קצת על הפרוייקט

 

בס"ד

עשייה בישראל

 

תנועת אריאל מעלה קומה.
מדריכים, אנחנו קוראים לכם להירתם אתנו לשינוי ולתיקון בעם ישראל. לחנך חניכים על ידי מעשה ולא רק בדיבור. לפעול לתיקון עולם ולא לחכות שיתקן את עצמו.

 

בשל הקריאה המחודשת של התנועה לצאת לטובת עשייה בעם ישראל, ועל מנת לשלב עשייה משמעותית ככלי חינוכי בתוך המסגרת הסניפית, אנו מוסיפים אלמנט חדש לדרך החינוך הקיימת של חבריא א'.

במבנה הקיים, מקיימים בסניפים פעולות כל יום שלישי ושבת. בתצורה הנוכחית, הפעולות מתקיימות בסניף ועוסקות בעניין חינוכי/תורני שעליו בוחר המדריך להעביר. הפעולות מלאות בתוכן ומהוות לבנה חשובה בצורת החינוך של חבריא א'.

על מנת לשדרג את האפקט החינוכי שהפעולות מקנות לחניכים, ועל מנת להוסיף טוב וחסד בעם ישראל, נקיים בתנועה פעם בחודש פעולת עשייה בישראל . כלומר, כל מדריך, בשבוע שחל לפני ראש חודש, יעשה עם השבט שלו מפעל חסד, עזרה לזולת או תרומה כזו או אחרת לעם ישראל.

כמובן, העשייה עם השבט לא באה להוציא את העיסוק בתוכן החינוכי – חוויה מעשית מלמדת ומחנכת לערכים אולי יותר מכול. מומלץ גם לבנות את פעולות התוכן ואת העשייה בנושא דומה, על ידי בניית מערכים קצרים של שלוש פעולות בנושא מסוים ולאחר מכן עשייה באותו עניין. מערך כזה ילמד את החניך ואף יטמיע בו את הערכים הנלווים על ידי יישום נושא של עשייה.

 

אז יאללה! פרויקט עשייה בישראל יוצא לדרך. בהצלחה גדולה ובעזרת ה' נעשה ונצליח!

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד