ערב ההופעות

·         המפתח להצלחה בלילה של המופעים זה יעילות, זריזות ותקתוק.

·         צריך לזכור שלערב הזה יש תפקיד מאוד חשוב בכל השנה. היחס של ההורים והגופים הרשמיים הרלוונטים יהיה הרבה מאוד קשור לאיך נראה המוצש ארגון. הערב הזה הוא הפנים של הסניף. לכן יש חשיבות גבוהה שהוא יראה טוב ושהוא לא יהיה מרוח ובלתי נסבל.

·         במהלך כל החודש החניכים מתגבשים ונהנים מהכנת המופעים והתערוכות ובערב יש צורך להתחשב בעוד כמה גורמים כמו הורים ואורחים למינהם.

·         לפני הערב צריך לחלק לכל חלק בערב אחראי – אחראי הגברה, אחראי צעדה, אחראי סדרנים, אחראי מוזיקה, אחראי מופעים, אחראי כתובת אש, אחראי דוברים, וכו'

·         הקומונר צריך להבין שבשלב הערב הכל נעשה ומה שלא נעשה לא נורא ועכשיו השלב של ליהנות מהרגע ולקטוף את הפירות של חודש השקעה ומה שיהיה ומה שהיה הכלמאיתו יתברך

·         צריך לחלק את הערב לכמה שלבים אותם יש לתכנן כמו שצריך מראש:

·         הצעדה\פעילות טרום טקס – אם זה צעדה צריך שיהיה אחראי צעדה – בוגר הסניף או חבבניק אחראי שצריך לדאוג לרכב ולרמקולים ולדאוג לנג'ז לכם לפני על אישורים מהמשטרה וכד'. ואם זה לא צעדה אלא פעילות וכד' אז אחראי לפעילות.

·         איך שהטקס מתחיל דרוש תקתוק מאסיבי. שזה אומר שהאחראי דוברים אחראי לוודא שכל הדוברים נמצאים ושהם יודעים מתי הם עולים ושהם מוכנים ליד הבמה לפני שהם עולים.

·         הקומונר הוא כמו עוד דובר הוא עולה בנחת ומדבר דקה על החודש ארגון, על הנושא ועל הצפיות לשנה הקרובה וכו'

·         הדבר הכי חשוב בערב זה הסדרנים. לדבר מראש עם בוגר או חבבניק שמיניסט שירכז כמה שיותר חבר'ה מחבב שלא נכנסו להדרכה שתפקידם הוא לעזות סדר ולהוריד מהבמה את כל מי שלא אמור להיות. בלעדיהם הכל נהיה בלאגן.

·         לגבי ההגברה עדיף לשכור מישהו מקצועי שיגביר לכם את הארוע ותתאמו איתוהכל. שווה עוד 1000 שקל +- ושלא יהיו פאדיחות. לתאם איתו הרבה מראש.

·         כנ"ל לגבי האולם. לשריין אותו הרבה זמן מראש ולא לשכוח גם לשריין אותו לחזרות גנרליות אם אפשר. כמו כן כדאי להעמיד את התפאורה מספיק זמן מראש כדי שלא יהיו שום בלת"מים ואם יהיו אז יהיה אפשר לטפל בהם בזמן.

·         לגבי ההנחייה עדיף שני בוגרים או חבבניקיםזרמנים שיקשרו בין הדוברים – בשעת הצורך אתם יכולים להיות המנחים אבל עדיף שלא. קטעים מצחיקים וקצרים בין דובר לדובר.

·         לא לשכוח ליהנות ולחיות את הרגע!

·         לוודא מראש שאין שום דקה שלא עושים כלום ושכל אחד יודע בדיוק מה הוא עושה ומתי ואחרי ולפני מי.

 

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד