אודות

"לפני אחת עשרה שנים הסניף הוקם
לא חשבנו שיהיה כל כך מושלם...."

אז מי אנחנו?
שם: פאתח.

מיקום:
בלב שכונה פורחת שנמצאת בפאתי העיר פתח תקווה. אנחנו מתגוררות בשני קרוואנים שיש בהם רמת שכלול נפלאה כזו עד שיש בהם אפילו מתגים לאור! לשימושנו יש גם כביש שאף אחד לא נוסע עליו חוץ מההורים שלנו וחניון תת-קרקעי שווה ביותר שאפשר לצעוק בו בקולי קולות, להתאמן לריקוד כשאין מקום בסניף או לרוץ אליו תוך חצי דקה אם מישהו הפעיל בטעות אזעקה בתל אביב.

הקמה:
סניפאתח הוקם לפני יותר מאחת עשרה שנים. אז הוא היה קטן, אבל היום הוא כבר גדול: יש בו כמאה וחמישים חניכות, ובמפקד ממוצע נמצאות שבעים עד שמונים בנות. ממרום גילנו המופלג כבר הספקנו להקים מתוכנו שני סניפים נוספים בפתח תקווה - כפר גנים וסירקין.

פעילות:
הסניף פועל כמובן בשבתות, ובמשך השבוע כל מדריכה קובעת לעצמה פעולה עם החניכות - אין לנו יום פעולות קבוע. לאורך השנה יש פעילויות קבועות כמו הכתרה, שוק פורים, לימוד בכל צום, טקסים בימים מיוחדים, יום הכנה למחנה, שייט. המדריכות שלנו ברובן לא פנימיסטיות, ולכן הצוות שורץ בסניף כל יום, כל היום.

חב"ב:
החב"ב נפגש בכל ערב שבת לפעולה שמעביר מישהו חיצוני או מישהי מהסניף. יש בסניף פעילויות לחב"ב במהלך השנה כמו השבעה לשבט החדש, סעודה בסוכה, שבת חב"ב, לילה לבן בחודש ארגון, מסיבת חנוכה, טיול חב"ב. הפעילות האהובה על השבטים בחב"ב היא למדוד מטפחות בלילה הלבן, לצבוע שלטים בגואש, לשיר "ונזכור את כולם" ולרקוד במוצ"ש ארגון ריקודים שווים ביותר.

נושא חודשי:
לכל חודש יש נושא שהצוות בוחר לעסוק בו באותו החודש. פעם בחודשיים יש יישום נושא - כל הסניף עושה פעילות שמיישמת את הנושא כמו התנדבות, נסיעה לירושלים, קריוקי, הפצות.

מה יש בסניף:
קירות יפים, חדר צוות, ספריית הדרכה, שירותים פועלים, שירותים לא פועלים, שלושה כיורים פועלים, כיור נוסף למטרות נוי בלבד, מטבח/חדר ארונות, כסאות, כמה ספות וכמה ספות לשעבר.

עוד עלינו:
פאתח הוא סניף מתלהב - כדברי השיר, "סניפאתח מלא מורל, את כל השאר לא שומעים בכלל", הצבע שלנו הוא כמובן ורוד, כדי להסיע את כולנו למסעות צריך יותר מאוטובוס אחד, וכל המדריכות אצלנו שפיציות על, גם אלה שהן לא חניכות של שירה :)
עבור לתוכן העמוד