סניף הר נוף עם העולים

י"ב אלול ה'תשע''ג 22:00

בשנים האחרונות חלה ירידה חדה במספר העולים לארץ. אחת הסיבות המרכזיות הגורמת ליהודים הגרים בחו"ל לא לעלות זה הקשיים הגדולים המלווים כל עולה חדש בהגיעו לארץ שהוא אינו מכיר, חלק גדול מהקשים של העולים הם קשיים נפשיים הנובעים מתחושה של חוסר ההבנה, הזדהות והערכה של תושבי הארץ.

 

 

מתוך תחושת היזדהות וקירבה החליטו בסניף הר נוף לפעול בנושא הקליטה של העולים החדשים. החניכות יצאו לפעולה שתביא לכך שהעולים החדשים ירגישו שבני הארץ מזדהים ומעריכם אותם, בכך להקל ,ולא במעט, את ה"נחיתה" של העולים החדשים בארץ.

הסעה שיצאה בשעה ארבע לפנות בוקר הסיעה את החניכות לנמל שדה התעופה נתב"ג בה הן קיבלו את פני הבאים.

 

פעילות הסניף נעשתה בשיתוף ארגון "נפש בנפש", ארגון זה מאז היווסדו בשנת 2002, הפיח חיים בעלייה לישראל ממדינות המערב והעלה קרוב ל- 30,000 עולים מארה"ב, מקנדה ומאנגליה. בין העולים היו לא מעט רופאים,  אנשי היי-טק ומשפחות המגיעות להשתקע בנגב ובגליל, אשר בעלייתם מחזקים את הפריפריה ואת מדינת ישראל בהתיישבותם. העולים ממדינות המערב מהווים נכס אדיר למדינה, בהביאם איתם משאבים אשר תורמים לחוסנה של מדינת ישראל,הן כלכלית והן חברתית.
הארגון  פועל לצמצום את המכשולים הכלכליים, המקצועיים, הלוגיסטיים והחברתיים שעִמם מתמודדים העולים. בשיתוף עם הסוכנות היהודית וממשלת ישראל, הארגון הצליח להגדיל בצורה משמעותית את מספר העולים ולהבטיח את קליטתם המוצלחת בארץ.
נכון להיום "נפש בנפש" סייע לקרוב ל- 30,000 עולים חדשים שהוטסו באמצעותו לישראל ב-46 טיסות עולים מיוחדות וב-71 טיסות קבוצתיות.

 

 

 

חניכות סניף הר נוף הרגישו סיפוק גדול בעשיה הברוכה למען העולים.

 

 

 

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה סניף הר נוף עם העולים: 3 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
5 מדרגים

כתבות נוספות

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד