שבת מודעות בסניף פאתח

ט' שבט ה'תשע''ט

בשבת פרשת וארא- גרעין לביא פתח תקווה (השמיניסטיות מסניף פאתח שיצאו להדרכות חוץ בסירקין, כפרא, כפג ולוד ושמיניסטיות מכפר גנים) הרימו שבת עמותה לילדים עם צרכים מיוחדים בשכונת הדר גנים, כפתיחה לשבוע מודעות לאנשים עם מוגבלויות.

כחלק מהכח העצום של השמיניסטיות בעיר החלטנו לנתב אותו לעשייה ולהרים שבת עמותה שכמה מהשמיניסטיות מתנדבות בה באופן קבוע.

השבת הופנתה לעמותת כנפי רוח ובתוכם, לקבוצת תותים.

ע"מ שהשבת תצא לפועל חניכות הסניף פעלו רבות למענה.

ביום שלישי שלפני השבת הרמנו יום התנדבות של הסניף שבו החניכות אספו תרומות של כסף, אוכל והרימו הפנינג לילדים עם צרכים מיוחדים. מעבר לכך שבטים נוספים פעלו בעשייה במישורים אחרים של הפצות עם פתק טופי וחיוך.

וכן שבט נווה עשה התרמות לבת מצווה לילדה מעוטת יכולת שהן מארגנות.

החב"ב הביאו לשומרים, מנקי רחובות ואנשי משמרות זה"ב קפה ושוקולד בבוקר ביוזמת גרעין נריה.

בנוסף על כך, בערב שבת היתה ארוחה משותפת של העמותה וגרעין לביא וכן פעולת חב"ב. בערב שבת היתה משותפת לחב"ב של כל פתח תקווה ולחונכות העמותה שבה הרב ניצן ברגר דיבר איתנו על צרכים מיוחדים שיש לכל אדם ואדם וגם ספציפית על בעלי מוגבלויות שונות.

במהלך השבת כל המדריכות העבירו פעולות על קבלת השונה, צרכים מיוחדים וסוגים שונים של מוגבלויות. ובמפקד דיברנו על משה רבינו שהיה מגמגם ובכל זאת הנהיג את העם, זה חיזק את עיניין המנהיגות שלו למרות המגבלה המשמעותית.

בצאת השבת היתה הבדלה מוזיקלית מרוממת על ידי שלום שטימלר

לאחר מכן נפרדנו מהחניכות והחונכות.

חניכות הסניף וחניכות וחונכות העמותה יצאו משבת משמעותית, של כיף, חיבור, למידה על השונה ממני ועם המגנטים המהממים שההנהלה הוציאה לשבוע המודעות לבעלי מוגבלויות.

 

        

דרג את הכתבהדירוג כתבה שבת מודעות  בסניף פאתח: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
13 מדרגים

כתבות נוספות

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד