אלפים בשיירה

תקציר

אלפי חניכים במסע פתיחת
חודש ארגון של תחום בנים
כ"ג תשרי ה'תשע''ז
אלפים בשיירה

אלפי חניכים מתנועת הנוער 'אריאל' יצאו היום למסע פתיחת חודש ארגון תחת הכותרת 'לוקחים אחראיות בעם ישראל'. בסיום המסלול נערך מפקד באנדרטת' מגילת האש בו שרו חניכי התנועה את השיר 'אני מאמין' במגינה שהולחנה ברכבות בדרך למחנה ההשמדה טרבלינקה.

את המסע החלו החניכים 'ברכס השירות', בפאתי המושב בית מאיר, בו שכן בשנת תש"ח הכפר הערבי בית מחסיר, מולו ניהלו היהודים קרבות גבורה בדרכם לירושלים והסתיים באנדרטת מגילת האש לזכר נרצחי השואה ב'יער הקדושים'. בתנועה מספרים, כי בחרו במכוון באזור בעל משמעות עמוקה, המקשר בין מלחמת התקומה של עם ישראל לבין זיכרון השואה, בכדי להעביר מסר לחניכים, לקחת אחראיות בעם ישראל ולפעול לתיקון עולם, נושא העומד במרכזו של חודש ארגון המתקרב.

לראשונה באופן קבוע שמו של המסע שונה 'ממסע סוכות' ל'מסע פתיחת חודש ארגון' והוא יתקיים מעתה במהלך אסרו חג סוכות, במקום המסע המסורתי שנערך בימי חול המועד. השינוי נעשה ממגוון סיבות ובין היתר בשל הצורך לתת מענה ליום החופשה לאחר סוכות בו לא מתקיימים לימודים בבתי הספר.

שליפון מיוחד שכלל הנחיות בטיחות, מפת ניווט ורקע היסטורי על האזור הופק על ידי הנהלת התנועה במיוחד עבור המסע כחלק מתפיסה חינוכית שעל החניכים להכיר את המרחב בו הם מטיילים. המסע שלווה על ידי מדריכים מעמותת 'בשבילנו' שמו דגש על המחזת קרבות הגבורה בעת תקומת ישראל.

מלווה הקומנרים בתנועת 'אריאל', נשר ארמן "מסלול ההליכה הנבחר הווה אתגר עבור החניכים בהיותו משלב עליות ומורדות תלולות. ביקשנו בכך להעביר מסר לחניכים, כי לקיחת אחראיות הינו דבר המצריך כוחות ומאמץ בכדי להצליח. תקומת עם ישראל התבוע באזור משקף את דרכה של הגאולה הטומנת בחובה אתגרים לצד מורדות ועליות וזהו המסר שביקשנו להעביר לחניכים בתנועה".

 

 

 

צפו: שירת 'אני מאמין' באנדרטת מגילת האש לזכר נרצחי השואה

 

דרג את הכתבהדירוג כתבה אלפים בשיירה: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
6 מדרגים

כתבות נוספות

אתר נגיש
עבור לתוכן העמוד