אריאל ההגדית

אריאל ההגדית

נכנס לאתר, מגלה את הכתבות החדשות בעמוד הבית ואומר קול רם:

הא אתרא קדישא די לא יכלו לגלוש אבהתנא בארעא דמצרים.
כל דכפין ייתי וייכל, כל דצריך פעולה ייתי ויקרא.
השתא הכא, לשנה הבאה עם פי שתיים מדורים.
השתא חניכים, לשנה הבאה אולי כבר מדריכים.

ועובר לאתר שמים. הַבֵּן שׁואֵל:

מַה נִּשְּׁתַּנָה אתר שמים החדש מטל שמים הנוסטלגי?
שבשמים החדש אנו כותבים בין חב"א ובין חב"בניקים, בשמים הנוסטלגי רק חב"בניקים.
שבשמים החדש אנו כותבים בין קבועים ובין חד"פים, בשמים הנוסטלגי רק חד"פים.
שבשמים החדש אנו מגיעים ליותר מ2000 כתובות מייל, בשמים הנוסטלגי רק מתי מעט.
שבשמים החדש אנו יכולים להגיב לכתבה מיד ולהתעדכן בכל זמן, בשמים הנוסטלגי רק אחת לחודש.

מעשה באפרת ליבי ויוסי ורדי וחרות רוזנברג ומיה אלוש, שהיו מסבין בהנהלה בהר נוף והיו מדברים בשבחי האתר כל אותו הלילה. עד שבאו החניכים ואמרו להם: רבותינו, נגמר הזמן בצ'אט הסניפי.

אמר יוסי ורדי, הרי אני מזכ"ל כבר 14 שנים ולא זכיתי שיהיה אתר כ"כ מעניין. עד שהקימתהו אפרת ליבי, שנאמר, למען תזכור את יום הקמת האתר כל ימי חייך. ימי חייך הימים, כל ימי חייך הלילות, שיש שגולשים בשעות-לא-שעות בלילה. וחכמים אומרים: ימי חייך בחב"א, כל ימי חייך להביא לימות חב"ב.

בָּרוּךְ הַמָּקום, בָּרוּךְ הוּא, בָּרוּךְ שֶׁנָּתַן אתר לתנועת אריאל, בָּרוּךְ הוּא.

כְּנֶגֶד אַרְבָּעָ הגולשים דִּבְּרָה תּורָה:

אֶחָד פעיל, וְאֶחָד מטריל, וְאֶחָד שותף, וְאֶחָד שֶׁאֵינו יודֵעַ לִגלוש.

פעיל מָה הוּא אומֵר? מָה הָמשחקים והחידות והתחרויות והאתגרים אשר נמצאים באתר תדיר. ואף אתה אמור לו בהלכות האתר: מלא את הטפסים והשתתף בהגרלה.

מטריל מָה הוּא אומֵר? נטהנטהנדמהמחלמחל בפורומים ובתגובות. וּלְפִי שֶׁהגיב שלא לעניין הוצִיא אֶתעַצְמו מִן הַכְּלָל וכָּפַר בְּעִקָּר. וְאַף אַתָּה הַקְהֵה אֶת שִׁנָּיו וֶאֱמור לו: "הרי אתה חסום מהאתר ולא תוכל יותר לגלוש". שאִלּוּ הָיָה שָׁם, לא הָיָה נרשם:

 

שותף מָה הוּא אומֵר? מַה האתגר הבא? וְאָמַרְתָּ אֵלָיו "הכנס לעמוד הראשי ותתעדכן בכל מה שחדש".

 

וְשֶׁאֵינו יודֵעַ לִגלוש - אַתְּ פְּתַח לו, שֶׁנֶּאֱמַר, וְשלחת במייל עדכונים וחדשות מיוחדות לאמור, שימו לב ואל תפספסו את המתרחש באתר.

מכסה האתר בלשונית חדשה ומגביה את הכוס בידו, ואומר:

"וְהִוא שעזר למדריכינו ולנו,

שֶׁלּא פעולה אחת בִּלְבָד עשה לנוּ, לְחנכנוּ,

אֶלָּא שֶׁבְּכָל שבוע ושבוע מחפשים הם פעולה

וְהאתר בָּרוּךְ הוּא מַושיעם במהרה".

אֵלּוּ עֶשֶׂר המדורים שֶׁהֵבִיא צוות האתר על הגולשים באתר, וְאֵלוּהֵן:

מי אנחנו,

מידע,

הדרכה,

תמיד בתנועה,

כיף,

תוכן,

שמים,

פורומים,

הרשמות,

פינת צור קשר.

רַבִּי יְהוּדָה הָיָה נותֵן בָּהֶם סִמָּנִים:

ממ"ה תכ"ת שפה"פ.

כַּמָה מַעֲלות טובות לַמָּדור ההדרכה עלינו!

אלו הביא לנו פעולות ולא מיינם לפי נושאים, דיינו.

אילו מיינם לפי נושאים ולא חילקם לעמוקה וקלילה, דיינו.

אילו חילקם לעמוקה וקלילה ולא דירגם לפי גילאים, דיינו.

אילו דירגם לפי גילאים ולא תייגם לפי סוג פעילות דיינו.

אילו תייגם לפי סוג פעילות ולא הביא את הרלוונטים למומלצים, דיינו.

אילו הביא את הרלוונטים למומלצים ולא הדגישם בעמוד הבית, דיינו.

אילו הדגישם בעמוד הבית ולא הוסיף נספחים, דיינו.

אילו הוסיף נספחים ולא צירף פעולות קשורות דיינו.

אילו צירף פעולות קשורות ולא כתב תגיות, דיינו.

אילו כתב תגיות ולא בנה מנוע חיפוש משוכלל, דיינו.

עַל אַחַת, כַּמָה וכַּמָה, טובָה כְפוּלָה וּמְכֻפֶּלֶת לַמָּקום עָלֵינוּ: שֶׁהביא לנו פעולות, ומיינם לפי נושאים, וחילקם לעמוקה וקלילה, ודירגם לפי גילאים, ותייגם לפי סוג פעילות, והביא את הרלוונטיים למומלצים, והדגישם בדף הבית, והוסיף נספחים, וצירף פעולות קשורות, וכתב תגיות, ובנה מנוע חיפוש משוכלל, למען הקל עלינו את ההדרכה.

 

רַבָּן גַּמְלִיאֵל הָיָה אומֵר: כָּל שֶׁלּא עשה שלושה דברים אלו באתר, לא יצא ידי חובתו: במה חופשית, משחקים וחידות חודשיות.

במה חופשית שאנו מתבטאים בה עַל שׁוּם מָה? עַל שׁוּם שאנו רוצים להביע את עצמנו, ולא מצאנו מקום לכך במדור 'רשות הדיבור' של 'עולם קטן', או אז העלינו את דברינו על הכתב ואמרנו אותם לכל אשר יחפוץ לשמוע ב'במה חופשית'.

משחקים אלו שאנו משחקים, עַל שׁוּם מה? עַל שׁוּם שלא מצאנו אתר אחר בו המשחקים ראויים לשימוש, וש'רימון' אינו חוסמו. וכן, על שום שבשאר האתרים אין אנו זוכים בפרסים על הצלחה במשחק, ורק באתר זה כן. וזכר לכך הוא התיק עם סמל אריאל שקיבלנו בדואר בשבוע שעבר.

חידות חודשיות אלו שאנו פותרים, עַל שׁוּם מה? עַל שׁוּם שקיבלנו יומן של התנועה בתחילת השנה בו פזורות חידות חודשיות, ואילו באתר האינטרנט מתפרסם בכל שבוע רמז אחר, כך שאנו מעלים את הסיכויים לזכות בתיק נוסף מתנה, אחרי שנמצא מה הגימטריה של 594.

 

בְּכָל יום ויום חייב חניך להיכנס לחידות החודשיות ולבדוק האם יש חדש תחת השמש. שנאמר: 'שמש בגבעון דום, וחידה נוספת עלתה לאתר'. ולא מדור אחד התחלף, אלא מדורים רבים מתחלפים מדי יום, כפי שמצווה חרות המנהלת. שנאמר: 'שלחניכים לא יהיה משעמם, ושאתר התנועה יעסיק אותם עד הפעולה הבאה'.

יאחז הכוס בידו ויפתח את האתר ויאמר:

לְפִיכָךְ אֲנַחְנוּ חַיָבִים לְהודות, לְהַלֵל, לְשַׁבֵּחַ, לְפָאֵר, לְרומֵם, לְהַדֵּר, לְבָרֵךְ, לְעַלֵּה וּלְקַלֵּס לְמִי שׁבנה כזה אתר נפלא לחניכנו ולנו, והוציאנו משעמום למשחק , מספר לא מעניין לספר מומלץ, מכתבה בווינט לכתבה של שמים, מסתם סודוקו לחידות בנושאים. וְנאמַר לְפָנָיו שִׁירָה חֲדָשָׁה: הַלְלוּיָהּ.

 

הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עובדי האתר, הללו את האתר. יהיה האתר מְברָךְ מֵעַתָּה וְִעַד עולָם. מאז שנבנה האתר ועד היום, מהולל האתר. הכי טוב בעולם האתר, האתר של התנועה. מי אתר כאתרנו, שנקי ומחנך ומעניין? תנועת אריאל הקימה אתר לטובת החניכים, ושמחים גם ההורים. מושיבי חניכים מול המחשב באתר התנועה, אֵם הַבָּנִים שִׂמְחָה. הַלְלוּיָהּ.

בצאת יוסי ורדי מההנהלה, בשעה מאוחרת לביתו, הייתה שמחה בליבו, שלחניכים יש מה לעשות. הקומונריות שמחות גם הן, יש כתבות עליהן וסניפיהן, והמדריכים השפיצים זוכים לפרגונים. מה לכם החניכים? שמציצים במדור ההדרכה, חכו בסבלנות בבקשה עד הפעולה הבאה.

מַגְבִּיהִים אֶת הַכּוס עַד 'צור קשר'.

בָּרוּךְ אתה אתרנו, מלך האתרים, אֲשֶׁר גְּאָלָנוּ וְגָּאַלאֶת ילדינוּ ממה שלא מתאים לרוח התנועה, וְהִגִּיעָנוּ לַלַּיְלָה הַזֶּה לספר בשבחו של האתר ולחגוג לו יום הולדת 4. כֵּן אתרנו היקר יַגִּיעֵ ליום הולדת 120, לְמועֲדִים ולִרְגָלִים אֲחֵרִים הַבָּאִים לִקְרָאתֵנוּ לְשָׁלום, שְׂמֵחִים בְּהקמת האתר ומאושרים בקיום התנועה. והוא עוד יפרח ויגדל, ישתפר וישתפצר, ויזכו גם חניכנו להשתמש במאגר ההדרכה לדורי דורות. ברוך אתה אתר תנועת אריאל!

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה אריאל ההגדית: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
26 מדרגים
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. יעל חלפון (י"ז ניסן ה'תשע''ו 01:26)
2. אילה (כ"ד ניסן ה'תשע''ו 10:22)

מדורים נוספים בנושא פסח

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד