גו'גה הפנקיסטית אומרת תהילים?

תקציר

דבר תורה לפרשת וארא וסיפור
כ"ג טבת ה'תשע''ד 23:55
זכריה גלזמן, הכותב
זכריה גלזמן, הכותב

" וידבר השם אל משה ... אני השם ," וגו'

על פי רש"י מלמדנו הכתוב שה' נאמן לשלם שכר טוב למתהלכים לפניו ונאמן להיפרע ממי שראוי להיפרע ממנו.

וזה משמעות הכתוב " ...עתה תראה אשר אעשה לפרעה כי ביד חזקה אשלחם וביד חזקה יגרשם מארצו" ( שמות ו' א' ) .

כורחם של מצרים ועל כוחם של ישראל עתידה הגאולה לבוא . מה שלא ברור עתה עתיד להתברר.

 


ר' שלומיל'ה, שד"ר (שליח דרבנן) נוהג לבקרני בכל יום ב' שלאחר שבת מברכים ולקבל ממני תרומה קבועה.

ביום ב' לאחר ראש חודש טבת לא בא. בערב ראש חודש שבט חזר והופיע.שאלתי מה קרה והוא ענה " הייתי בסידני באוסטרליה".

מה חיפשת שם? שאלתי,

 

ענה לי :" בחנוכה הוזמנתי אל אחד מראשי הקהילה כשליח מצווה. בערב נאספו בקניון הגדול שבמרכז העיר יהודים רבים להדלקת נר חנוכה בניגון ובזמר כמנהג חב"ד .לפתע הופיעה כנופיית מוסלמים ושמאלנים ותקפו את הקהל המתרונן. כנגדם יצאה קבוצת צעירים אוסטרלים פנקיסטים מגודלי שיער ובעלי תסרוקות משונות והפליאו מכותם בתוקפים.

פרצה קטטה אלימה ובתוך כך הגיעו ניידות משטרה בצפירות. על המלאכה ניצחה בחורה עם כרבולת גי'נג'ית שקראו לה גו'גה. במכות קאראטה ובצעקות הבריחה את חבורת הערבים התוקפנית והם נסו מפניה באימה. חשבתי להסתלק והבחנתי שתרמילי נעלם.

 

מה יכול יהודי כמוני לעשות בלי פספורט ובלי כסף , גם את השפה בקושי אני יודע." ר' שלומיל'ה המשיך וסיפר שהתיישב על ספסל והתחיל לומר תהילים .כשהיגיע לפסוק " תפילה לעני כי יעטוף" פרץ בבכי וחזר ושר שוב ושוב את הפסוק בניגון הידוע.

 

לפתע ניגשה אליו גו'גה הפנקיסטית הפראית זרקה אליו את התיק האבוד ורמזה לו בתנועת יד להסתלק, ואכן כך עשה.

 

יומיים אח"כ כסיים את שליחותו ובהצלחה חזר ארצה. במטוס ראה את אותה גו'גה יושבת ואומרת תהילים. נדהם פנה אליה באנגלית הרצוצה שבפיו והיא ענתה לו בעזות :" למה מה?? דבר אלי נורמלי".

 

לר' שלומיל'ה הנדהם נעלמו המילים. גו'גה סיפרה לו שהיא קצינה קרבית בצה"ל שיצאה לחופשת מחלה בעקבות הפינוי של גוש קטיף אשר מלאה בו תפקיד בכיר. לאחר הפינוי אחזוה ייסוריי מצפון עד שהתמוטטה נפשית. כדי לנוח נשלחה אל דודה אשר באוסטרליה שם צרף אותה בן דודה לחבורתו הפנקיסטית. שם עלתה לגדולה והפכה למנהיגתם.

 

כשראתה את ר' שלומיל'ה בוכה ושמעה את הניגון " תפילה לעני כי יעטוף" נזכרה במשפחה שפינתה ובשיר ששרו כולם בבכייה , באחת חזרו אליה כל המראות והתחושות של הפינוי . היא הזדעזעה אספה את חפציה וחזרה לישראל. " והנה אני פה במטוס והכל בגללך, את התהילים קיבלתי בשדה התעופה מאיזה חב"דניק ואני מחפשת את הפרק עם הפסוק הזה ".

 

ר' שלומיל'ה שומר על קשר עם הקצינה עד היום, שבינתיים נישאה והקימה משפחה, ושערה הג'ינג'י מכוסה כנהוג וכהלכה.

עוד על פרשת וארא

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד