דבר המזכ"ל לשבת ארגון

ט' כסליו ה'תשע''ח

גלי ענק שטפו את סיפון האוניה, טלטלו אותה כקליפת אגוז בים סוער. קברניט האוניה עוד הספיק להודיע ברמקול לנוסעים המפוחדים ללבוש את חליפות ההצלה לפני שמערכת החשמל קרסה ואפלה שררה בכל.  מתנדנד כמו שיכור ומפוחד עד אימה, הצליח אוֹרִי לגשש את דרכו ולהיכנס אל אחת מסירות ההצלה לפני שהאוניה ירדה אל המצולות. אורי שכב מבוהל על ריצפת סירת ההצלה, נאחז בה בכל כוחו. אט אט הסערה שככה והים נרגע. מסביב חשכה מוחלטת , אדם וסירה בלב אוקיינוס ענק של אימה ובדידות

 

אורי התחיל לגשש אחר ערכת ההצלה – ולפתע נתקלו ידיו בפנס. הוא אחז בו, ושניה לפני שהוא הדליק אותו הוא נעצר. הרי אם הוא ידליק את הפנס - ייתכן ויתברר שאין עוד תקווה, שהוא היחיד שניצל, שהוא נותר לבדו להתענות בייסורי רעב וצמא.

 

אחרי כמה דקות של חשש אורי אוזר עז ומדליק את הפנס, הוא החל להאיר סביבו, ופתאום הוא רואה לידו עוד סירת הצלה, ולידה סירה נוספת ועוד סירה, ובכולן יושב אדם עם פנס כבוי ביד.  וכשהם רואים את הפנס שלו הם מדליקים את הפנסים שלהם, ולאט לאט פני הים מתמלאים באורות קטנים. וביחד, בכוח האור של כולם הם רואים באופק הרחוק - יבשה.

 

זכינו לחיות בדור מיוחד, דור של תחילת הגאולה. חז"ל מלמדים אותנו שכפי שהשעה הקרובה ביותר לזריחה היא השעה החשוכה ביותר, כך גם בזמן הגאולה. וכשחשוך - אפשר להתבלבל, לפספס את הנתיב ואת הדרך הנכונה שעל פיה צריך לחיות.

 

במציאות כזו אנו נדרשים לאסוף את כל הכוחות ולהדליק אור, ללמוד ולברר לעצמנו את הנאמנות שלנו לדבר ה', ללמוד איך ה' רוצה שנחיה. ומכוח הלימוד והבירור של כל אחד יתגלה אור גדול שלאורו נוכל ללכת ולפעול.

 

המלבי"ם מסביר כך את הפסוק  "נר לרגלי דבריך ואור לנתיבתי – נשבעתי ואקימה לשמור משפטי צדקך"  - 'ההולך בדרך צריך אור גדול המאיר מרחוק שיראה לו את הנתיב שבו ילך, וצריך נר קטן שיאיר לו אצל רגלו בל ילך על קוצים ואבני נגף"

 

מתוך הבנת הצורך הזה, הצורך שלנו באור התורה שיאיר את דרכנו כיחידים ואומה אנו מצהירים "נשבעתי ואקימה לשמור משפטי צדקך"

 

בציפייה לבניין אריאל!

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד