כניסה לרשומים

   :
 
להרשמה  |  שכחתי סיסמא
שמיים
כתוב כתבה
מגזין שמים

ההחלטה

ההחלטה (הגדל)

יש לי שלוש שעות.
מה זה שלוש שעות להחלטה גורלית?? מה זה שלוש שעות בשביל לקבוע גורל? ואיך אפשר?? הרי הוא פשוט דרס אותה! עבר מעליה כאילו היא במפר, עוד מכשול קטן בדרך, הסתכל אחורה והמשיך ליסוע! משאיר אותה שם מדממת. ילדה בת שלוש או ארבע. אני הייתי המכונית היחידה ברחוב, היחידה שיכלה לעזור לילדה המסכנה, אבל עד שהתעשתתי והזמנתי אמבולנס כבר היה מאוחר מדי... הם באו ופינו אותה אבל אמרו שאין הרבה מה לעשות...

הוא רצח אותה. ועכשיו אני צריכה לבחור. זה לא הוגן, זה פשוט לא הוגן! אבל אין צדק בעולם, את זה כל אחד יודע... אני צריכה להגן על רוצח. ואם לא, אאבד את העבודה. זהו, הבוס איים שהפעם אין דרכי ביניים. ואז מי יקנה לסיגל שלי את השוקולד שהיא כ"כ אוהבת? ומי יקנה לליאור את בובות החיילים שהוא כ"כ אוהב לשחק בהן? כפיצוי על זה שלאמא שלהם כמעט אין זמן אליהם כי היא כל הזמן בעבודה ו... טוב, אבל זה לא קשור!

ועכשיו אני "נבחרתי" להיות עורכת הדין שתגן על הנאשם במשפט.
"להגיד שהוא לא רצח, להכחיש שזה קרה, אם מביאים לך עדים תגידי שהוא לא בריא בנפשו ואינו אחראי למעשיו." אמר הבוס וגילגל עיניים למעלה תוך שהוא מניח על השולחן שלי את הניירת.
קל לו להגיד. הוא לא ראה את הילדה נדרסת.
"אה, ורק שתביני שמדובר במיליונר, אנחנו חייבים את התיק הזה, אז שלא תפשלי כמו בפעמים הקודמות. זה מבחן, אם לא הבנת." הוא אמר ויצא מהחדר.

לא יהיו עדים. אני יודעת שלא יהיו. ואיך יהיו עדים אם אני היחידה שהייתי שם וראיתי במו עייני איך הוא דורס אותה וממשיך ליסוע בוולוו שלו, שבטח מותאמת לנסיעה על אבנים קטנות. אולי הוא אפילו לא הרגיש את זה... והוא עוד רוצה להכחיש! להעמיד פנים שהוא לא עשה את זה! אסור לי להגן על כזה רוצח נתעב!
אבל מצד שני, הוא בטח לא התכוון לדרוס אותה... אולי היא רצה לכביש והוא לא הספיק לעצור ו...
מה אני מדברת?! הוא העיף מבט לאחור ופשוט המשיך ליסוע! הפקיר אותה שם מדממת. אפילו לא נסע מהר יותר, אלא המשיך במהירות הרגילה! כאילו זו פעולה יומיומית בשבילו, כאילו זה לא מזיז לו!

אבל... אני כ"כ אוהבת את העבודה שלי, וכולם יודעים שהיות אי אפשר למצוא עבודה בשוק עורכי הדין... ובגיל 42 לא יקבלו אותי לשום מקום עבודה, אני עלולה להישאר מובטלת לכל החיים!! והרי גם אם הוא יפסיד במשפט הילדה לא תחזור לחיים... המשפחה תקבל פיצויים אבל מה זה פיצויים לעומת ילדה...
תפסיקי, איך את מדברת?! הפיצויים אולי יינחמו אותם קצת ואפילו את זה את רוצה למנוע מהם??
אבל העבודה שלי! הפרנסה! העניין בחיים!

יש לי עוד עשר דקות להחליט אם אני לא לוקחת את התיק ומתפטרת או לוקחת, עוברת את זה וממשיכה בחיים בידיעה שהגנתי על רוצח של ילדה!!

אלוקים, בבקשה תעזור לי!
איך אפשר, איך אפשר??
מה אני אעשה?!
איך אני אמורה להחליט?!
אני לא יכולה, אני לא יכולה!!!
בבקשה!

טוב, אין ברירה. החלטתי.

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה ההחלטה: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
עבור לתוכן העמוד