קומונרים מתכוננים לחודש ארגון

ו' חשון ה'תשע''ב
הגדל

צוות קומונה בנים של תנועת אריאל עבר סמינריון מרוכז לקראת חודש הארגון, בימי חמישי- שבת ו'-ח' מרחשוון בסוסיא.

בסמינריון השתתפו 22 קומונרים מ18 סניפים.

 

פותחים את הסמינריון במקביל ליום עיון של המדריכים

את הסיליקון (סמינריון לקומונרים) פתחו הקומונרים ביום חמישי מקביל ליום העיון של המדריכים. הסמינריון נפתח בישיבת קומונרים. 

לאחר הישיבה התקיימו מספר שיחות:

עשייה ושיווק- עם אורי ממן, בוגר התנועה. בשיחתו דיבר אורי שלחודש הארגון שני צדדים, צד אחד זו העשייה עצמה, והצד השני זה הפרסום והדאגה שהחניכים יבואו. ושתי שיחות נוספות- בטיחות בחודש ארגון עם ברק אפרתי, רכז רכש ומפעלים ועל אתר התנועה עם אפרת ליבי, מנהלת האתר.

ב1:00 בלילה יצאו הקומונרים סיור מרתק בבית הרב קוק ובסיומו מפקד על הר הזיתים בתצפית על הר הבית.

 

שבת קסומה בסוסיא

ביום שישי נסעו הקומונרים לסוסיא. הסיור המתוכנן בסוסיא התבטל בגלל הגשם.

במהלך השבת דיברו עם הקומונרים על הפן הערכי והחינוכי בחודש ארגון במספר יחידות, בניהן עונג שבת ויחידה על חינוך ועל העברת תכנים חינוכיים, סיטואציות מענינות שהעלו סניפי הר נוף, רמב"ש, רחובות והר חומה, ושיחה מרתקת של משה גוטסמן, ראש תחום בנים על הנהגה ועל הובלת תהליכים.

על היחידות שעסקו בנושאים הטכניים מספר דוד, אחד הקומונרים: "היה טוב שנתנו לנו טיפים לחודש ארגון, הרבה פעמים חודש ארגון נראה לקומונר דבר מפחיד מרוב דברים שצריך לעשות, וזה מרגיע שנותנים הרגשה של חודש ארגון בצורה מאורגנת".

 

קומונרים מובילים את תנועת אריאל קדימה

מתוך תפיסה שהקומונרים מובילים את התנועה ואת תחום בנים, דנו ‬הקומונרים במהלך הסמינריון על מספר נקודות עקרוניות. בישיבת פורום מוביל (פורום מצומצם של קומונרים שרוצים להוביל ולהשפיע) דנו על האופי המיוחד והמועדף של הנטיעות. בישיבה עם יהודה מנטל, רכז המדריכים והחב"ב החדש, שוחחו על ציפיות המדריכים והחב"ב, ובשבת נערך דיון סוער בין הקומונרים על נתינת שם ייחודי לשבט החדש, שם הצומח מתוך תנועת אריאל ולא כפוף לשם שבני עקיבא מעניקה.

 

סיום השבת

את השבת סיימו בסעודה שלישית מרוממת, ובמהלכו הקריאו שיר שכתב הרב קוק על גבורתם וכוחם של הצעירים.

"התחושה היתה של התמלאות גדולה ריענון גדול ואמונה בכוחנו להוביל לשנות ולהשפיע על כל עם ישראל" כך מסכם את הסמינריון, דביר עמיאור, רכז הקומונרים. 

דרג את הכתבהדירוג כתבה קומונרים מתכוננים לחודש ארגון: 5 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים

כתבות נוספות

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד