סיכום שנה בתנועה- ראיון בלעדי עם מזכ"ל התנועה

כ"ו אלול ה'תשע''ב 18:45

לכבוד השנה החדשה ראיינו את יוסי ורדי מזכ"ל התנועה. שיחה על עשייה, על אדיאלים וכמה דברים מפתיעים שלא ידעתם על תנועת אריאל.

 

יוסי, אלו דברים משמעותיים עשתה השנה תנועת אריאל?

א. התחלנו בתכנית מידות בסניפי בנים, תכנית בה החניכים עוברים תהליך ארוך של עבודת המידות מהכניסה לסניף עד הגיעם לגיל חבריא ב'. לתכנית נכתבה חוברת הדרכה מיוחדת המותאמת לבנים.

ב. פתחנו סניפים חדשים וגדולים

ג. הגדלנו את כל מערך הפעילות. לדוגמא כמות החניכים שיוצאים לפעילויות גדלה ב25% (!), וכן פעילות החסד בסניפים גדלה ב50% (!).

ד. פתחנו אתר מקסים שמכיל בתוכו המון תוכן חיובי כמו אתרים סניפיים, פורומים ומאגר פעולות גדול. כל המערך של האתר הוא כדי לתת מענה הולם לפעולות שהמדריכים רוצים להעביר, וכדי שחניכים ישבו מול אתר מסונן וטוב.

 

למה לדעתך כמות החניכים בתנועה גדלה וקמו עוד הרבה סניפים חדשים השנה?

פעילות התנועה גדלה כי אנחנו מצליחים לתת לחניכים לאט לאט את המקום שהם צריכים לפעילות מוצלחת. ככל שהפעילות יותר מקצועית ואינדיבידואלית לכל מגדר כך הפעילות יותר טובה. בנוסף, אנחנו משתייכים כיום לזרם המרכזי בעם ישראל, יותר ויותר אנשים חושבים שהמקום הנכון זה חינוך להפרדה מלאה ולקדושה.

 

ספר על עשייה מיוחדת שהייתה בסניפים השנה

פתחנו סניף עולים ואנחנו תוך כדי תהליך פתיחה של סניף נוסף. סניף אחר פתח חוג תהילים בקהילה האתיופית.

בפרויקט ותיקים בתנועה (פרויקט המחבר בין צעירים לקשישים) אנחנו מובילים בקרב תנועות הנוער בכמות הפעילות שאנחנו עושים עם האזרחים הותיקים.

אנחנו מכשירים יותר ויותר סניפים כדי לקלוט נוער בעלי צרכים מיוחדים. וכמובן, מוציאים מעל 300 בנות לפעילות התנדבות ארוכה של שבוע במגוון תחומים.

 

איך אתה רואה את תנועת אריאל בעוד 10 שנים?

תנועה מרכזית בעם ישראל, התנועה הגדולה ביותר שמצליחה להכיל בתוכה את כל גווני הקשת הקיימים כיום בחברה הישראלית.

 

מה אתה מאחל לחניכי תנועת אריאל לקראת השנה החדשה?

מאחל לכולם שנה טובה, שהקב"ה ימלא את כל משאלות לב עם ישראל לטובה ושהחניכים יעלו במעלות הקדושה והטהרה ויצליחו לקדש שם שמים.

דרג את הכתבהדירוג כתבה סיכום שנה בתנועה- ראיון בלעדי עם מזכ"ל התנועה: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
2 מדרגים
אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד