמחנכים לחנך ובפועל לא יוצרים. לא יוצרים כלום.

 

והעם הזה צריך אותנו, העם הזה שבע ועייף בכל כך הרבה בקרים. העם הזה ראה מלחמות ונגמר לו מלריב, נמאס לו להיצמד לדעות אידיאולוגיות ובכלל לקבוע דעה כל הזמן, נמאס לו לקחת אחריות, נמאס לו שמאשימים אותו כי לקח אחריות, נמאס בו שמזלזלים בו על האחריות, נמאס לו מעומק והוא שקוע בציניות עד פחד.

מה אתה עושה שנה הבאה? שואלים כאן במדינתינו כל מי שסיים צבא. אם תענה שאתה מתחיל את לימודי ההנדסה שלך כדי להשתלב בתעשיית ההי-טק אתה לגמרי בסדר. יופי, עושה כסף. אם הכסף מהווה אצלך מרכיב פחות מרכזי אתה בבעיה, כי מה חשוב כאן עכשיו אם לא החיים עצמם? שחרר מהשטויות ילד צעיר, מה שחשוב זה התלוש בסוף החודש, את מי מעניינים אידיאלים. זהו, שקועים בציניות.

 

אבל אנחנו זן נדיר וציפור משונה ונראה שאנחנו יכולים כמו עוף החול לקום פתאום מכלום. פתאום מתוך החושך הזה לעוף ולהיזכר שאנחנו גדולים, אבל מישהו צריך להזכיר לנו. מישהו צריך להיות הזה שמוכן לקפוץ לפני כולם מבועת הדוט. קום הזו ולהזכיר לנו מי אנחנו.

 

פרוייקט עשייה בישראל הוא בדיוק המקום והפלטפורמה לעשות את זה, להפוך את היום לצבעוני יותר, לטוב יותר וליהודי יותר. להגיע את העם ולהתסכל לו בעיניים - לתת לו בחזרה את מה שהשגרה לקחה ממנו ושחקה במחטף. לתת לו את האופטימיות, את החיוך.

אם זה בבית האבות שקרוב לבית, החיילים במחסום, המנקה, השומר בכניסה לסופר שמפתח יד מפלצתית מלהרים את המגנומטר מעלה ומטה כל היום - הוא כבר שכח מה היא 'תודה' ומהי טעמה של סוכריית טופי ורודה - ככה, שתהיה לך שבת שלום.

 

צאו לרחובות, שנו והשפיעו, בואו להיות אלו שמזכירים, אלו שמסובבים את המנואלה.

תהיו אלו ואף אחד לא ישכח לכם את זה. 

א אלול התשע"ז 00:00   |  צפיות (1072) |  תגובות (0) |  
דירוגדירוג כתבה תעשה משהו עם החיים שלך!: 0: כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (ללא מדרגים)
 
|  הוספת תגובה
עבור לתוכן העמוד