תרבות יהודית- גם בתוך הסניף!

תקציר

שבט מעפילים קדומים מיישמות את נושא חודש הארגון:
לימוד התורה
י"א כסליו ה'תשע''ד 15:00
תרבות יהודית- גם בתוך הסניף!

וועדת יישום נושא. איזה שעמום. מה כבר עושים? מחפשים איזה משחק שקשור לנושא, משחקים וזוכים אולי במקום השלישי. שבט מעפילים מסניף קדומים בנות לקח את זה "קשה".

 

הנושא של שבט מעלות ה'תשע"ג היה התורה. קצת משעמם, מה כבר אפשר ללמוד על זה שעוד לא למדנו? כנראה שהרבה! שבט מעלות (שכבר מעפילים) החליטו לקחת את זה ברצינות.

 

חילקנו את המילה "תורה" לארבע פעילויות נפרדות. בכל פעילות, חיפשנו פסוק מהתורה או שקשור לתורה שמתחיל באות הזו. אסביר:

 

באות ת', לקחנו את האמרה: "תורת צווה לנו משה מורשה קהילת יעקב" ובנינו עליה פעילות. הגענו לבית של אישה נחמדה, אסתר שמה, שהיתה בשואה וניצלה ממנה בעזר ה'. היא סיפרה לנו על התורה בשואה, בסגנון מעניין ועם הרבה בייגלה ושוקולד. היא קצת התפלאה שלא הבאנו איתנו מקלט או איזה דף ועט, היא הסבירה לנו שאם היא לא היתה מספרת לנו, השואה היתה נשכחת ועימה כל שורשינו. חובתנו היא להוריש את הסיפורים שקלטנו אל הדור הבא, וכך יעשה כל דור גם אחרי שהדור שחווה את השואה ייכחד.

 

באות ו', לקחנו את הפסוק: "ואהבת לרעך כמוך" ועליו בנינו פעולה. שיחקנו את משחק החלומות. כל בת כותבת את שמה ואת החלום שלה על פתק, ועל הבת שקיבלה אותו להגשים את החלום. אתן כמה דוגמאות- מישהי חלמה להקים בית בישראל. הבת שקיבלה את הפתק שלה הכינה לה מעטפות, ובכל אחת היו פתקים. בכל פתק היה מתואר משהו אחר. במעטפה אחת הרבה ציורים של אנשים, במעטפה אחרת מספרי ילדים, ובאחרת סגנון מטפחות. וזו רק דוגמא.

באות ר', לקחנו את האמרה: "רבות פיות ישראל המפיקות מרגליות מתורתו" ועל בסיסו הלכנו לגן "אנקור" והעברנו פעילות לילדים. התחלנו בהצגה שמבוססת על השיר של אברהם פריד "התורה והאומות", שבו המלאך עף ומחפש לאיזה עם להביא את התורה. ההצגה היתה מאד נחמדה, ונראה שהילדים הבינו במה מדובר. לאחר מכן הגננת הושיבה את הילדים והם צבעו ציורים עם לוחות הברית וספר תורה. אילו חמודים!

 

באות ה, שאותה עוד לא עשינו, לקחנו את האמרה: "ה' חפץ למען צדקו יגדיל תורה ויאדיר" ואנחנו הולכות באמת להאדיר את התורה. בעז"ה נסע לתחנה המרכזית בירושלים, ושם נתלה כרזות ובהן הסבר קצר על הנושא שלנו, על התנועה ועלינו בכללי. לאחר מכן יהיה כתוב דבר תורה לשבת. בעזרת ה' נעשה ונצליח.

 

עד כאן היישום נושא. מלבד נושא התורה, למדנו גם עוד דברים. למשל- שיישום נושא הוא לא נורא כ"כ ואפשר להוציא ממנו את המרב. ועוד דבר למדנו, הילדים בגן "אנקור" מאד חמודים. זכרו זאת, זו מסקנה חשובה לחיים :)

דרג את הכתבהדירוג כתבה תרבות יהודית- גם בתוך הסניף!: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
8 מדרגים

כתבות נוספות

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד