סודם של אבנים

כ' אדר א' ה'תשע''ד 13:45
זכריה גלזמן, הכותב
זכריה גלזמן, הכותב

"והנשאים הביאו את אבני השוהם ואת אבני המילואים לאפוד ולחושן "

והנשיאים כתוב חסר י'. רש"י :אמר ר' נתן וגו' כך אמרו הנשיאים יתנו הציבור מה שיתנו ומה שמחסירים אנו משלימים. ולפי שנתעצלו מתחילה נחסרה האות י' משמם. ולכאורה מה רע בכך? אלא ששכחו שה' הוא הנותן להם כח ונשיאות ועושר ויחסו זאת לכוחם ועוצם ידם, ומשהבינו את הכלל" תן לו משלו כי אתה ושלך שלו " הזדרזו והשלימו והביאו בהתנדבות את מתנותיהם לחנוכת המזבח. וע"י זה שהביאו את אבני השוהם והחושן שעל לב אהרון על שמות בנ"י תקנו את מעשיהם.

 


 

 

סודם של אבנים

לפני שנים אחדות השתתפתי בכנס מקצועי במילאנו. פגשתי ביהודי מקומי שהסביר לי שאין כל סיכוי למצוא בשבת קהילה ובית כנסת פעיל בעיר. על כן הציע לי לשבות בלוגנו , העיר הציורית שעל שפת האגם,שיש בה קהילה פעילה הנהוגה ע"י הרב ביאלה, בית מלון ומסעדה.

ואכן כך עשינו,התאכסנו אני ורעיתי במלון היהודי "גפן" וטעמנו שם טעמה של גלות נינוחה, אבל גלות.לקבלת השבת חיכינו זמן רב עד שהגיע עשירי למניין ובינתיים עיינתי בפרשת השבוע ויקהל.

בבית המדרש היו ארונות רבים עמוסים בספרי קודש אך לומדים אין.ישב לידי יהודי חביב הדור בלבושו וזקנו מטופח רבי מאיר שמו ."שלום עליכם" ברכנו זה את זה ונקשרה בינינו שיחה כמנהג יהודים עם יהודים. התעמקנו בפרוש רש"י על דברי רבי נתן אודות הנשיאים אבני החושן והשוהם. רבי מאיר הפגין ידע רב באבני חן וזולתיהם. מנין לך הידע הזה? שאלתי. רבי מאיר חייך וסיפר לי שהוא בעל מחצבות גדולות באפגניסטן ובמזרח הרחוק, ואיש עסקים מצליח בעולם התכשיטנות.

הוא הזמין אותי ואת רעייתי לבקר בביתו לאחר צאת השבת לסעודת מלווה מלכה. ולהראות לי את אוצרותיו הכמוסים.במוצאי שבת הסיע אותנו במכונית השרד שלו לביתו המפואר ברובע העשירים שבלוגנו.

 

כטוב ליבנו בסעודת מלווה המלכה ביקש מרעיתו להביא את הכספת ההדורה וחשף בפנינו את מיטב האבנים שבתוכה.ואכן נפעמנו ממגוון הצבעים , אזמרגדים ,מרגליות ,נופך ספיר ויהלומים ענקיים.

שהיינו במחיצת רבי מאיר ורעייתו במשך כל מוצאי השבת וכשנפרדנו ברכתי אותו ואיחלתי לו שיזכה להביאם לכתרו של מלך המשיח ולחושן ולאפוד של הכהן הגדול.

 

רבי מאיר זרח ועיניו האירו באור מיוחד

והיה בהם מעין קרינת הפנים של משה רבינו ע"ה.

תודה לך על ברכתך ענה רבי מאיר כעת אני יודע מהי תכלית חיי,ומה סודם של אבני החן אותם אני אוצר שנים רבות. בקרוב תשמע ממני, בקרוב יבוא המשיח. יהי רצון עניתי.

 

אני עדיין מחכה .רבי מאיר עוד לא בא, גם המשיח לא. ואם כל זה אחכה לו בכל יום שיבוא.

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה סודם של אבנים: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
14 מדרגים

עוד ב"סיפורי סבא"

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד