ממשיכים את דרכו

ח' ניסן ה'תשע''ה 23:00
ממשיכים את דרכו

למעלה ממאה חברים, חניכים, מדריכים, אנשי ציבור ותושבי העיר רחובות השתתפו אתמול בערב (יום שלישי, ו' ניסן) בהכנסת ספר תורה לסניף אריאל רחובות. ספר התורה נכתב לעילוי נשמתו של הבחור יוני תורג'מן, שנהרג בתאונת דרכים קטלנית בכביש 6 דרום בכ"ט אב תשע"ג.

יהונתן (יוני) תורג'מן היה מדריך וקומונר מוערך בסניף תנועת הנוער אריאל בנים בעיר רחובות.

בהכנסת ספר התורה כיבדו בנוכחותם הרב אליעזר שנוולד, ראש ישיבת ההסדר במודיעין, ראש העיר מר רחמים מלול, מר יוסי ורדי, מזכ"ל תנועת אריאל ועמו ראש תחום בנים בתנועה, דביר עמיאור, הרב ראובן פרינס, ראש ישיבת הדרום לשעבר, חברים, חניכים ובוגרי הסניף.

הרב אליעזר שנוולד פתח בדברי תורה ושיבח את מעלותיו של יוני, עליהם זכה לשמוע במשך השנה וחצי האחרונה במשך פעמים רבות.

"אתם זוכים לחנוך הערב ספר תורה מיוחד שכולו לזכרו של יוני, וזה דבר נעלה מאוד. הכנסת ספר תורה בכל מקרה, ובכל הקשר זה יום שמחה. זה יום של גמר התורה וזה יום מיוחד".

"צריך לספר סיפורים על גדולי ישראל כדי ללמוד מדרכם. אבל יש דבר נוסף - ללמוד איך לעבוד את ה' בצורה שלמה ואידיאלית, יותר איכותית ויותר שלמה. והנה מבליחה לעולמנו דמות, יוני, שלמרות גילה הצעיר היתה לה דרך בעבודת ה'. ומהדרך הזו אנחנו יכולים ללמוד מאיך עובדים את הקב"ה במסירות, בחינוך, בהדרכה ובלימוד תורה".  הרב פנה אל החניכים: "אתם החניכים, כשתשתמשו בבית המדרש ובחדר הלימוד תזכרו תמיד את יוני. בכל קריאה וכל תפילה, תיזכרו במידות המיוחדות שלו ובחינוך שהוא העניק לכם".

 

ראש העיר, רחמים מלול נשא דברים: "הערב, זכתה משפחת תורג'מן להכניס ספר תורה לזכרו של בחור צעיר שנקטף בשיאו. מדריך מסור שהכניס בחניכים ערכי אהבת תורה, אהבת הארץ ואהבת העם. אני זוכר עד כמה המשפחה באופן הטבעי ביותר לקחה את האסון לליבה ומחפשת כל הזמן דרכים כדי להנציח את יקירם. הכנסת ספר תורה זו ההנצחה הנאותה ביותר לפי דעתי. מה יותר ראוי להנציח את אותו הנער ע"י ספר תורה. כל נער וכל נער בעודו שומע את הקריאה, צריך לזכור לזכרו של מי כתבו אותו, ומזיכרון זה יתפלל מכל הלב לעילוי נשמתו. בעקבות כך בע"ה יפנים את הערכים שכתובים בספר התורה, שאת הדברים הכתבים בו שמר יוני על בוריים בעודו צעיר כל כך". 

מר מלול דיבר על היכרותו על יוני "אני זכיתי להכיר את יונתן, הטא היה אדם חכם שלמד כל דבר. אבל החכמה שלו היתה ללמוד וללמד. מה שהוא ינק מהישיבה הוא העניק לישיבה. מה שהוא נחל, הוא הנחיל לאחרים. ואין לנו יותר ממה להצטער על פטירתו בטרם עת. יהי רצון שספר תורה זה יזכה לעשות את ייעודו".

מר מלול הודה לאב המשפחה על עצם הזמנתו למעמד. "תודה לך רבי דוד על כך שזיכית אותנו להשתתף בכנסת ספר תורה, הרי אמרו חז"ל שאדם שמשתתף בהכנסת ספר תורה כאילו כתב בעצמו ספר, כמצווה עליו". 

"הזכות של משפחת תורג'מן היא שכל מצווה שאנו מקיימים בעקבות לימוד בספר זה יהיה בזכותו של יוני", סיכם ראש העיר את דבריו.

 

לכל הנוכחים חולקו ספרי תהילים וספרי מסילת ישרים בהוצאה מפוארת לע"נ של יוני. בתוך ספר המסילת ישרים כתוב שבספר זה יוני עסק שעות רבות ולמד אותו מספר רב של פעמים.

אמתי יערי בוגר הסניף מסר: "הכנסנו היום ספר תורה לעילוי נשמת הקומונר והמדריך הנערץ שאהבת התורה הייתה חלק ממנו. אין דבר יותר מתאים מאשר להכניס ספר תורה לעילוי נשמתו. הסניף לקח על עצמו להמשיך בדרך של יוני באהבת התורה, העם והארץ".

  

 

 

  

  

 
 
דרג את הכתבהדירוג כתבה ממשיכים את דרכו: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
9 מדרגים
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. 
מרגשש..
יעל (י"ג ניסן ה'תשע''ה 22:26)

כתבות נוספות

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד