סיכום השבוע השביעי

ט' אב ה'תשע''ו

שאלה: תמיד עניין אותי, מדוע צריך לשמור על כל הלכות הצניעות?

 

 תשובה: את הלכות צניעות חייבים לשמור משום שכך ה' ציווה. זאת התשובה הראשונה והבסיסית, לפני שניגשים להסברים עמוקים ומרוממים. אנו עבדי ה' הבטוחים שכל מצוותיו לטוב לנו, גם אם לא תמיד אנו מבינים עד הסוף. לכן נקיים את הלכות צניעות בשמחה, מתוך רצון לעשות את רצון ה'.

 

שאלה: אני כל הזמן מתמודד מול יצר העריות. למה הקב"ה שם בנו כוח כל כך חזק שקשה להתמודד אתו?

 

תשובה: בזכות כוח המשיכה בין בנים לבנות העולם מתקיים, נולדים ילדים והעולם נבנה. מכיוון שהמטרה של הכוח הזה היא חשובה כל כך, ה' שם אותו בתוכנו בעוצמה גבוהה, כדי שלא נפספס את הגשמת המטרה העליונה שלמענה הוא ניטע בתוכנו.

 

שאלה: למה אסור לי לגעת בבן המין השני שאני כל כך אוהב לפני החתונה?

 

תשובה: החתונה היא הרגע שבו אנו קובעים מי האהוב שלנו לעולמי עד. לא כדאי לבזבז את כוח הקסם של המגע הראשון על מי שלא בטוח שנבנה אתו בניין עולמים. התורה מדריכה אותנו לשמור על הלכות הצניעות, ובכך לזכות לאהבה עצומה עם בן הזוג שאתו נתחתן.

 

שאלה: איך זוכים לאהבת אמת? איך ישררו ביני לבין בת הזוג שלי אהבה, אחווה, שלום ורעות לעולמי עד?

 

תשובה: אהבה היא תולדה של נתינה הנובעת ממחויבות. רק בני זוג נשואים, שכל הזמן עסוקים בשאלה איך לתת לשני, יזכו לאהבת אמת לנצח.

 

שאלה: האם זה טוב לדבר עם בני המין השני שיחות נפש או שיחות מעמיקות ברומו של עולם?

 

תשובה: גיל ההתבגרות הוא הגיל שבו בונים את עצמנו מבפנים. שיחות נפש או שיחות מעמיקות בין בנים לבנות יוצרות תלות לא בריאה. כדי לשמור על טהרת הנפש כדאי לדבר ולהעמיק עם בני המין שלנו, כדי שנבנה את הנפש שלנו בצורה ישרה ובריאה.

 

שאלה: מה יש בנגיעה בין המינים שהיא מחוללת כזו סערה עד שקשה לנו להימנע ממנה?

 

תשובה: למגע יש קסם מיוחד. הוא מחבר בין בני האדם, ולכן הוא משמעותי בקשר בין בני זוג נשואים. לפני החתונה המגע יכול לבלבל אותנו ולגרום לנו להתחבר רק בגלל המגע הנעים, ולא בגלל התאמה אמתית בינינו. הוא שם במרכז את החוויה ולא את האופי והאישיות. המגע הוא רק תוספת לבירור אמתי על האישיות של בן הזוג שלי, ושומרים אותו לחתונה עם בן הזוג האחד והיחיד שלי.

 

 

 

 

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד