פותחים שנה

כ"ה אלול ה'תשע''ג 22:00
פותחים שנה

ראש השנה הוא זמן של התחילה חדשה, לכבוד החג שאלנו את הקומונרים מספר שאלות שיעזרו לנו להבין כיצד הם פותחים את השנה החדשה.

 

תחילת שנה זה זמן של התחדשות וישראל ברין קומונר סניף בית אל מקווה שהשנה התנועה תתחדש בכך "שהחב"ב יתחזק ויהיה רציני יותר" בנוסף הוא מאחל "שכמה שיותר אנשים יזכו להאמין ולחיות את האידיאלים של התנועה" בדומה לו גם דוד כהן, הקומונר השני של סניף בית אל מקווה שהשנה "החב"ב יגדל יתחזק , ושיותר פרויקטים ימלאו את המקום הריק של החב"ב, על ידי כך החניכים יתעצמו" הוא מאחל לכל החניכים שהשנה יזכו "לגדול בערכים".

 

ראש השנה הוא זמן של צפייה , משה דורן קומונר בית שמש מצפה שהשנה "הקומונרים יקחו חלק גדול יותר בהחלטות של ההנהלה". לעומתו הצפייה של ידידה וייסברט קומונר סניף אלו"ש היא שהשנה "תהיה שנה של השתפרות והתפתחות בכל מה שהתנועה עושה".

 

"סימנא מילתא היא", לכן עושים סימנים בראש השנה. אוריאל כלפון קומונר סניף בת ים מסביר שהראשי תיבות של שנת תשע"ד הם "תהיה שנת עשיית דברים" ומתוך העשייה של הדברים הגדולים הוא מאחל שהשנה "התנועה תגדל לא רק בכמות אלא גם באיכות".

 

אחד היסודות החשובים בחשבון הנפש שאנו עורכים לקראת השנה החדשה היא לעסוק בנקודות הטובות שבנו ולא רק בנקודות הרעות. אחיה קרמר גם הוא קומונר בבת ים טופח לנו על השכם ואומר "שבתנועת אריאל עושים הכל לכתחילה, אין הרבה מקומות בהם כאשר אדם מבקש ללכת עד הסוף בהידור המצוות לא ירימו עליו מבט וישאלו אותו "למה?" ". הוא מאחל "הצלחה לכול הקומונרים ולכל המדרכים ובמיוחד לצוות בת ים ולקומונר שאיתי".

 

בראש השנה אנו מתכוננים לקראת העתיד על ידי כך שאנו לוקחים אתנו דברים טובים מאחרים. אורי משה מרציאנו קומונר סניף אלעד לוקח מהתנועה את השאיפה "לעשות את הדברים עד הסוף ולקיים את התורה על פי האידיאל של "תורת חיים בעוז" ".

 

נועם תנעמי קומונר סניף גב"ש מתפלל ש"השנה התנועה תתחזק ותצליח לתת מענה לכל הסניפים כולם. ושכול המדרכים ירגישו תחושה של גאוות יחידה ויהנו בעבודה החשבה שלהם. השאיפה שלו כקומונר השנה היא "להצליח לקדם את הסניף , ולהביא אותו לתפקד בצורה הטובה ביותר. שיהיה לחניכים כיף לבוא לסניף נקי ונעים".

 

 

 

חז"ל אומרים שהמעשים שעושים בראש השנה משפעים על כל השנה הסיבה לכך היא שהסימנים של החג מהווים סימוני דרך לכול השנה. אילה יורב, קומונרית סניף קירית שמואל, לקחת אתה את הסימן של "ראש של דג" ומאמינה ש"השנה ניהיה לראש ולא לזנב, שהתנועה תהיה במקום של הנהגה והובלה ולא חלילה להפך" היא מאחלת לכל חניכי התנועה ש"תיהיה לנו שנה טובה של שמחה והצלחה"

 

סיום שנה הוא זמן של הפניית המבט לאחור ובבדיקה של מי שגרם לנו להיות כמו שאנחנו. לכן שאלנו את שרי לוין, קומונרית סניף קדומים כיצד השפיע תנועת הנוער על החיים שלה, היא הפתיעה אותנו בכך שטענה ש"כולי כל מי שאני, זה בגלל שהייתי חניכה".

 

קומונרית סניף רמב"ש, רננה פריי מצטיידת לדרך החדשה. היא לקחת מהתנועה את היכולת "ללכת עד הסוף עם האמת שלנו , מתוך שאנו יודעים שיש מישהו שמנחה אותנו כל הזמן בכל דבר בחיים, ורק בשיבלו אנו חיים". היא מאחלת לנו שתיהיה "שנה טובה ,שמחה ומלאה בעשייה".

 

רבקה אביטן, קומונרית סניף מצפה רמון מקווה שהשנה היא תצליח "להוביל את הסניף לטובה , ולהפוך אותו למקום שלכולם יהיה טוב בו, ולהגשים את כול השאיפות והחלומות של כל המדרכות והחניכות בסניף".

 

לסיכום של השנה הקודמת כדאי לראות את מה שכבר עשינו, קומונרית סניף כפר דרום, מסבירה שהתרומה המיוחדת של התנועה לעם ישראל היא "מבחינה תודעתית, שב"ה אנו זוכים לפעול ולהרים את הרוח בעם ישראל ומתוך כך - כל עם ישראל יושפע. סיסמת התנועה "תורת חיים בעוז". ויישומה הוא כמו מגדל אור - שבזכותו כל הסביבה מוארת ומכוונת אל הטוב ".

 

לסיום מוריה הקומונרית של סניף באר שבע מבקשת ש"השנה תהיה זו שנה של קדושה". והיא מאחלת לתנועה שגם השנה "תמשיך לעשות את המשימה החשובה שלה בגידול דור לגאולה, עם הרבה שמחה ונחת".

דרג את הכתבהדירוג כתבה פותחים שנה: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד