מידע על הפרוייקט

רציונאל הפרויקט:

בשנים האחרונות חלה בארץ התפתחות משמעותית בתחום ההגנה על ילדים מפני פגיעה והתעללות. העיסוק בנושא בקרב גופים שונים חושף מקרים של פגיעה בכל הגילאים ובכל המגזרים. תנועת אריאל חשה צורך להיות החלוצה העוסקת בתחום זה בקרב הנוער ולפעול למען ביטחונם ורווחתם של החניכים ולמניעה מפני פגיעה אפשרית.

 

הפעילות עד כה:

כשלב ראשון הכשירה התנועה בארבע השנים האחרונות את צוותי ההדרכה לאיתור חניכים שחוו פגיעה גופנית או מילולית מכל סוג שהוא. הכשרת המדריכים נעשתה בהנחיית מרכז הסיוע לנשים דתיות שעוסק מזה15 שנה בהעברת סדנאות בבתי ספר ובמתן מענה טיפולי לנשים ולילדים שחוו פגיעה.

בשלב השני הוקם פרויקט "תשמור על עצמך ילד" בו נחשפים החניכים בשבטים השונים לסדנאות מניעה המותאמות לגילם. בסדנאות לומדים החניכים ומפנימים כללים לשמירה על עצמם ולזהירות מפני מצבים או מעשים שאינם רצויים ונעימים להם.

 

הסדנאות מיועדות הן לחניכים מכיתה ג' ועד כיתה י"ב והן לצוותי ההדרכה.

 

מתוך הנושאים העולים בסדנא:

 

- העלאת מודעות לגבי מעשים או מצבים 'לא נעימים' שעלולים לקרות והצעת כללי התנהגות ובטיחות שמטרתם למנוע מצבים כאלו.

"סוד טוב וסוד לא טוב"- הבנה שיש סוגים שונים של סודות, ישנם סודות שאסור לנו לשמור. מטרת חלק זה היא מתן לגיטימציה וחיזוק לילדים שחוו פגיעה על מנת שישתפו אדם בוגר.

 

משך הסדנא: שעה- שעה וחצי.

 

תנועת אריאל בשיתוף עם מרכז הסיוע הכשירה מנחים בוגרים בני 21 ומעלה הפועלים באופן מקצועי ותוך שמירה על רוח התנועה וערכי התורה. המנחים עברו הכשרהמקצועית בה עסקו בידע הרלוונטי, בתוכן הסדנאות ובזיהוי ומתן מענה ראשוני לחניכים שחוו פגיעה.

 

בשנת תשע"א- השנה הראשונה לקיומו של הפרויקט הועברו קרוב למאה סדנאות בכמחצית מסניפי התנועה!

 

שנת תשע"ב: מטרתנו בשנה זו היא להרחיב את מספר הסדנאות ולהגיע למספר מרבי של חניכים שהשתתפו בסדנא. כמו כן אנו פועלים לשיפור והתאמת הסדנאות למסגרת הסניפית בתנועת אריאל

 

לשאלות ולבירורים על הפרויקט ועל הסדנאות ניתן ליצור קשר עם יראת, רכזת הפרויקט

shmor@tariel.org.il

 

ניתן לפנות אלינו במקרה של פגיעה ואנו נחזור ונטפל בכל פניה. לחצו כאן לשליחת פניה.

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד