מה עקרונות התנועה?

שאלה:

הייתי בסמינריון הדרכה וקיבלתי המון! הרגשתי שיש זכות גדולה להיות חלק מתנועת אריאל, אבל לאחר כמה זמן כשנדרשתי להשיב למה דווקה אריאל? השבתי שאנjנו תנועה שפועלת מבפנים ואז נשאלה השאלה למה אתם מתבדלים? אם אפשר להסביר לי את עקרונות התנועה במילים פשוטות וכן אולי לשלוח לי חומר...

תודה-רבה!! שרה

תשובה:

שלום שרה

אני אתחיל מהסוף ואגיד שב"ה היום יש הרבה מאד חומר כתוב על עניינה של תנועת אריאל כיום ובעיקר השליפון האידאולוגי  שיצא בשנה שעברה הוא מנסה לתת במילים ספורות (ואולי קצת קצת יותר) את העקרונות שמנחים ומובילים את התנועה.כמו כן, ה קומיקס  לחניכי חבריא א' שנות את הנקודות בשפה עוד יותר חזותיית ונעימה לעין וללב.

לגבי השאלה שהספציפית ששאלת על ההיפרדות שלנו ועל תנועה שמתקנת "מבפנים". אני חושבת שהמובן הזה בטעות יסודו. אנחנו לא מתקנים מבפנים אלא מתקנים את עם ישראל כולו בלי חלוקות לפנים ולחוץ. האם החניכות שלך הן פחות עם ישראל ופחות זקוקות לחינוך לאחריות ויוזמה אישית מחניך במקום אחר? חס שלום. הן זקוקות ויותר מכך הן זקוקות לתנועה שתרומם אותן ותיקח אותן צעד קדימה. התופעה המופלאה היא שלא מדובר פה רק על החניכות שלך אלא כרגע על 10,000 חניכים כאלה ועל עוד פוטנציאל הרבה יותר גדול שהשנה המטרה שלנו היא להגיע אליו במבצע מכפיל התנועתי. ומפה לנקודה המשמעותית ביותר והיא המקום של תנועת אריאל בציבור הדתי בפרט ובחברה הישראלית בכלל (כי מי יכול באמת להגדיר מיהו דתי, חילוני, חרדי, וכיו"ב?).

תנועת אריאל רואה את עצמה במקום מאד מאד חשוב של הוספת קדושה בעם ישראל. לחפש איפה השלב הבא אליו אנחנו יכולים לעלות. זה התחיל בהפרדת הסניפים, התקדם לדיונים על מרכזיות התורה, על המאבקים למען ארץ ישראל, הצטרפות לתנועת ההחזרה בתשובה וחשוב מאד - בעוז.

כל מה שאנחנו עושים זה בלי לגמגם ובלי להתפשר אלא מתוך רצון להביא ולקיים אמת ולכן חשוב לנו כתנועה שמעבירה מסר להגיד ולקיים את האמונות שלנו בלי להתקפל.

מפה תוכלי בטח להבין את הסיסמא של "תורת חיים בעוז" את כל תחומי החיים בהם אנחנו רוצים לחיות בדרכינו הקדושה אנחנו רוצים לחשוף ולדבר אותם לשם כך נחוץ העוז. בלי להתקפל ובלי להתפשר. תנועת נוער זה המקום לפתח ולהפיץ אידאולוגיות חשובות.

דווקא במקום כזה חשוב לקיים את החיים בצורה הנכונה המקסימלית וזה מה שאנחנו פועלים ושואפים לקיים דרך תנועת אריאל. אנחנו מאמינים ורואים בעיניים כי שדברים נאמרים באמת ובלי גמגומים הם גם נכנסים ויוצרים מציאות חדשה

ופה מגיעה ההשפעה שלנו על כלל עם ישראל. עצם זה שהצבנו רף גבוה ושאנחנו עמלים על לקיים אותו בצורה הכי מקסימלית שלו בדרך התורה, גורם לעוד ועוד חלקים מעם ישראל לראות שזה ייתכן - זה אפשרי, התורה היא לא המלצה אלא תורת חיים כל עם ישראל יכול לחיות לפיה בלי התחמקויות והתקפלויות.

אני מקווה שנזכה בע"ה להוסיף והיות תנועה משמעותית בעם ישראל....

נאוה הרשקוביץ, ראש תחום בנות

 

מתוך ה שו"ת במרכז הדרכהאתר נגיש
עבור לתוכן העמוד