מגבעת שדכנית

ז' אדר א' ה'תשע''ד 09:40
זכריה גלזמן, הכותב
זכריה גלזמן, הכותב

בפרשתנו, בפרק כ"ח פסוק מ' "ולבני אהרון תעשה כותנות ועשית להם אבנטים ומגבעות תעשה להם לכבוד ולתפארת".

יש הנוהגים לפני ברכת המזון ולפני התפילה לחבוש כובע וחליפה בבחינת "היכון לקראת אלוקיך ישראל" לקיים הכל לכבוד ולתפארת . כבוד לה' ותפארת לבני האדם והעיקר שיהיה לשם שמים.


 

מעשה ניסים וכובע

מוטי נולד בפורים על כן קראו לו מרדכי. כשמלאו למוטי שלוש שנים חגגו לו " חלקה" בבית הסבא והסבתא שבשומרון. הסבא היה נרגש ביותר ,הילד נקרא על שם אביו הי"ד שנרצח ע"י הנאצים בשואה ומופיע בצילום הידוע בו הנאצים גוזרים באכזריות ובלעג פאותיהם של יהודים. הסבא ראה בחלקה נקמה מתוקה וסיפר : " היום קימתי מצוות מחית עמלק במספריים כשגזזתי תלתל משערותיו של נכדי". הוא ניצול יחידי מכל משפחת אביו שנרצחה וזכה להקים ולגדל בארץ ישראל משפחה לתפארת בעולם התורה וביישובי יש"ע.

 

חלפו עשר שנים ובפורים אשתקד היגיע כל משפחתו של מוטי בנים נכדים ונינים לחגוג את סעודת בר המצווה וסעודת פורים בבית הסבא והסבתא בשומרון.השמחה הייתה גדולה ובתום הסעודה מיהרה המשפחה הירושלמית להגיע בזמן לקריאת המגילה .אבריי מל'ה חתנם הטרי הנשוי לאחותו של מוטי חתן הבר מצווה חבש לכבוד האירוע את מגבעתו החדשה שקנו לו לכבוד החתונה. חלון המכונית היה פתוח והרוח פרצה פנימה והעיפה את הכובע החדש החוצה לנתיב הנסיעה הנגדי. לא ניתן היה לעצור שם בגלל התנועה הסואנת ואבריימ"לה הצטער ונואש ממגבעתו החדשה.

 

והנה חלפה מולם בנתיב הנגדי משפחה מקרית ספר בדרכה לבית החולים מעיני הישועה למחלקת יולדות. הבעל הנוהג נבהל כשמשהו גדול ושחור פגע בשמשת החלון הקדמי,הוא עצר בצד בדרך וכשראה את המגבעת אסף אותה למכוניתו ומיהר לבית החולים.היולדת התקבלה בחביבות ובמסירות ע"י בת שרות לאומי ואילו הבעל הצעיר והמודאג נישאר בחדר ההמתנה. תוך כדי אמירת תהילים הוא הביט בכובע והבחין לפתע שרשום בתוכו שם ומספר הטלפון של בעליו.הוא צלצל לאבריימל'ה המופתע שזה עתה הגיע לירושלים ונתבשר על המציאה.הוא הודה למוצא וסיכמו ביניהם שאחיינו, הסדרניק מהגבעות הנמצא כרגע בבני ברק יבוא לקחת את הכובע.

בינתיים נולד לזוג הצעיר בן במזל טוב.האחיין ההסדרניק הגיע לבית היולדות ,נבוך חיפש את מוצא האבידה ולא ידע היכן הוא.הוא פגש שם בבת שרות חביבה שסייעה לו באיתור האב והמגבעת. הוא חיפש מגבעת ומצא שם כלה.לאחר כמה שבועות הוזמנה כל המשפחה למסיבת האירוסין.

אבריימל'ה הופיע בכבוד ובתפארת במגבעתו המהודרת והועלה נס פורים על ראש שמחתם.

דרג את הכתבהדירוג כתבה מגבעת שדכנית: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
5 מדרגים

עוד על פרשת תצווה

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד