• התנדבות
  • קומונרים
  • מחנה בנים
  • קומונרייותת
  • קדומים בנות
  • כפר דרום בנים
  • גב"ש בנות
  • בית אל בנים
  • נטיעות
  • נטיעות
  • באר שבע בנות

מציעים את השם החדש!

השמות שהצעתם עברו לוועדה הבוחרת. והשמות שתציעו לא ייכנסו לרשימה.

 

 

*
*

הבהרה:  השמות לא עולים אוטומטית, ולכן לא תראו אותם מיד לאחר השליחה, אלא יום- יומיים לאחר מכן.

 

 

 

ההצעות שלכם:

אברהם- על שמו של הראי"ה שהיה איש גדול ואברהם אבינו

אביעד- השם אביעד מורכב משני מילים. אבי-עד. ה' הוא אבא שלנו לעד, הוא תמיד יהיה איתנו וישמור עלינו ובחיים לא יעזוב אותנו. הוא אבא שלנו , וכמו שאבא מחנך את הילדים שלו להיות כמותו, כך ה' רוצה ומצפה מאיתנו להיות גדולים כמותו.

אהבה - הנושא של חודש אירגון הוא להיות אנשים גדולים, דמות שבעיני היא הדוגמא הטובה לכך זה הרב אלישע זצל.. אדם עניו, מנהיג, עם עומק ואהבת התורה ואהבת העם הזה, שעל ידי אהבת העם נעשים אנשים גדולים, מנהיגים ושליחים של הקב"ה

אור / אורי / אוריה - מכיוון שבית במקדש הוא מלא באור ובשמחה ואנחנו מצפים לבית המקדש!האור שכל אחד מפיץ בעולם. מטרתנו בעולם היא להפיץ את אור ה' בעולם להיות איש גדול זה לקיים את המטרה והשליחות שלשמה חיים. כדי להיות אנשים גדולים אנחנו צריכים להפיץ את האור שיש בנו. אורי=האור שלי. אנחנו מצפים לבניין המקדש וחזרת השכינה ואור ה', אורי=האור של ה'

לזכר אורי אנסבכר שעשתה הרבה מעשים גדולים אבל גם הרבה מעשים קטנים שביחד יש להם משמעות גדולה. בזכות אורי הרבה למדו מהי נתינה אמיתית!

אחדות-בגלל כל מה שקורה בין ישראל לארצות הברית עם דונלד טראמפ וגם בגלל המצב בכנסת עם כל הבעיה של הקמת ממשלה. האחדות בעם ישראל חשובה לנו מהכל חייב לשים את האחדות בעם ישראל כשאיפה לכל חניך ולכל בן אדם אחר באחדות ובגבורה ננצח

אחיה- השם אחיה מסמל את האחדות בין עמ"י, כי רק ככה נוכל לצמוח ולהפוך להיות אנשים גדולים, הרי רק כשאתה מאוחד וטוב לך עם הסביבה שלך, אי אפשר לשבור אותך, וכולם צומחים ביחד! שם מדהים שמבטא את האחדות בין עמ"י, את הציפייה לגאולה, ורק כשיהיה את אלה נוכל לצמוח ולהפוך להיות אנשים גדולים..!

אחרי! - שם מלא עוצמה! כי אחרי שמפנימים מה זה להיות אנשים גדולים, זו ההזדמנות וזה המקום שלנו בתור תנועה, ובטח של השבט החדש האחריות היא להוביל אחרינו את כל העם קדימה, אחרי!

אלחי-שם שמראה ש ה' נמצא תמיד ובכל מקום ותמיד יזכיר לחניכים ש ה' איתם גם ברגעי קושי והתמודדויות.

אליאב- השם אליאב מורכב משתי מילים. אלי-אב. הקב"ה הוא אבא שלנו. והקשר בן אב לבן הוא קשר מיוחד ונצחי.

אליה- השם אליה מהווה צירוף של המילים "אלי" ו "יה", ומשמעותו היא הצהרת אמונה באלוקי ישראל. בשפת התנ"ך, השם אליה מהווה קיצור של השם אליהו בהתייחס לאליהו הנביא, כאשר במיקומים מסוימים בהם מוזכר אליהו הנביא, הוא מכונה בשם זה. במקביל, שם זה מופיע בתנ"ך גם כשמם המלא של גברים מסוימים. בספר מלכים ב', פרק א' פסוק ג' מופיע אזכור של אליהו הנביא בשם אליה: "ומלאך ד' דיבר אל אליה התשבי" וכו'. כינוי תינוק / תינוקת בשם אליה מהווה מעין הצהרה של הוריהם על אמונתם באל אחד, ועל תקוותם כי בנם / ביתם ימשיכו בדרכם ויסללו דרך בחייהם לאור אמונת הוריהם. ואנחנו רוצים שתנועת אריאל תמשיך בדרך שהיא סללה לעצמה 40 שנה.

אלישע- על שם הרב אלישע זצוק"ל

אלקנה/ אלקנא- תנועת אריאל הולכת בדרכו של אלקנה, שהראה לנו מה הכוח של אדם אחד שלוקח אחריות ומה הדרך להשפיע על האומה כולה. ובעז"ה השבט החדש יזכה, כאלקנה, להוביל את עם ישראל לבניין אריאל. אל-קנה זה ה בגבורה וזה על נביא והוא היה איש גדול וחשוב

"אל קנא ונוקם" מראה על העוז של השם, לא לפחד להשפיע ולהיות יהודים גאים!! גם אלקנה אביו של שמואל הנביא היה ממש "איש גדול" שחיזק את כל העם לעלות למשכן לזבוח, ולהתקרב לה'

אמונה- חלק מהגאולה שאנחנו מחכים ומצפים כל שניה ושניה, גם שקשה לעם ישראל הוא מאמין שהגאולה תגיע בכל מצב גם שאנחנו בגלות תמיד נחזור למקום שלנו ולאני המאמין!!

אמיתי / אמת- כשאנחנו מחוברים לנקודת האמת הפנימית שלנו אנחנו מכירים במי שאנחנו וביכולות שה' נתן לנו ובכך מגדילים את עצמנו כשמסתכלים על העולם בראייה אמיתית ופשוטה אפשר לשנות מציאויות! מפני שכאשר אנחנו פועלים לכל דבר מתוך אמת פנימית הגדלות שלנו יוצאת החוצה.

מייצג את מידת האמת שהיא המידה של הקב"ה אנשים שיש בהם אמת הם אנשים גדולים אנשים טובים ונעימים לזולת. אנחנו צריכים להיות תמיד בשאיפה למעלה במידת האמת וכך נהיה אנשים טובים יותר ונעימים יותר, וכן קרובים יותר לקב"ה.

אניעם-שם מיוחד. משמעות עצומה. חשוב לפתח את עצמי, לקדם את עצמי, לפרוץ. מצד שני עם- אני חלק מכם. אני פה לא סתם. באנו להיות אנשים גדולים, חלק מכם. שילוב בין השניים. אפשר לפתח מזה ממש.

ארציאל - ארצו של האל ששבנו אליה לאחר 2000 שנות גלות ועל אדמתה הקדושה של הארץ נבנה בית המקדש- ביתו של ה'

בארי- ראשי תבות באריאל רוצים יותר (באר"י) באריאל אנחנו רוצים להיות יותר אנשים גדולים ומשפעים טוב על הסביבה.

בחירה- בית הבחירה, העם הנבחר, ימים של בחירות עוברים על העם ללא הכרעה, כי בם בחרתי מכל העמים. מתי ידעו לבחור נכון להאמין לראות שטוב. ברגע שנהפוך לחברים. אז חברותא תעצים אותנו לעם אחד ובית הבחירה יבנה במהרה

בניה - הנושא של החודש זה להיות אנשים גדולים בשביל להיות אנשים גדולים צריך לעבור תהליך של בנייה עצמית של התמודדות. בציפייה לבניין אריאל. בניה זה המשמעות של לבנות ולעצב דור ומבחינתי זה ממש קשור לנושא של חודש ארגון "להיות אנשים גדולים" וגם בניה זה על שם בניה בן יהוידע , בנייה ריין ובניה שראל שהיו אנשים גדולים .בניה פרושו גם להיות בן של ד' ,להיות בין של ד' זה משהו גדול וקדוש. וכולנו נולדנו קדושים וגדולים אבל ניסיונות החיים לפעמים מורדים קצת ואז יותר קשה לראות את זה שאתה איש גדול. גם אם אתה פשוט וגם אם אתה כבר גדול אתה בין של ד'.

היו הרבה אנשים בהיסטוריה וגם כיום שבונים את הציונות ואת עם ישראל והם אנשים גדולים

ברקת- השם ברקת הוא שם מיוחד ובעל משמעות עמוקה. ברקת הייתה אבן מרשימה בחושן של הכהן הגדול, ובתוך המילה ברקת נמצא ברק, שהברק הוא משהו גדול ועוצמתי ,בהתאם לנושא שלנו להיות אנשים גדולים, שיורד מהשמים ומאיר לסביבה, וכך גם אנשים גדולים מאירים מעצמם לסביבה.

גאולה-אנחנו מחכים ומצפים כל שניה ושניה, גם שקשה לעם ישראל הוא מאמין שהגאולה תגיע בכל מצב גם שאנחנו בגלות תמיד נחזור למקום שלנו ולאני המאמין!! כי זה מלא עוצמה ומבטא את העתיד של עם ישראל ואת הציפיה לגאולה!

כי כל מי שעושה משהו בשביל גאולת עם ישראל וביאת המשיח כמו שהרבה אנשים גדולים עשו בשבילנו

גדולה- הנושא של חודא הוא חיים בגדול. המילה גדולה מורכת משתי מילים: גדול, ל-ה'. השם גדולה מבטא את מהותו של נושא החודש, ושל הנושא השנתי. של לחיות בגדול, ולהיות אנשים גדולים, מתוך חיבור ל-ה' יתברך. אנחנו גדולים, מכוח גדולתו של ה'. בכל אחד יש גדולה משלו ואנחנו צריכים לדעת שגם אם לא רואים אותה היא נמצאת ובתוך תוכנו כולנו אנשים גדולים.

גדליה- משמעות כפולה שמבטאת את נושא חודש ארגול- ''להיות אנשים גדולים'' ראשית השם מבטא פשוטו כמשמעו גדילה וגדולה בשמו של ה': גדל-יה שנית ה' מזכיר את שמו של גדליה בן אחיקם שההווה הגחלת האחרונה של גלות בבל והנהיג אותה ובכך הוא דוגמה לאיש גדול

דגן- על שם דגן ורטמן הי"ד איש גדול

דוד- דוד מלך ישראל חי בגדלות את חיי המעש המלוכה ההנהגה אך לא פחות בגדלות את חיי התורה והקדושה והוא שורש הגאולה אביו של משיח צדקנו

דניאל - השם מתחלק לדני וא-ל. אדם גדול הוא אחד שיודע להתמודד עם פסקי דין ולשאת בהם. בנוסף, אדם גדול הוא אחד שמבין שפסק דינו של הקל הוא פסק הדין בעולם, כלומר אדם גדול מבין שהכל מאת ה' ומקבל את דינו באהבה והכנעה. בנוסף דניאל עצמו היה איש גדול מאוד שעמד על אמונתו אף בגוב האריות (!) ביחד עם חבריו חנניה מישאל ועזריה (שהם גם רעיונות טובים לשם השבט).

דרור- שם שמעיד על חופש אבל לא ביזבוז זמן'. ועל שם דרור וינברג הי"ד ורועי קליין הי"ד שעשו משהו גדול בשביל עם ישראל

על שם דרור וינברג,שחי חיים גדולים ובכל מעשיו חשב בגדול. לא רק איך המעשה ישפיע על עצמו אלא איך ישפיע על כל סביבתו. תמיד דאג לכל חייליו ובקושי חשיו על עצמו. דרור=חופש, מסמל שחיים גדולים הם דווקא החיים החופשיים.

האש שלי- בגלל שזה מדגיש את החוזק שיש בכול אחד יכול לתת להם מסר גדול וגם בכללי רבי נחמן וזה קיצור שם מיוחד מקורי ועם הרבה מסר.

הדר- אנשים גדולים הם אנשים שמכבדים את עצמם ואת התורה שנותנים מקום של הדר ופאר לדבריו החשובים באמת

הלל/ הללו – שבח והלל לה',      כי אנו חייבים להודות לה על כל הניסים והנפלאות שעשה עימנו. שבח והודיה לה

התחיה- חיים בגדול, תחית האומה בארצה

חזון- כל אדם גדול עם רצון להשפיע צריך להיות בעל חזון ומטרה שבלעדיה לא יתקדם

חיים- כי להיות אנשים גדולים זה אומר לקדש את החיים אפילו בדברים הקטנים ביותר

חירות- משום שחירות מייצגת את עם ישראל - בכל דור ובכל עת הוא נלחם על החופש - החופש ללמוד תורה ולקיים מעשים טובים בעיקר. חירות גם מסמלת על יציאת מצרים - אחת מעשר זכירות שחייב יהודי לזכור יום יום, לא רק בפסח... הקרב שנערך בין בקשת משה "שלח את עמי" לבין עקשנותו של פרעה לא לשלחם...

חנניה-על שם הרב חנן פורת

יאיר- חלק חשוב וקיומי מהיותנו אנשים גדולים הוא תפקידנו להאיר את אור ה' בעולם מתוך קדושה וטהרת הקודש כדרכה של תנועת אריאל, השם יאיר יהיה איחול וקריאת כיוון לשבט החדש של תנועתנו שיזכה בע"ה להאיר את אור ה' בעולם בדרך לבניין אריאל שיבנה במהרה בימינו אמן. (ראו גם את ההצעה- תאיר)

ידידיה - מבטא את הקשר שלנו עם הקב"ה - ידיד ה' , ובנוסף זה שם שהקב"ה(!) בחר לשלמה שהיה בעל חכמה חזק והעיקר הוא בנה את בית המקדש.

 יהודה- תכונה חשובה של אנשים גדולים היא היכולת למרות שאתה אדם כל כך גדול להודות בטעויות שלך. יהודה הוא הדמות הקלאסית לאדם גדול שמודה בטעותו.

יהוחפץ - ה' חפץ - אחרי חודש של למידה על להיות אנשים גדולים ולעשות דברים גדולים, זהו שם שמגלה את רצון ה' שנהייה אנשים גדולים ומשפיעים לחיוב בעולם, אנשים ששואפים לטוב, לתורה ולעשייה... ה' חפץ בהיותנו אנשים גדולים ומעצימים...

יהונתן- יהונתן על שם יהונתן פולארד, שהשנה השתחרר ואין דמות שהיא איש יותר גדול מהאיש הזה, שכל ילד בישראל מכיר, שבגדולתו הקריב את חייו למען עם ישראל וארץ ישראל. אין גדולה יותר מזאת. כל הילדות סיפרו לנו עליו וחילקו לנו סטיקרים שלו, בואו נראה עד כמה הוא באמת חשוב לנו, עד כמה אנחנו רוצים להיות גדולים כמוהו וכמה אנחנו מעריכים אותו. ..

ירחמיאל-בקשה/תפילה מהאל שה' ירחם על כל אחד ואחת מאיתנו . אנחנו יודעים שתמיד אפשר להשתנות בגלל הרחמים שה' נותן לנו.

ישראל- הנושא של החודש זה אנשים גדולים, וישראל זה בעצם יעקב שהוא אחד מהאבות שלנו והוא היה איש גדול שממנו יצא עמ"י. יעקב אבינו היה איש צדיק ומלא חסד ואמת שיש לנו המון מה ללמוד ממנו. בנוסף, לקרוא בשם ישראל זה כמו שקוראים לילד על שם סביו שנפטר מתוך כבוד והערכה - לכבד את האבות שבזכותם בעצם אנו חיים היום.

כפיר- כי זה שם ממש יפה שמבטא עוצמה וחוזק- מתאים לנוש להיות אנשים גדוחלים, עוצמתיים. כמו כן, כפיר הוא גור האריות שהוא הבן של מלך החיות, אנחנו בתור השבט הגדול והמיועד להדרכה רוצות לתת דוגמא של גבורה ומנהיגות בדיוק כמו מלך החיות לשבטים הקטנים ממנו.באריה בולטת תכונת הגדלות וההובלה בחברה, כמו האנשים הגדולים עליהם נלמד בעז"ה במהלך החודש, ושם זה יכול לשמש לנו כנתיב דרך- שנדע להיות ככפיר בחיינו- נהיה אנשים גדולים

לפיד- לפיד האש שבוערת לעבודת ה' ואיתו מדליקים את המנורה. תפקידם של אנשים גדולים הוא לשאת את לפיד האש וללכת לפני המחנה. אנחנו רוצים לגדל כאן אנשים שיציבו מטרה גדולה על לפיד גדול ויגדלו איתם את כל עם ישראל. מתקשר לעניין של בונים את קומת הרוח בעמ"י

מאור-בגלל שהשנה זה שנת ה41 לאריאל (מ=40 א=1) וגם כי זה אור התורה כמו שאריאל מקרין אור טוב על העולם. המאור הגדול והמאור הקטן השמש והירח מראה לנו על להיות ה אור הגדול בתוך הדברים הקטנים כמו הירח והכוכבים שהוא נחשב המאור הקטן אבל בעצם אורו הוא גדול מאוד שמתפרס על כל החלל עם אורם של הכוכבים ואור זה הוא אור המעשים ה"קטנים" שהאנשים הגדולים עושים ובכך מאירים את העולם כולו.

מוריה- הר המוריה הוא הר המקודש ליהודים ולכל אומות העולם כי בית האלוקים ניצב עליו.

מעלה-כי אנו עולים הולכים בדרכי האבות והאמהות שלנו, להיות אנשים גדולים מעלה.

משה- כי משה היה מנהיג והייתה לו אחריות לשמור על עם ישראל ולהוביל אותו ואני רוצים להיות אנשים גדולים ולהיות כמוהו "זה אדם גדול"

מתן-אנחנו צריכים לתת מאיתנו כמו כל האנשים הגדולים

מתנאל-אנחנו צריכים לתת מעצמנו כמו האנשים הגדולים ואז נקבל מתנות בחזרה ומתנות מהקדוש ברוך הוא

נויה - אחד מהשמות של בית המקדש, חלק מהגאולה שאנחנו מחכים ומצפים כל שניה ושניה, גם שקשה לעם ישראל הוא מאמין שהגאולה תגיע בכל מצב גם שאנחנו בגלות תמיד נחזור למקום שלנו ולאני המאמין!!

נחשול -מכיון שהחיים שלנו מלאים נחשולים ומכשולים וככל שעוברים יותר מכשולים נהיים אנשים יותר גדולים וחזקים.

נעמה-על שם אשתו של נח ששרדה את המבול. אנשים נעימים הם אנשים גדולים.

נעמי-על שם נעמי, שלמרות כל מה שעבר עליה בחיים, היא נשארה אישה חזקה, וכך גם אנו צריכים להיות.

נצחיה- נצח ה'. להראות את נצחיות ה' וקיומו שהיה קיים ועדיין וגם בעתיד יהיה... נצח ה' מבטא גם חוזק ואמונה גדולה. להראות שנצח ישראל לא ישקר!!! בתור חלק מעם ה' אנחנו צריכים לצאת הכי גדולים שאפשר בדור הזה כדי להראות את כוחו של ה' בעולם!

נצר- נצר פירושו צאצא. כולנו נצרים לעם ישראל שטבועה בו גדולה ואנו נקראים להמשיך את הגודל הזה.

סיני-השם סיני ישר זורק למעמד קבלת התורה, בו נכרתה הברית בין כל עם ישראל לקב"ה, ונהפכנו באמת לעם, מתוך בחירה הדדית שלנו ושל הקב"ה. עכשיו, כמו שאומר הרב קוק, העניין הזה של אתה בחרתנו, של סגולת ישראל, זה הדבר הכי משמעותי לנו בתור עם. (אאל"ט, גם הרב צבי יהודה אמר זאת על חוזרים בתשובה, שזה הדבר הכי בסיסי ללמד) העניין המהותי והגדול הזה, הוא מה שנותן לנו בכלל אפשרות לפעול בגדול, להיות אנשים גדולים, כי זה טבוע בנו, אנחנו עם ישראל, עם גדול, זה במהותנו. זה מה שבאנו לעשות פה, להגדיל שם ד' בעולם, מכוח הגדלות שלנו, ולדעתי זה ממש מבטא את העניין

עוצם- השם מבטא את העוצמה שקיימת בעם ישראל והיא זו שיוצרת את הגדולה שקיימת בכל אחד מאיתנו.

עוצמה -מנכיח בצורה ברורה את הפנימיות של עמ"י .זה שאנחנו שייכים לתורה יש לנו-עוצמה זה שאנחנו שייכים לעמ"י-יש לנו עוצמה. זה שאני שייכים לעולם הפנימי שלנו-יש לנו עוצמה! אנחנו צריכים לגלות אותה! להנכיח אותה! לדבר עליה בגדול! לחיות אותה בגדול, בגאווה, בראש מורם ,לגלות את העוצמות הפנימיות בחיים ולחיות אותם.

עלי- כיוון שעלי היה איש ממש גדול, לומדים ממנו הרבה בתנ"ך, זו הזדמנות להעמיק בדמות כזו גדולה, שלרוב אפחד לא ייחס אליה חשיבות מיוחדת..

עמיחי - עם ישראל חי! להראות כמה עוצמות יש לעם הזה, אנחנו עדיין חיים, ויכולים לפרוח עם העם הזה, לעשות דברים ופשוט לגדול- אנשים גדולים עוד יצאו מהעם הזה.

ענווה- הגדולה בלהיות אדם גדול היא לעשות את הדברים בענווה ויותר מזה לעשות גם מעשים קטנים ולדעת בענווה גמורה שגם להם יש השפעה וכוח

פינחס- האדם שהתורה כמעט 'מגזימה' בשבחו, שפעל במקום שאפילו משה רבנו עמד אובד עצות, שהציל את עם ישראל מכליה וכרת ברית עולם עם ה', על אדם כזה אפשר להגיד שהיה 'איש גדול'...

צביה-בעקבות הרב צבי נריה

צורי- שם המבטא את הביטחון בה'. 'ה' צורי וגואלי'- הכל ממנו והכל אליו. 'צורי ולא עוולתה בו'- דרכי ה' ישרים, גם כשאנו לא מבינים. דוד פונה אל ה' וקורא לו: 'צורי, אל תחרש ממני', כלומר ה' הוא הצור שלנו, הוא זה שנותן לנו את הכוח, הוא הביטחון שלנו שהכל כאן בעולם הזה בהנהגתו ולכן הכל הכל לטובה

צוריה- צור- אבן כלומר אבן ה' אנו קשורים לה' תמיד

ציון- ציון מבטא את ירושלים עיר הקודש שאנחנו עולים אליה 3 פעמים בשנה להראות את פני ה ולהודות ל ה' על כל הטוב וזה מה שאנחנו רוצים להגיד ולהראות ציפיה למקדש בציפיה לבנין אריאל!

הרבה אנשים גדולים חיו בירושלים, אנשים שנלחמו על ירושלים. ירושלים זה סמל הגבורה, זה באמת משהו גדול כל הנלחם על ירושלים גם ברוח וגם בגשמי הוא איש גדול. את ירושלים הקימו אנשים גדולים עם אידיאלים גדולים ומשמעותיים. "אור חדש על ציון תאיר", כשאנחנו אנשים גדולים אנחנו בעצם מביאים את אורה של ירושלים וכך מקרבים ומעצימים את אהבתנו לירושלים עיר קדשנו. בעקבות שם זה השבט יכול להתעצם בכוחותיו ומעשיו על חשיבותה של ירושלים = ציון!!

הרבה אנשים גדולים חיו בירושלים, אנשים שנלחמו על ירושלים. ירושלים זה סמל הגבורה, זה באמת משהו גדול כל הנלחם על ירושלים גם ברוח וגם בגשמי הוא איש גדול. את ירושלים הקימו אנשים גדולים עם אידיאלים גדולים ומשמעותיים. "אור חדש על ציון תאיר", כשאנחנו אנשים גדולים אנחנו בעצם מביאים את אורה של ירושלים וכך מקרבים ומעצימים את אהבתנו לירושלים עיר קדשנו. בעקבות שם זה השבט יכול להתעצם בכוחותיו ומעשיו על חשיבותה של ירושלים = ציון!!

קדימה- אנשים גדולים מסתכלים כל הזמן קדימה, לאן עוד אפשר לגדול, איפה עוד אפשר לתת ולצמוח השם מבטא את התנועה הבסיסית של אדם, לנוע קדימה, לא לעמוד במקום, זה שם שהוא ציווי

קדם - "השיבנו ה' אליך ונשוב וחדש ימינו כקדם" הפס' מבטא את הרצון של עמ"י להתקרב לה', והבקשה מהק"בה שיחדש את ימינו בקדושה ובתמימות הטהורה של אבותינו, להתחבר לשורשים של האבות של עמ"י זה בעצם הרצון לנסות לעשות מעשים גדולים ובכך נהיה בעז"ה אנשים גדולים!

קדש- מבצע מאוד חשוב שצה"ל עשה.

ראי"ה-על הרב שם הרב קוק שהיה רב גדול מאוד

ראם- ראם הוא בעל חיים טהור וכשר. והמילה ראם מופיעה כמה פעמים בתנ"ך:"כתועפות ראם לו"(במדבר פרק כ"ג פסוק כ"ב) "בכור שורו הדר לו וקרני ראם קרניו בהם עמים ינגח"(דברים פרק ל"ג פסוק י"ז)"וירדו ראמים עמם ופרים עם אבירים"(ישעיהו פרק ל"ד פסוק ז")"וירקידם כמו עגל לבנון ושריון כמו בן ראמים"(תהילים פרק כ"ט פסוק ו')

רועי- על שם רועי קליין הי"ד, אחד האנשים הגדולים.רועי קליין היה אדם ענק שעשה מעשה גדול אחד שגמר את חייו הוא לא חשב על העתיד על מה נובע מה עשה הזה הוא ידע שבאותו רגע הוא מציל חיים וזה מה שמעניין אותו. רועי זה גם הרועה שלי, המדריך שלי .

רינה- על שם רנה שנרב הי"ד שנרצחה בחופש האחרון. מהיכרות עם רנה היא הייתה בנאדם גדול מהחיים. נכון, לא הרב צבי יהודה, אלא יותר בכיוון של האנשים הפשוטים שעושים דברים גדולים בפשטות ובאמת וצניעות כזאת שבכל דבר שהיא עשתה בחיים שלה ראו את זה, והיא עשתה הרבה. אני חושבת שלקרוא על שמה מנגיש את הנושא של חוד"א-"להיות אנשים גדולים" לכל התנועה בעצם, כי אנחנו קוראים את השם על שם מישהי שכמעט כמונו ולא גדולה ממנו בהרבה ומדגיש את זה שגם אנחנו יכולות לעשות דברים גדולים, כי הדברים הגדולים באמת מתחילים מהדברים הקטנים שאנו יכולים לעשות ביומיום שלנו. לא צריך להיות דווקא רב חשוב או בממשלה כדי לעשות דברים גדולים.

רעיה-כי זה מסמל את הדוד והרעיה, ובעז"ה השבט החדש יוביל את עם ישראל להגיע למקום הגבוה שמיוחד ושמור לו. מסמל את הקרבה שלנו עם הקב"ה, ואת השאיפה להדבק במצוותיו

שבות- שבנו לארץ אחרי 2000 שנות גלות

שילה- מקום בו שכן המשכן 390 שנה!!! המון דמויות מפליאות היו בתקופתו כמו אלקנה, שמואל וכו'. שם המשיח: "עד כי יבוא שילה ולו יקהת עמים"

שיל"ת- שיוויתי ה' לנגדי תמיד. אפילו שאנחנו אנשים גדולים צריכים לזכור מי מוביל אותנו

שלמה- מראה על מלכות.

תכלת-תכלת דומה לים והים דומה לרקיע והרקיע דומה לכסא הכבוד

תאיר -השם תאיר קורא לנו לצאת ולהאיר, להאיר את האור הגנוז שטמון בנו. בכולנו יש את הכוח להיות אנשים גדולים ועלינו לדעת זאת ולהכיר בערכנו, בערך הנשמה שה' נטע בנו, בכוחות הטמונים בנו, בכל הכישרונות שקיבלנו ובמידות שייחודיות לנו. הכוח להיות אנשים גדולים נמצא בנו ועלינו רק להאמין בכך, להאיר את האור המיוחד שלנו ולתת עם הטוב שבנו. רק כך נגיע ל'אור חדש על ציון תאיר' כשכל אחד יקשיב לקריאה הזאת, יכיר בערכו, יאיר שלו ויתן מעצמו - ע"י כך נזכה לבניין המקדש, לאור חדש.

 

תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
11. מדריכה של השבט החדש :) (ג' חשון ה'תש"פ 13:05)
12. 
השם הכי יפה וקשור - אלקנה
דביר (ד' חשון ה'תש"פ 22:14)
13. יעך חנה ראם (ו' חשון ה'תש"פ 20:41)
14. ממערה (ט' חשון ה'תש"פ 13:28)
15. נעה לוי (י"ד חשון ה'תש"פ 09:21)
16. בוגרת מלביא (ט"ו חשון ה'תש"פ 23:27)
17. נעה לוי (ט"ז חשון ה'תש"פ 18:37)
18. נחלה קדומים (ט"ז חשון ה'תש"פ 18:52)
19. נחלה קדומים (ט"ז חשון ה'תש"פ 19:16)
20. נחלה קדומים (י"ז חשון ה'תש"פ 14:16)
21. תאיר ברוש (י"ח חשון ה'תש"פ 18:55)
22. נצחיה (כ"א חשון ה'תש"פ 19:56)
23. יוסי כהן (כ"ו חשון ה'תש"פ 17:49)
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד